Skocz do zawartości
LukaszKur

Komora filtra 80x30x30cm

Rekomendowane odpowiedzi

tak zamiast nowego telewizora, moja Katarzyna jest wyrozumiała.

Ciut zmieniłem tekst bo ... żona kazała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamiast telewizora a to dobre:wink:Ładny koral tylko ta cena..:(

Jakie on ma wymagania? Bo słyszałam, że jest extramalnie trudny.

Czy to bardzo delikatny koral? Coś więcej wiesz ?

Podobno z nimi na targach coś się działo ? były nie cały jeden dzień.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co znalazłem to największym problemem jest temperatura max 25-26 stopni zalecane 22. Żre bardzo ładnie możliwe nawet mnożenie (raz na kilka lat)

Opisy które mam to od ludzi którzy maja te korale po parę lat.

Niestety w książkach nie ma o nim nic. No chyba że u Vernona jest zdjęcie zamkniętego i podpis że jest rzadki. i do jakiej rodziny należy.

Pozdrawiam

Łukasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na targach były 3 sztuki , niestety były w małych akwariach i w jednym z nich (małe akwarium z HQI wzrosła temperatura plus zmętniała woda więc właściciel zabrał zwierzaka w te pędy do domu. Pozostałe były do ostatniej chwili na 100% bo przed odjazdem pytałem się czy jednak nie zmienią zdania i nie odprzedadzą.

Uwierzcie mi w sumie przez 3 dni targów sprowadziłem wszystkich znajomych których spotkałem aby pokazać te zwierzaki a na stoisku z nimi dostałem krzesełko, Oczywiście pytałem ile się da o te zwierzaki.

Pozdrawiam

Łukasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, mało tych informacji, kolejny nie poznany do końca koral.

Podobno też ciężko ją przestawić do mrożonego pokarmu? Żle toleruje mrożonki, zapycha się, ? Ktoś z hodowców coś mówil na ten temat ?

Dziękuje bo nie wiedzialam co sie tam stało.Czyli temperatura im bardzo szkodzi, :( ale jak hqi i małe akwa to faktycznie mogło dopiec.

No to teraz masz prawdziwego cukiereczka, zazdroszcze obserwacji :)

Ja z zakupem wstrzymam się pewnie jakieś kilka lat. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie żarły super , najbardziej żarłoczne tubastree to przy nim niejadki , widziałem też fotki ze ktoś karmił rybami ale to już chyba przesada. Myślę że to takie karmienia mogły być powodem zapychania .

Na razie dawałem artemie i drobnice wciągały że aż miło i naprawdę szybko. Widać że pazerny zwierzak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niesamowita sprawa ten zwierzak, ale mam metlik w głowie, muszę jutro je zobaczyć.

Dzisiaj Łukasz mnie rozwalił tekstem jak zadzwoniłem do sklepu pytajac się o dostawę tych Rhizotrochusów, jak wyglądają i tak dalej.

I że mocno się zastanawiam czy nie kupić sobie, ale z drugiej strony obiecałem sobie, że żadnych zwierzat, tylko zbieram na sprzęt.

Na co Łukasz na moje rozterki mówi: tylko nie zabieraj absolutnie pieniedzy ze sobą.

Może to swiadczyć o tym jak zwierzak jest fajny i żadki i wogóle pewnie bym się nie opanował i wrócił z nim do domu.

Bardzo mi się podoba i chciałbym się opiekować takim koralowcem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem i widziałem , koral na kolana mnie nie rzucił:( przy tej cenie to faktycznie rodzynek w zbiorniku .

Trzeba by sie dowiedziec czy idzie coś takiego ubezpieczyć :) tak na wszelki wypadek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm.....można wiedzieć ile taka przyjemnosć kosztuje bo coś nigdzie takowej informacji nie widzie.

Koral śliczny:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Robert K.Nie uważasz że za tą cene koral powinien robić nam co rano kawe a i przyjemną melodyjką budzić do pracy? :(

Ja poczekam z rok aż sporo stanieją, tak jak było to z Duncanopsammią i gąbka z zoa. W USA widziałam tego korala juz nawet za 350$ :)

więc tylko trzeba się uzbroic w cierpliwość.

A ubezpieczenie by się przydało:)

Aczkolwiek chętnie się przejade do Acropory by zobaczyć te cukiereczki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obiecana fotka podczas karmienia. W strzykawce Artemia + Moina.

Dołączona grafika

Zwierzak reaguje na pokarm na prawdę szybko.

Pozdrawiam,

Łukasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem dziś przy karmieniu i faktycznie przyznaje że apetyt to niezły dopisuje tym zwierzaką, podobno można się targowac z Łukaszem o 3 miesięczny darmowy zapas pokarmu:wink: ale tylko tak słyszałem.

@Merriq. Co do tego co przy takiej cenie koral mógłby rano robić to ja wybrałbym jeszcze inna opcje:tongue:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×