Skocz do zawartości
to1mas

ZEOzym

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Czy ktoś z kolegów stosował Zeozym na oczyszczenie skały i piasku z nadmiaru organiki ?

Jak często i w jakich dawkach ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponoć przy stosowaniu zeozym dodatkowo jest lepszy wzrost koralowcow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co czytałem na zeovit.com to zeozym bardzo dobrze jest mieszać z biomate.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A te Biomate wogóle działa?

Też stosowalem przez miesiąc i żadnych efektów nie widziałem, dla tego chcę spróbować z Zeozym. Czytalem troche w necie o stosowaniu tego preparatu ale chciałem sie dowiedzieć coś więcej od akwarystów którzy stosowali ten preparat, jakie maja spostrzeżenia co do dawkowania, jakie ilości i jak często, jakie są objawy przedawkowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podpytaj Michała z reefmani (@Yoka).

Wiem, że trzeba uważać na Ca. Podobno jak się przegnie stosowanie zeozym to można nawet doprowadzić do zmiękczenia szkieletów sps.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zeozym to akurat udany produkt KZ można smiało stosować raz w tyg. Oczyszcza skałę , piach i wodę. Polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak , Reff actif ma podobne działanie. Dawkować lepiej ostrożnie, połowa dawki wystarczy. Po zapachu można wywnioskowac że jest tam antybiotyk.

Proponuje połowe dawki wrzucić do litra wody z akwa , zamieszać i zostawić na 12 h , potem wlać powoli do zbiornika pod wylot pompy.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

andrniew a czy wiesz moze jakie sa dokładnie objawy przedawkowania i co sie może stać jak przedobrzymy z dawkami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lać lepiej wieczorem, po zgaszeniu światła jak pozostałe dodatki. Rano mozna przygotowac a wieczorem wlać. Jak sa problemy z glonami czy skała jest brzydka to można lac co drugi dzień przez 2 tyg potem ograniczyć dawkę do raz na tydzień. Przedawkowac można jak wszystko zwłaszcza takie preparaty które ingerują w biologię. Zeozym tak jak koral snow wpływa na przezroczystośc wody i przy przedawkowaniu korale moga być palone światłem. Jesli ktoś stosuję kurację co drugi dzień to lepiej podnieść na ten czas światło.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@andrniew - mam pytanie czy jest szansa na zwalczenie glonów tym preparatem? Mam na skałach taki leciutki meszek. Parametry PO4=0, NO3=0 więc teoretycznie powinno się to cofać a tak nie jest. Podejrzewam, że system produkuje NO3/PO4 ale na tyle mało, że jest to konsumowane na bieżąco przez glony.

Druga sprawa - czy stosowanie Zeozym (lub Reef Actif) razem z wódką to dobry pomysł? Czy raczej albo to albo to?

I ostatnia kwestia - czy należy regularnie lać bakterie? Jeśli tak to czy bakterie Biodigest to przy wódce/Zeozym to dobry pomysł czy raczej szukać czegoś innego (np. Biogro albo jeszcze coś innego?)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja na pewno wypróbuje, mam w niektórych miejscach na piachu cyjano - może wreszczie sie tego gówna pozbęde...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wodka czy inna karma dla bakteri nie kolidują z tymi preparatami. Tylko nie podawajcie w tym samym czasie. Bakterie oczywiście można dodawać. Biodigest są bardzo agresywne więc ostrożnie z ilośćią. Przy cjano można w małym pojemniczku rozrobić coral snow i kilka kropelek bakteri, wymieszac i odstawic na 15min potem wlać do zbiornika. I tak 2x tyg. Skuteczny sposób!

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×