Skocz do zawartości
jaroglider

SPS kalcyfikacja

Rekomendowane odpowiedzi

saltyhost@ No dobra, powiedziałeś dużo nie mówiąc nic ,co kogo obchodzi ,ze jeździsz po całym świecie i czyścisz kubki w odpieniaczach ?,i jakie tam zbiorniki widziałeś ?" Każda sól działa tylko trzeba wiedzieć jak stosować" co za bzdura ,sól jej jakość ,czystość to woda w naszym zbiorniku którą tak naprawdę hodujemy ,chyba ,ze prowadzisz po całym świecie zbiorniki z plastikowymi zwierzakami ?Może ty mi powiesz jaki mam interes w oczernianiu produktów AF ? Po każdej podmianie na tej soli mój zbiornik wyglądał gorzej, dlatego pisze ,te same objawy zaobserwowało kilka osób ,jak będą chcieli sami napiszą .Forum służy do dzielenia się miedzy innymi spostrzeżeniami na temat produktów więc to robię i wcale nie twierdze ,ze nie ma systemów gdzie ta sól się sprawdza .Jeżeli jesteś" prawdziwy akwarysta "to pisz rzeczowo ,merytorycznie takich ludzi potrzebuje forum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wytłumaczcie mi proszę - czemu w tym kraju jest tak że jak jednostka ma inne zdanie to jeśli dziesięciu ma inne to tę jednostkę normalnie skatują? Tak sobie czytam różne tematy na tym forum i widzę że niektórzy koledzy bardzo upodobnili się już do rybek. Miałem swego czasu piranie - jedna była inna - jakoś nie chciała pływać w grupie - po pewnym czasie grupa zjadła ją.... Za każdym razem po początkach merytorycznej dyskusji pojawia się przy braku argumentów najpierw krytyka, potem agresja, na koniec wyłazi chamstwo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurcze, znam jednego samouwielbiajacego sie akwaryste z rozdmuchanym ego, ktory zachowuje sie jak cham i prostak. Ciekawe czy to ten sam? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe inmar czemu chwilowe przejscie na sol io ustabilizowalo troche sytuacje w twoim baniaku a ty nie zauwazasz powiazan. Za pare tygodni znow bedzie ciezko i znow przejdziesz na chwile na io ?

Jak ci osoby radzily odstawienie produktow AF i to robiles to sie polepszalo.

Nie wnikam i nie osadzam , twoj baniak. Kazdy ma prawo, ja jednak wyciagam wnioski.

Co do pana z miedzynarodowym numerem telefonu to nie wnikam. Chyba jednak lepiej sprzedawac AFa w innych krajach skoro tam kochaja te produkty, polski rynek morszczyzny nie jest tak wielki jak niemiecki czy brytyjski wiec dochod to promil...

PS Salty... już jest w Polsce jedna grupa "prawdziwych" i oni też są stale dyskredytowani i prowadzona jest na nich nagonka :-) Ci prawdziwi i znający wszystkie spiski maja ciezko w tym kraju...

PS2 falco - oprocz niestety opowiesci ... nie znam pieknych zbiornikow na polskiej AF. Merytorycznie bylo na poczatku kiedy to sie okazalo ze to nie prawda i nie umieja korzystac z soli i wszyscy robia nagone na AF.

No to jak niby przekazywac informacje? Skoro ludzie opisuja rzeczowo swoje doznania z tym produktem od razu dostaja latke ze prowadza nagonke.

Edytowane przez smithpl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kubek_77

Zapytałem googla o prelekcje za 3 dni hmmm nic nie znalazł... czyli bez podpowiedzi autora się niczego nie będę w stanie nowego nauczyć. Chętnie bym posłuchał rad i zapoznał się z materiałami z tej prelekcji, oczywiście w celu dalszego nie przynoszenia wstydu polskiej akwarystyce...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Borat ma prelekcje :)))))

z azerbejdzanu :))))

to by tlumaczylo ten zagraniczny nr telefonu :)

wiec kolego Borat, zanim pojdziesz mierzyc pochwice swojej zony wytlumacz mi jak nalezy mieszac sol ? (zebys nie beal doslownie to cytat z filmu) :)))

czy mieszanie lewa noga w prawa strone w towarzystwie kota kata z czarownica w srodku jest poprawne ???

pitolenie o szopenie kolego.

nie musze sie znac na soli zeby zasalac zbiornik. to nie reaktor atomowy, zeby studiowac instrukcje, powiazania i zaleznosci, zeby nie wybuchlo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sushi - zawsze, nawet przekornie podważając twe wypowiedzi ceniłem twą wiedzę.( nie włażę do tyłka - byś czasem tak nie pomyślał :) ), jednak tu chyba się nie popisałeś. Po cholerę te wszystkie wywody o jakosci soli skoro twierdzisz że można wszystkim zasolić wodę? Dobre - bo polskie - promujmy wieliczkę....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widzisz, z wieliczka jest ten problem, ze to sol bardzo zanieczyszczona :)

zreszta kazda sol powstala po odparowaniu wody ma tyle zanieczyszcen predewszystkim organicznych, ze raczej nie chcial bys nia solic :)

a myslec ??? :)))

fachowiec nie mysli :) fachowiec WIE :)))))))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A najbardziej mi się podoba, że "przyjaciel" saltyhost nie rozumie pojęcia ELOKWENCJA.... :) :)

Jesli chodzi o rzekome palenie korali przez światło LED to polecam 2 lub 3 mumer KORALE z zeszłego roku i artykułu o mikroelementach... :) :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Borat ma prelekcje :)))))

z azerbejdzanu :))))

to by tlumaczylo ten zagraniczny nr telefonu :)

wiec kolego Borat, zanim pojdziesz mierzyc pochwice swojej zony wytlumacz mi jak nalezy mieszac sol ? (zebys nie beal doslownie to cytat z filmu) :)))

czy mieszanie lewa noga w prawa strone w towarzystwie kota kata z czarownica w srodku jest poprawne ???

pitolenie o szopenie kolego.

nie musze sie znac na soli zeby zasalac zbiornik. to nie reaktor atomowy, zeby studiowac instrukcje, powiazania i zaleznosci, zeby nie wybuchlo.

Jest to ten sam tok rozumowania jak w przypadku firmy Apple. Ludzie nie mieli zasięgu w iPhone 4 bo źle go trzymali coś innego nie działało bo nie umieli się dobrze posługiwać. Jak już wcześniej napisano my Polacy to zbyt tępy naród jak na te produkty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie myślę że skoro u kolegi saltyhost tak podniosła się adrenalina że musiał się zarejestrować i swoje wyłuszczyć to może jak w wiekszości tematów pieniactwo bierze górę nad znajomością tematu? Może użytkownicy tej soli nie zapoznali się z zaleceniami producenta a teraz psioczą? - Sam nie czytam instrukcji a włączam coś co kupiłem bo wydaje mi się że "wiem" - a potem z mych ust słowa na k się sypią - a potem stwierdzam - że jednak miałem przeczytać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie myślę że skoro u kolegi saltyhost tak podniosła się adrenalina że musiał się zarejestrować i swoje wyłuszczyć to może jak w wiekszości tematów pieniactwo bierze górę nad znajomością tematu? Może użytkownicy tej soli nie zapoznali się z zaleceniami producenta a teraz psioczą? - Sam nie czytam instrukcji a włączam coś co kupiłem bo wydaje mi się że "wiem" - a potem z mych ust słowa na k się sypią - a potem stwierdzam - że jednak miałem przeczytać...

wiesz, ale to sa podstawowe sprawy w morszczyznie.

czy jak kupujesz maslo w sklepie to czytasz jak nim smarowac ?

jak kupijesz cukier to masz obawe, ze zle poslodzisz ?

sol to sol. bierzesz salimetr i solisz. co tu mozna wiecej kombinowac ?

ktos dorabia jakas ideologie do czegos co widac nie bardzo wyszlo i wmawia wszystkim ze sa jeleniami.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wybacz proszę - ale co do masła to ja czytam.....czy to aby na pewno masło a nie jakiś mix.... i tu wydaje mi się że postąpiłbym podobnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale "obczytujesz" zawsze wszystkie kostki przed zjedzeniem ??? :))))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może to nienormalne - ale tak. mam po prostu bzika na punkcie masła.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kalcyfikacja to ciekawy temat. Myślę o tym co mogło zatrzymać wzrost koralowców. Trudniej przyswajalna chemia użyta jako składniki? Kilku producentów droższych soli podaje informację jakoby używali lepszej jakości chemikaliów niż przyjęta norma. Mówiono mi o podobnych problemach w akwariach gdzie właściciel skorzystał z tanich proszków z allegro jako roztworów do metody ballinga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O przyswajaniu pierwiastków przez organizmy roślinne decyduje składnik którego jest najmniej. Może tu zachodzi podobna zależnosć? Można lać różne cuda a to "czego jest najmniej" nie pozwala przyswoić komórką całego wlanego bogactwa. Wchłanianie przez rośliny pierwiastków uzależnione jest od pewnej równowagi elektrochemicznej o której decyduje ten "najsłabszy" tu może być podobnie. Mamy np w wodzie wszystko to co z naszej wiedzy wiemy że powinno być, ale brak jest jakiegoś mikroelementu decydujacego o przyswajaniu innych składników. Komórki po prostu nie mogą pobrać wydawałoby się dostępnego "jedzenia". Jak to jaśniej wyrazić? .... umarł z pragnienia na środku morza....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×