Skocz do zawartości
dcieslik

Start z nową 300etka

Rekomendowane odpowiedzi

Średnio wychodzi 35 gr soli na L wody, poza tym na opakowaniu soli gotowa recepturka co do proporcji na pewno będzie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam gdzie namacalnie zobaczyć tej soli a będę zamawiał przez neta. Czyli teoretycznie 16kg pojemnik na start mi wystarczy, a nawet zostanie co nieco na dolewki na jakiś czas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie z innej beczki. Czy na start wystarczy mi 16kg soli IO by posolić całą wodę, czy coś zostanie czy może zabraknie. Jak to policzyć ile gram soli zejdzie na litr by osiągnąć magiczną liczbę 1,024

Tu pisze, że z 1kg - 30 litrów solanki będzie :)

http://www.aquario.pl/813-instant-ocean-sea-salt-8kg.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Źle się wyraziłem z tą dolewką, oczywiście miało być podmiany, a dolewki z RODI :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po woli zbliża się czas zalania akwarium, teraz mam pytanie odnośnie piasku. Zamierzam kupić Nature's Ocean Bio-Activ Live Aragonite Natural White. Czy jedno opakowanie 9kg wystarczy mi, z kalkulatorów podłoża (w litrach) wychodzi, że przy powierzchni 120x50 i grubości podłoża 1-1,5cm potrzeba 9 litrów.

Czy taka grubość jest odpowiednia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

9kg piasku to nie 9 litrów. Ja na dno 70x70 Wsypałem dwa worki takiego piasku. I średnio mam te 2 cm warstwę. Piszę średnio, bo gdzieniegdzie jest 4cm, a gdzieniegdzie wcale, cyrkulacja ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki pomysł mi przeszedł przez głowę. Mam grzałkę przepływową, którą chciałem zamontować na powrocie wody za pompą, ale wiadomo, że lepiej jak najmniej ograniczać powrót wody.

Więc tak pomyślałem jak by ją wykorzystać i zamontować przy spływie grawitacyjnym? Spływ mam na 25mm a grzałka ma 16mm wejście, jest sens coś takiego robić czy nie cudować i wsadzić zwykłą grzałkę do sumpa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ważne gdzie byś zamontował tę grzałkę, to tak czy tak ograniczysz przepływ. Czyli kiepsko :(

Weź normalną grzałkę do sumpa i będzie OK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejna porcja pytań :D

Wsypałem żywy piasek Bio Active Live Aragonite do akwarium i od wczoraj mam straszne mleko, piasek dawno opadł a woda wciąż mleczna. Czy to długo tak będzie? Jeden cyrkulator jest włączony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dałem odpieniacz, żeby na mokro pienił i kilka razy opróżniałem kubek z kilkumilimetrową warstwą białego szlamu na dnie. Woda wyklarowała się w jeden dzień.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×