Skocz do zawartości
mpc

200L + Sump kilka pytań

Rekomendowane odpowiedzi

JVP to typowa chińszczyzna, dodatkowo jest sporo większa gabarytowo niż Tunze, więc tutaj już Twój wybór w zależności od zasobności portfela.

Świetlówki kup po dwie sztuki: ATI Blue Plus i ATI Aquablue special. Montuj je naprzemiennie od przedniej szyby dając blue plus.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzę to te Aquablue special to maja 50/50 widmo dziennie i niebieskie nie będzie za dużo tego aktynicznego? :) Ile one K w ogolę mają bo nie mogę znaleźć info (chodzi mi o dzienne) ?

Jeszcze pytanie o grzałkę czy Aqua Nova 150W które mam ze słodkowodnego wystarczy czy potrzeba czegoś mocniejszego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grzałkę kup sobie Jagera 150-200W.

Aquablue ma 15000k i w połączeniu z blue plus nie będzie za niebiesko, przynajmniej jak dla mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się,że lampa HQI w Twoim przypadku jest troszkę przesadą, uważam,że świetlówki u Ciebie sprawdzą się lepiej, tym bardziej,że i tak nie będziesz miał żadnych zwierzaków, które potrzebują wielkiej ilości światła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oki dzięki, jeżeli kiedyś sie zdecyduje na SPSy to najwyżej bede dokładać oświetlenia. A co do teoretycznej obsady rybnej w przyszłości to interesowały by mnie blazenki, Acanthurus leucosternon, Synchiropus splendidus Mandaryn wspaniały, Acanthurus olivaceus, Dendrochirus zebra. Z tego co widzę to Acamthurusy potrzebują dużych litrazow chociaż widziałem je na tym forum w dość małych akwariach. Polecie proszę co bym mógł połączyć z czym :)

P.S Marcinus jakaś zniżka w sklepie dla forumowiczow? :)

Edytowane przez mpc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na acanthurusy zdecydowanie za małe akwarium, zdecydowanie odradzam ten pomysł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok zrozumiałem, co z reszta? Mogę coś połączyć czy jeden blazenki to jest mój max? Jeszcze jedno pytanie mam wpuszczać jakaś ekipę sprzatajaca na początek? Jeśli tak to jaka oczywiście po stabilizacji zbiornika...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ekipa sprzątająca w postaci krabów i ślimaków jak najbardziej. Jak będzie piach to po jakimś czasie warto pomyśleć nad babeczką. Co do ryb o których pisałeś, to parka błazenków jak najbardziej. Mandaryn tylko pod warunkiem, że będzie przyjmował pokarm zastępczy, wypadałoby mieć też "trochę" skały bo zawsze coś dla siebie znajdą. Jeżeli chodzi o Dendrochirus Zebra to nie jestem zwolennikiem trzymania tego typu ryb w akwariach typowo rafowych, ale to tylko moja opinia. Możesz pomyśleć o pokolcu typu paracanthurus hepatus (tylko pamiętaj, że szybko rośnie) czy zebrasoma favescens, oczywiście mówię tutaj o mniejszych osobnikach. Możesz pomyśleć o jakimś wargaczu czy ślizgu jeszcze ( ogólnie chodzi mi o te mniejsze rybki, bo z pokolcami nie poszalejesz).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ślimaki to ile i jakie? Mam zamiar wysypać dno piaskiem i o to też chciałem zapytać ile piachu na dno 40x50cm ile centymetrowa warstwę robić z tego co widziałem niektórzy maja ledwo przykryte dno a inni grubiej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4-5 ślimaków turbo powinno Ci wystarczyć.

Piachu wystarczy jedno opakowanie 9kg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym tych turbiaków dał z 15,wtedy będzie widać efekty ich pracy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A gdzie mogę dostać turbo? Myślałem o rozgwiezdzie więc chyba muszę wiecej tego piachu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ekipę czyszczącą dostaniesz pewnie w każym sklepie z morszczyzną.Z rozgwiazdą piaskową poczekaj trochę,często padają w świeżych zbiornikach.Daj też parę krabików,fajnie się je obserwuje i robią dobrą robotę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym tych turbiaków dał z 15,wtedy będzie widać efekty ich pracy :)/>

dokladnie, 15-20 slimakow do zbiornika i widac, ze pracuja. z czasem pare zdechnie, pare zacznie sie mnozyc i bedziesz mial kilkaset malych 1-2mm na skalach a nic nie robi lepszej roboty niz te maluchy.

4 to do kotnika mozesz wrzucic ;))))

odpusc na razie przekopywaczy dna bo nie ma co tam przekopywac dopuki nie karmisz pozadnie ryb. pozdychaja w tym podlozu z glodu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kraby i turbo mogę dać od początku zaraz po zalaniu?

Edytowane przez mpc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×