Skocz do zawartości
smithpl

Redox w dół - nie myślałem ze kiedys o to poprosze :-)

Rekomendowane odpowiedzi

Jak wiecie, od zawsze walczyłem z zaniskim Redox.

Ku mojemu zdziwieniu od pewnego czasu ( i zmian ) parametr ten wreszcie jest normalny a nawet za bardzo :-)

Od kilku dni/tygodni obserwuje poziomy Redox 450-470 i teraz pytanie ... czy nie czas ich obniżyć do bezpiecznego 400-420 ?

Karmię sporo parametry jak widać w stopce.

Jakieś sugestie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:-) nie :-) Za fajne parametry :-)

Czyli jeszcze zwieksze karmienie :-) albo kupie cos srajacego... jakis pokolec czy cos...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym tylko gratulował takich wyników i jak się nic nie dzieje to bym pozostawił. U mnie udało się osiągnąć redox w granicach 350 ale masz super odpieniacz ja bym się zastanawiał czy czasami go nie wyłączyć na jeden dzień. U mnie zjechanie z NO2 i PO4 do zera to zaraz problemy z cyjano. Ale co akwarium to inny problem. Możliwości samooczyszczania u Ciebie są spore więc wprowadzenie jakiegoś "srajka" moim zdaniem nic nie zmieni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

karmienie no3 + ( lps to lubią )

srającego po4 + (ale za to sps sie cieszą )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie po każdej podmianie Redox spada z ok. 400-410 do jakiś 310-320 (podmieniam trochę ponad 10% wody). Po niecałym tygodniu znowu dochodzi do 400.

Przy podmianach rzędu 5% Redox spadał do ok. 340-350.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja już zaczynam mieć dość redoxu, 2 elektrody kalibrowane w tym samym roztworze i podłączone do tego samego komputera.

Jedna pokazuje 255 a 2-ga 470!.

Nic to zamówiłem elektrodę AM teraz będę miał już chyba komplet, czyli elektrody GHL, AM i Hydrometu.

Mam cichą nadzieję że przynajmniej dwie z 3-ch będą pokazywały wartości zbliżone i będzie wiadomo która z obecnych jest do D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W profilux'sie jest kalibracja z poziomu menu.

Trzeba mieć płyn kalibracyjny + zaślepkę.

Kalibracja trwa okolo 5minut.

Adrian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w moim mam coś takiego jak wzorcowanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie,ja mam robiony od jakiegoś gościa,który robi też regulatory temperatury,chyba sprzedaje to na giełdzie w Łodzi,ale nie pamiętam od kogo.Komnplet sonda+regulator kosztował około 450zł.

Bau namiary mi kiedyś dał i z tego co pamiętam też kupił.Mam to z platynową sondą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak kiedys rozmawialem z gosciem z hydoru to mowil ze elektrod sie nie kalibruje dlatego zdziwil sie ze profilux ma mozliwosc kalibracji. Tym bardziej ze stwierdzil ze redox mozna zmierzyc milivoltomierzem podpietym do elektrody. U mnie profilux czesto pokazuje bzdury, zeby byl wiarygodny to musze go kalibrowac co dwa tygodnie.

W plynie wzorcowym voltomierz zawsze pokazuje dobrze a profilux juz nie.

Ostatnio sam zastanawiam sie nad zmiana na arm ale malo ludzi go ma i podejzewam ze ma wiecej wad niz profilux bo cena jest kuszaca.

Edytowane przez remel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to po armie nie spodziewaj sie dobrych odczytow :-) sa mocno pogladowe - zasolenie i redox plywa zalezy co zalacza arm.

U mnie profek 3ex idealnie podaje . Jedyne wazne aby elektrody byly w takim miejscu gdzie jest slaby przeplyw i gdzie nie beda sie mocno brudzic.

Wad niestety ma analogicznie do ceny co w simie jest zrozumiale. No i mozliwosci w porownaniu - male

Edytowane przez smithpl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie 2ex zasolenie to porazka,po tygodniu pokazuje 100ms. Rmdox tez srednio. Jedynie ph pokazuje w miare, czyli musze kalibrowac raz na 2, 3 miesiace. Moze to wina elektrod bo tylko ph mam oryginalna a reszta z hydrometu. Jeszcze zmienie soft na najnowszy moze sie polepszy.

Edytowane przez remel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×