Skocz do zawartości
puffer

Szczepkarium Kuby

Rekomendowane odpowiedzi

To zmierz hanka. Problem w tym ze tak jest i juz . Tubki nie rozwijaja sie poprawnie w takich warunkach. Pocytaj troche.

Czemu kazdy musi udowadniac ze jest madrzejszy.

Wrzuc fotki tubek i obok sps o cukierkowych kolorach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powietm tak, widzailem tubke Kuby i wyglada swietnie ale nie podjol bym sie utrzymywania jej u siebie w zbiorniku wlasne ze wgledu na karmienie. Tutaj przychyle sie do kolego smithapl, nie da sie utrzymac cukierkowych kolorow i miec dobrze odzywione tuby (zakladam, ze nie wyciagamy codziennie tubki do naczynia z zarciem na pol godziny i nie wkladamy do zbiornika spowrotem)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdybym miał taką tubkę w większym litrażu nie byłoby żadnego problemu bo przy karmieniu powiedzmy 8 kostek te dwie co drugi dzień nie wpływają za bardzo na parametry. Niestety tych litrów mam sporo za mało ;) przy karmieniu kostka w porywach dwie dla ryb, dwie kostki co drugi dzień dla tubki robi różnicę. Może gdybym miał bardziej wydajny odpieniacz...

Dzięki @Sushi za podzielenie się wiedzą co do prowadzenia akwarium. Twoje rady powoli wprowadzam w życie. Od dzisiaj zaczął lecieć Balling.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dwa tygodnie temu był u mnie @akvarius

suncorla widział

hanką mierzył po4 - sam byłem ciekaw jaki wynik wydzie i znowu to samo jeszcze korali nabrał :)

co poradze że nawet na ballingu da sie kolory sprac ,nie tylko zeo tak robi ;)

Daniel

Edytowane przez AnT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nawet sobie wychodowałe tube z kawałka tkanki zajeło ponad poł roku i były 3 geby już któryś z forum ją dostał dalej do chodowli ja swojego testa zrobiłem ,potem była na tapecie - claustrea tez od kawałka tkanki też sie dało :)

tylko cierpliwości trzeba i chęci :)

kto bywa u mnie to widział nic nie ukrywam ;)

po za tym nic nie karmie punktowo - nie mam takiej potrzeby

Edytowane przez AnT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

minęły 3 miesiące od ostatniego wpisu więc robię aktualizację.

Przez ten czas sporo się zmieniło. Po pierwsze najważniejsze nie ma już szczepkarium. Kratka wyleciała, skała została poukładana i powstało zwykle nudne akwarium :P z nastawieniem na spsy.

Odstawiłem prawie wszystkie suple i preparaty KZ. W tym momencie ograniczyłem się do ballinga light od FM. Korale sporadycznie dokarmiam mrożonkami. Sól to w dalszym ciągu IO. Przez ten czas większych problemów nie było. Tak jak widać na fotkach na piasku delikatnie wywaliło okrzemki - przegapiłem wymianę żywicy. Przy przedniej szybie cyrkulacja wymiata mi piach. W planie jest zmiana na sterowane tunze lub vortech. Teraz jest po taniości.

Tydzień temu w akwarium zrobiłem spore czystki, wyprowadziłem prawie wszystkie lpsy i kilka spsów. Powstało miejsce dla jakiś cukierasów :P Na dno mają trafić tridacny a cały dół skały ma być obsadzony talerzówkami. Poszukuję teraz fioletowej, zielonej z rantem fiolet i jasno zielonej fluo. Jak ktoś ma na zbyciu to na priv poproszę :D

Kilka fotosów:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powietm tak, widzailem tubke Kuby i wyglada swietnie ale nie podjol bym sie utrzymywania jej u siebie w zbiorniku wlasne ze wgledu na karmienie. Tutaj przychyle sie do kolego smithapl, nie da sie utrzymac cukierkowych kolorow i miec dobrze odzywione tuby (zakladam, ze nie wyciagamy codziennie tubki do naczynia z zarciem na pol godziny i nie wkladamy do zbiornika spowrotem)

Powiedził Ten , który w pięknym zbiorniku spsowym trzyma ładniutką tubę :D

Zapowiada sie ładne spsowisko Puffer :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siema

widze millepory podrosły :)

fajnie się zapowiada :D

daniel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki, milleoporki ładnie się rozrastają, są to moje ulubione korale :) do zielonej i różowej od Ciebie doszła jeszcze niebieska

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej!!

Kuba no nie powiem robi się bogato :D .......moja monti red też wali ostro na przód, a te talerze to (zielona monti co tak kiepsko wyglądała) czy coś do kupiłeś??

pozdr..

ps. nie wiem czy miałeś baniak zalany w większości świeżą solanką czy to zasługa ballinga, że tak to zapier.....

Edytowane przez darod

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

stawiam na ballinga z dodatkami. Monti to jest ciagle ta sama i idzie jak burza, kolor tez przyzwoity zlapala :)

Caky czas pracuje nad stabilizacja parametrow bo co chwile cos zmienialem. Ostatnio wylecial caly siporax. Troche sie balem tego kroku ale wyszedl baniakowi na dobre. Mialem full drobinek a teraz jest duzo lepiej. NO3 i PO4 jak byly niewykrywalne salifertem tak sa nadal. Akwarium kreci sie na palletkach i odpieniaczu.

Na nowy rok mam postanowienie, zeby przestac moczyc co chwile rece w akwarium i nic juz nie przestawiac :) bede tylko siedzial i patrzyl jak rosna korale ;) spsy powinny sie ucieszyc

klepie z telefonu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedził Ten , który w pięknym zbiorniku spsowym trzyma ładniutką tubę :D/>

Zapowiada sie ładne spsowisko Puffer :D/>

Marek, to wypadek przy pracy ;))))

Kuba, idzie w dobrym kierunku ;)))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×