Skocz do zawartości
jaszczur77

Odpieniacz - rozmiar odpieniacza :)

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie :(

Czy rozmiar odpieniacza ma duze znaczenie w wypadku ,gdy zostaje zamontowany w mnieszym (duzo) zbiorniku niz jego znamionowe przeznaczenie ?

Np:

Co staloby sie w przypadku uzycia TURBOFLOTOR 1000 MULTI SL (pompa OR 2500 ) w zbiorniku 150 litrow ?

Jesli to problem to czy jest ewentualnie mozliwosc (prosty sposob np:mniejsza pompa ) zmniejszenia wydajnosci tak aby dopasowac taki odpieniac do zbiornika o takiej (mniej wiecej pojemnosci) :) ?

Pozdrawiam

Dziekuje

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W przypadku wielu firm podawana wydajność odpieniacza jest mocno przesadzona , idealnym przykładem jest AM turboflotor 1000 multi SL - odpieniacz suży ledwo pieniący i z mocną pompą której para musi byc rozbita na pieninie i podnoszenie wody (co bardzo zmniejsza wydajność)

Odpienicz to erce systemu więc raczej kup przekalibrowany, chyba że kupisz najlepszych marek wówczas nie przegnij aby nie wyjałowić wody , mimo wszystko łatwiej uzupełniać braki niż mieć wodę zanieczyszczoną.

Pozdrawiam

łukasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie :)

Co staloby sie w przypadku uzycia TURBOFLOTOR 1000 MULTI SL (pompa OR 2500 ) w zbiorniku 150 litrow ?

:)

Nic by sie nie stalo :( Napewno nie zmniejszal bys pompy tylko wymienil na wieksza to co pompuje orginalna trudno nazwac dobra mieszanka wody z powietrzem a dotego musi to jeszcze ta pompa podbic na odpowiednia wysokosc gdyby nie musiala tego podnosic moze wtedy by ta mieszanka byla by ok

Sam uzywam turboflotora 1000 w zbiorniku testowym ale wymienialem juz w nim pompe na Aquabee 2000AS co zaowocowalo jeszcze raz lepsza mieszanka dwa spadla pobierana moc z 37 W z orginalu AM na 10 W pobierane teraz przez Aquabee

Dodatkowo w orginale jest zamiast komory reakcyjnej lejek jest to dobre rozwiazanie poniewaz ulatwia formowanie piany ale minusem jest zbyt mala jego srednica przy wylocie co po paru dniach jak tylko sie tam zabrudzi powoduje praktycznie bardzo niska wydajnosc wspomnianego odpieniacza dlatego tez w swoim wyciolem lejek i wkleilem rure o srednic 63mm i uwazam to za dobre posuniecie nie martwie sie juz tym ze co 3-4 dni musialem czyscic orginalny lejek aby odpieniacz prawidlowo funkcjonowal

Dla malych zbiornikow trudno dobrac maly ale dobry odpieniacz dlatego zamiast inwestowac w Turboflotora lepiej te pieniadze przeznaczyc na ktoregos z mniejszych Deltecow

551_thumb.attach

552_thumb.attach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki :(:)

...z tego co widze to Ty Thcskiba robisz odpieniacze :)

do duzego akwa lepiej zrobic samemu (lub poprosic kogos o pomoc) czy kupic firmowy sprzet ( niestety za gruba kase ) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W domowym akwarium 180l mam turboflotora 1000 z pompą AquaBee 2000/1 igła i wydaje mi się, że nie jest to za dużo. Co 4-5 dni kubek jest pełny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na tym filmiku pracuje z Aquabee 2000AS 10 w

Po wycieciu jest wydajniejszy i mniej problemowy ale tak jak piszesz szalu nie ma dla moich potrzeb starcza ale zeby go wsadzic do jakiegos zbiornika ktorego wielkosc sugeruje producent nie ma mowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMHO jezeli myslisz o wiekszym litrazu w niedlugim czasie, to warto pomyslec. Jezeli nie planujesz rozbudowy to raczej strzelanie z dziala do wrobli. Zalezy tez od tego jaka planujesz obsade ryb i korali :good:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeginacie chłopaki z tym najazdem na AM osobiście uważam iż seria Turboflotorów (czarnych) jest całkiem niezła - nie licząc tego p...o stożka w kubku ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zalezy tez od tego jaka planujesz obsade ryb i korali :good:

Planuję miękasy i ze 4-6 rybek.

Czytam różne fora i każdy coś zarzuca odpieniczom różnych firm. A o Deltecach jest raczej pozytywnie. Podobno odbieniacz to serce systemu więc jestem gotów w nie zainwestować porządnie. Tylko pytanie czy nie przedobrze.

A może wybrać Skimmer Beast 400P?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Planuję miękasy i ze 4-6 rybek.

Czytam różne fora i każdy coś zarzuca odpieniczom różnych firm. A o Deltecach jest raczej pozytywnie. Podobno odbieniacz to serce systemu więc jestem gotów w nie zainwestować porządnie. Tylko pytanie czy nie przedobrze.

A może wybrać Skimmer Beast 400P?

Kazdy tak pisze na poczatku ze 4-6 rybek a na koncu jest ich o wiele wiecej :good:

Zawsze mozesz zakupic APH 525 Delteca

Co do Besta raczej bym nie inwetowal w to cudo poniewaz i tak wiekszosc uzytkownikow zmienia w nich pompy wiec po co masz pozniej ponosic dodatkowe wydatki

W odpieniaczu zawsze mozesz zmniejszyc ilosc zasysanego powietrza i bedzie wtedy on slabszy nie musi isc na max obrotach jak zwiekszysz baniak lub obsade zawsze mozna go wtedy odkrecic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie to nie sa te pompy z linku(a)

Musisz miec pompe o oznaczeniu AB2000AS 10 wat

Wirnik taki jak jest na fotce

Zapytaj w sklepie czy maja na sprzedaz pompe od Delteca AP600 lub APF600 tylko do turboflotora koniecznie ma byc 2000AS bo deltec wystepuje tez z pompa AB2000/1 oraz 2000A

Ja na twoim miejscu kupil bym ta pompke http://www.charterhouse-aquatics.co.uk/catalog/eheim-1255-universal-marine-pump-1350-ltrhr-p-1058.html?osCsid=3fa7c82084da4063c4e37a5c9f7e6c5d

1498_thumb.attach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta pompa ktora masz pompuje wiecej wody niz powietrza ta mieszanka nadaje sie wszystkiego tylko nie do odpieniacza

Zastanow sie ile te kijki moga uzyskac tej mieszanki

Sam mam turboflotora z pompa aquabee i nie mam z nim zadnych problemow z regulacja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×