Skocz do zawartości
zielony_mintaj

żywe krewetki jako pokarm

Rekomendowane odpowiedzi

Podobno w niektórych sklepach zoologicznych sprzedawane są żywe krewetki, zapakowane w foliowe worki (firma Ichtyotropic coś takiego produkuje). Skorupiaki stosowane są jako pokarm dla dużych ryb.

Wie ktoś, czy (jeśli tak, to gdzie) na śląsku można dostać takie krewety? Albo czy w ogóle są gdzieś w handlu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka razy byly dostepne na allegro napewno sa do kupienia na gieldzie w lodzi ale na slasku nie mam zielonego pojecia

Ogolnie mozesz miec problem z nabyciem ich lepiej juz kupic mrozone lub z marketu i karmic kawalkami lepiej nie przyzyczajac do zywych pozniej wrzucisz jakac czyszczaca i tyle ja bedziesz widzial :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do zjedzenia czyszczącej - nie ma obaw, jest spora róznica w wielkości (mam nadzieję :)) A do Plejady zajrzę, dzięki ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak jest z przezywalnoscia tych krewetek ? jesli nie mialy by wrogow to beda zyc? czy to nie to zasolenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krewetkami tymi nic nie chcę karmić, chciałbym je hodować w osobnym baniaczku. Nad morze raczej nie pojadę z braku czasu, a nigdzie indziej rodzimych krewetek nie dostanę (te pakowane to krewetki wiślane Palaemonetes varians). Co do zasolenia, po aklimatyzacji powinny dać radę na rafie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×