Skocz do zawartości
loccutus

Mały update dla posiadaczy sterowników aqualed.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Czy program ma mozliwosc odczytania aktualnych ustawien lampy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, program na androida z racji sposobu obsługi protokołu UDP przez system jeszcze jakiś czas nie będzie umożliwiał odczytu zapisanych nastaw z lampy ale pracuję nad tym, wiem jak to "obejść" ale najpierw muszę przerobić biblioteki protokołu.. to wymaga trochę czasu do wygospodarowania

Taka funkcjonalność (odczyt w czasie rzeczywistym) natomiast pojawi się w wersji 5.x na PC w ciągu kilku dni. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Leszku, a Lampy trzy kanałowe też będą miały jakąś aktualizacje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lechu,

Czy program na tablety zapisuje jednoczesnie wszystkie ustawienia czyli kanaly led, t5, wschody, zachody. nocne... Jesli juz cos raz zapisze to rozumiem ze nie moge zmienic pozniej tylko jednego kanalu, bo program nadpisze zera na pozostale kanaly i zresetuje wschody i zachody, tak? Musze za kazdym razie wprowadzac wszystkie parametry?

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak z tableta klikając zapisz/aktualizuj nadpisujesz w lampie wszystkie ustawienia LEDów i T5ek aktualnie ustawionymi na tablecie wartościami. Nie ma możliwości zaktualizowania tylko jednej opcji.

A wolałbyś żeby była ? Jest z tym mały problem ale myśle że jestem w stanie sobie poradzić.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak bedzie mozliwosc odczytywania danych z kontrolera to nie bedzie koniecznosci zapisywania tylko jednego parametru, bo wszystkie inne sie ustawia same.

Ten nowy program daje mozliwosc zapisu koloru i poziomu swiatla nocnego. Co sie stanie z ustawieniem nocnym jesli nadpisze ustawienia programem z PC, ktory tego parametru nie ma?

 

Taka uwaga jeszcze na temat progarmu. Wydaje mi sie ze dosc dlugo zapisywane sa ustawienia. Trwa to kilkadziesiat sekund. Z PCta jest to niemalze natychmiastowe. Tak ma byc czy to u mnie cos nie halo?

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli ustawisz z PC , starym programem, to nocne zapisze po staremu - w kanale UV

Nie, tak mają wszyscy :) To wina bibliotek  do obsługi protokołu UDP androida. Komunikacja jest znacznie wolniejsza i dopóki nie przerobię bibliotek (autorzy kompilatora potraktowali bardzo po macoszemu protokół UDP) niestety będzie to trwało. Może dorobię jakiś pasek postępu żeby było przynajmniej widać ile jeszcze czasu trzeba czekać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A kiedy doczekamy się nowej wersji na PC-ta? Gdyby mi Wi-Fi w lampie działało to poradziłbym sobie przy pomocy tableta ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pracuję nad nową wersją (N50) softu na PC od paru tygodni. Ponieważ zmiany są spore a i na skutek własnej nieostrożności przy aktualizacji środowiska zmuszony byłem sporą część formy tworzyć na nowo troszkę to jeszcze potrwa. Nie pomaga wcale przedświęteczny zwiekszony ruch w zleceniach. Póki co trzeba używać ostatniej wersji N42d

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Właśnie stałem się posiadaczem lampki Galaxy 60... Czy zadowolonym? Okaże się :)

 

czy jest jakaś aplikacja na mac`a? czy tylko android?

 

od sprzedawcy dostałem co prawda program na PC, ale nie wiem gdzie sprawdzić jaką mam wersję i gdzie ewentualnie mogę pobrać najnowszą (dostępną)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Darek, masz wersję N42, najnowsze wersje zawsze wrzuca Leszek, chyba nawet w ten temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:)

lampka ustawiona próbnie i świeci. Narazie jest wszystko ok :)

trochę się namęczyłem z tymi punktami, ale na pustym baniaku to i tak mało ustawię :)

 

poczekam do grudnia jak zacznę wkładać kolory - to sobie poustawiam

 

Dzięki :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Darek, o jakich punktach mowisz? Czyzby o punktach krzywej nasilenia swiatla?

Jaka jest najnowsza wersja programu N42?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Starsze wersje softu miały panel z wykresami na którym można było ustawić do 40 punktów jasności w ciągu doby na każdy kolor.

W wersjach N4x panel ten został usunięty a program zubożony ponieważ część uzytkowników zgłaszała wnioski :) o uproszczenie obsługi programu

Ostatnia wersja softu serii 4 to N42d.

Obecnie pracuje nad wersją N5 która będzie wyposażona w obie opcje - uproszczoną oraz wykresy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

piszę o tych punktach do ustawiania światła - biały, niebieski i jasnoniebieski.

bo do manualnego ustawiania mam tylko świetlówki.

 

ale nie mam nigdzie do ustawiania zachmurzeń czy jakoś tak...

 

na razie więcej nie ustawiałem - bo mam samą skałę - więc dałem przewagę niebieskiego i tyle :)

 

przydałaby mi się jakaś "obstrukcja" jak to poprawnie poustawiać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak chesz moge ci podeslac program swiecenia zapisany w pliku.

bedzie ci latwiej go zmodyfikowac do wlasnych ustawien.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×