Skocz do zawartości
Morog

Ubytki twardzieli

Rekomendowane odpowiedzi

ostanio widze, że moje korale twarde małopolipowe tracą tkanke

wygląda to tak

91adf7a2c734d218med.jpg

e6e48c019d2d563cmed.jpg

8a3ec3040ecd7773med.jpg

przy okazji nie zmiejsza sie wcale poziom wapnia, już od miesieca

KH też niewiele sie rusza

to chyba musi mieć związek

ktoś ma pomysł o co chodzi?

Edytowane przez Morog

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no panie kolego - jest sraczka - Ca nie leci bo korale wegetują, teraz napisz wszystko o twoim systemie filtracji - masz jeszcze te kulki? jakie NO3, Ph? jak PO4 - czy były jakieś skoki ostatnio? co ze światłem? co dozujesz?

Na dzień dobry - jak masz kulki - to out, duża podmiana, nic nie dozować i czekać aż korale ruszą.

PozdrT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kulek juz nie mam bo się porospadały

parametry dobre oprucz tego wapnia ktory sie nie rusza

niedlugi dodaje duże refugium wiec bedzie jakbypodmiana

światło HQI ale wisą wysoko 150

dozuje wapn(ostanio nie), magnej, jod, strond, enzymy

dodam że miekie i twarde wielkopolipowe mają się dobrze

Edytowane przez Morog

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej, to nie jest odpowiedź :confused:

załączam nowe pytania i

co to znaczy dobre parametry? konkrety proszę - jakieś zmiany ostatnio?

jak długo masz ten problem?

jod stront - ja bym odstawił, co to są enzymy?

miękkie i LPSy zostawmy bo to inny temat jest - jak u mnie SPSy leciały to miękkasy i LPSy wyglądały super, a wręcz jakby były zadowolone :turned:

coś ostatnio zmieniałeś?

PozdrT

aha i jeszcze to:

"kulek juz nie mam bo się porospadały" - no to myślę że mamy odpowiedź :geek:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nic ostanio nie zmienialem

padły mi biopalety

zaczely sie sklejać w zbitą mase od strony ściany wiec pożno zauważyłem

gdy zaczeła metnieć mi woda, wywaliłem je

strasznie śmierdziały, i azotany były kosmiczne

teraz już je zbilem, woda sie klaruje

ale twarde jak widać

mikroelementy to pro coral a elements i k elements

jod i strond zaczelem dodawać jak mi się zaczeły "mutować" krewetki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moim zdanie to konsekwencja akcji z kulkami, był skok parametrów - tak jak piszesz NO3, ale idę też o zakład że PO4 i Ph znacznie się zmieniły, SPSy dostały po d*pie i ciężko będzie je odratować.

PozdrT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niedługo będziesz dokładał refugium i to będzie jakby podmiana? Jak niedługo? Dziś wieczorem? Jeśli nie to powodzenia, czekaj dlaej aż Ci wszystko poleci...

Pozdrawiam

seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam wrażenie, że źle zatytułowałeś. Moim zdaniem powinieneś dać tytuł: "dlaczego padły mi SPS-y?". Mam wrażenie, że Stylophora i Seriatopora już padły, tylko jeszcze tkanka całkiem nie zeszła.

Ponieważ Ty nie wiesz, a tym bardziej inni nie wiedzą jaki jest powód, najrozsądniejszym wyjściem wydaje się duża podmiana, a za dwa dni następna. Jeżeli chcesz dać szansę innym SPS-om - zrób to szybko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

otwierają się wiec raczej jeszcze żyją

sytuacja trwa już jakieś dwa tygodnie, ale zaczne podmiany

niestety mam tylko 30 litrową beczke

Edytowane przez Morog

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie czuj się urażony, ale zauważ jak niewielu pisze że Ci współczuje... A wiesz dlaczego? Dlatego że madrowałeś się jakbyś zjadł wszystkie rozumy, każdemu wytykałeś błędy, upieraleś się przy swojej i tylko swojej najprawdziwszej prawdzie, jechałeś wszystkim jak burej suce... A ja Ci kiedyś napisałem że "morszczyzna nauczy się pokory"... Długo nie trzeba było czekać. Jeśli taki stan trwa od kilku tygodni to jak dla mnie jesteś nieodpowiedzialny, dlaczego nie napisałes nic wcześniej? Duma? Buta? A zwierząt Ci nie szkoda? Jedyna szansa na drugi życie dla nich to tak jak juz powyżej napisali koledzy, kilka dużych podmian. I tak na przyszłość pamiętaj - żaden człowiek nie jest Twoim wrogiem, dopóki go nim nie uczynisz...

Pozdrawiam

seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę aby ten post znowu wzniecił dyskusję na temat BP. W żadnym wypadku nie o to mi chodzi - żeby było jasne !!!! Ale sam Morog widzisz - do czego są zdolne bezobsługowe palety i do czego doprowadziły świetny zbiornik - bo tak oceniałem twoje akwarium. Sorry ale nie wierzę w bezobsługową odżywkę dla bakterii - wódeczką to albo 1ml/100l więcej albo mniej i mam pełną kontrolę .... a palety ....???.. kręcą się , kręcą i.....

Życzę ci jak najlepiej Morog - ale BP odradzam chociaż ich nigdy nie stosowałem ... ale sama zasada ich działania jest dla mnie nie do przyjęcia.

Posłuchaj rad kolegów i nie wracaj nigdy do BP.

PK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

R.I.P

myślę, że to ja coś źle zrobiłem z tymi paletami

być może za duży nastawiłem przepływ

albo czymś doprowadziłem do ich rozbicia

seb

po prostu nie zauważyłem wcześniej tych zmian

woda była mało klarowna, może, dlatego? jak myślisz? (ironia)

PS. nie czuje się urażony :)

Edytowane przez Morog

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i w pi...du wyladował !!! a taki był mądry koleżka :woot:

Edytowane przez juwewaldi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie bardzo znam wątki z Panem Morog'iem więc nie chcę tutaj się mądrzyć... (foty akwa ma super co chyba jednak świadczy, że trochę się zna) wydaje mi się, że takie złorzeczenie i wyśmiewanie się z cudzych katastrof nie jest w porządku... Niestety jest to nasza mało przyjemna cecha narodowa. Jeżeli owy Pan się wywyższał i miał za mądrzejszego od was, to w tej chwili ma za to karę... po co mu jeszcze dowalać? Miał swoje teorie z którymi wy się nie zgadzaliście... ale z teorią Kopernika też się kiedyś ktoś nie zgadzał;) wiem, że to bardzo górnolotne porównanie, ale z doświadczenia wiem, że łatwo człowieka zaszuflatkować i cokolwiek powie, traktować to jako bzdury... występuje tu tzw. Efekt Golema;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie znasz tematu, więc raczej nie powinieneś zajmować stanowiska. A po drugie nikt się nie wyśmiewa, nikt się nie cieszy, wytykamy tylko że nie do końca trzeba bylo się tak mądrzyć i wszystkim jechać, bo fortuna kołem się toczy. Dobra, koniec głupiego tematu, trza ratować co zostało. Morog, zrobiłeś podmianę? Jeśli możesz to potnij to co zostało i porób szczepki, nie zostawiaj takich krzaków z ubytkami, bo martwe polipy gnijąc zarażają następne i masz efekt domina, najlepiej ciachnąć powyżej ubytku.

Pozdrawiam

seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś niecoś czytałem uwagi kolegi Moroga.... więc nie tak do końca nie znam tematu... z drugiej strony byłem pewny, że to co napiszę w tym temacie akurat Ty seb zripostujesz:) tak czy owak dobrze, że mimo wszystkich złych doświadczeń z kolegą ze stolycy wyciągasz do niego dłoń i wskazujesz co powinien zrobić:) wydaje mi się, że jakkolwiek by się źle do was nie odnosił... to świadczy tylko o jego poziomie kultury... a obecne doświadczenie nauczy kolegę szanować rady bardziej doświadczonych akwarystów:) i więcej już mu dowalać nie trzeba:) człowiek zazwyczaj uczy się na swoich a nie cudzych błędach:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×