Skocz do zawartości
helmofon

Brak prądu przez 24h i co dalej

Rekomendowane odpowiedzi

posuchaj czy stuka - jak nie stuka to ok. Objawia sie to tez tym ze obroty sa znacznie mniejsze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy taki inverter będzie dobry ? http://alvima.istore.pl/pl/orvaldi-inverter-300w-12v-lcd.html

Nowy INVERTER model ORVALDI INV12-0,3kW 300W 12V z funkcją UPS i automatyczną 8A ładowarką czyli praca normalna jest z sieci zasilającej, zaś po zaniku zasilania INV12-0,3kW LCD automatycznie załączy sinusoidalną przetwornicę gwarantując pracę awaryjną do wyczerpania podłączonego akumulatora. Powrót zasilania spowoduje ponowne przełączenie na sieć zasilającą a dołączony akumulator będzie automatycznie doładowywany.

Nowość!!! czyste napięcie sinusoidalne zapewniające pracę 25, 45, 80 czy nawet 150W pompki pieca CO!

Ponieważ inwerter ma czystą sinusoide na wyjściu nie ma ograniczenia co do ciągłości pracy pompki - POMPKA ZAWSZE SIĘ URUCHOMI NA INV12-0,3kW. 300W mocy ciągłej masz do swojej dyspozycji a nawet przeciążenie do 20% max przez 30sek!

Czyli teoretycznie powinno być OK. Jak podłączę akumulator 120Ah to odpieniacz i cyrkulacja powinna 12h pociągnąć

PS.

Ja po ostatnim planowanym wyłączeniu prąduw ciągu dnia staciłem 2 krewetki.

Pozdrawiam Jacek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jacek56 ja właśnie zamierzam wykorzystać tego typu inwerter. Jak widać jest to dedykowane urządzenie właśnie do zasialania pomp. Dodatkowo łatwo podpiąć akumulator.

Tylko sprawdź czy w wersji 300W możesz podpiąć tak duży aku (ja celuję w wersję 500W i tam na pewno się da).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Inwerter z tej serii o mocy 500W od roku. podpięty do akumulatora żelowego 120Ah

Zasila mi piec CO, wszystkie pompy i grzałkę w ReefMaxie.

Przeżyłem już powódź w Piasecznie w czerwcu w zeszłym roku (prawie 48h bez prądu)

i parę innych jednodniowych awarii.

Polecam ten sprzęt.

Pompy zasilane z inwertera pracują gładko - jak przy zasilaniu z sieci.

Parę złotych przy zakupie łącznie z akumulatorem to kosztuje, ale mnie się już ten

wydatek dawno zwrócił.

Pozdrawiam

Szymon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi i jeszcze jedno pytanie. Czy możecie polecić jakiś sprawdzony sklep z akumulatorami żelowymi? Żeby na jakąś trefną chińszczyznę nie trafić.

Pozdrawiam

Jacek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupowałem akumulator w zestawie z inwerterem, w sklepie interenetowym, bezpośrednio na stronie producenta.

Nie sprawdzałem, ale wydaje się to mało prawdopodobe, żeby było to coś innego niż "chińszczyzna"

Póki co działa.

Zawsze można poszukać u renomowanych producentów akumulatorów i kupić "chińszczyznę" markową :)

Edytowane przez szymon68

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

trochę odgrzebię temat .

Miałem ostatnio katastrofę w akwa prądu nie było przez weekend a nikogo nie było na miejscu, po powrocie masakra,ryby prawie wszystkie padły(10 szt) i kilka sps .Wszystko się podusiło.

Powoli dochodzi akwa do siebie ale niestety powtórnie zaczeło dojrzewać.

ale do rzeczy chciałbym się uchronić na przyszłość i znalazłem coś takiego nie za bardzo jestem pewien czy to da radę ,chcę dać zasilacz awaryjny +akumulator samochodowy dużej pojemności.

http://allegro.pl/kominek-z-plaszczem-ups-przetwornica-prostownik-i1725359538.html

http://allegro.pl/awaryjny-zasilacz-co-ups-600w-1200w-przetwornica-i1728146414.html

http://allegro.pl/przetwornica-autostart-awaryjny-zasilacz-jak-ups-i1739083247.html

co o tym myślicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Urywałem takich przetwornic(bez funkcji ups) do zasilania laptopa w samochodzie. Myślę, że obiegówkę i cyrkulacje można pod to podpiąć, podstawa to duży akumulator!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam coś takiego podpiętego pod akumulator 80 Ah. Nadaje się do cyrkulacji i np. odpieniacza.

Po zaniku prądu automatycznie się włącza a po powrocie prądu doładowywuje się akumulator znowu na full.

Tylko tych ryb szkoda.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info :)

Jak zobaczyłem akwa w takim stanie to pierwsze co mi przyszło do głowy to koniec !!

Ale jakoś szkoda by było .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przetwornica zakupiona :) zobaczymy jak się będzie sprawować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×