Skocz do zawartości
helmofon

Brak prądu przez 24h i co dalej

Rekomendowane odpowiedzi

Ja u siebie planuję podpiąć pod UPS-a obiegówkę(takiego mam http://www.apc.com/resource/include/techspec_index.cfm?base_sku=bk500ei), 2 cyrkulację i ewentualnie peletki. Co do przelania dolewki to będzie na dwóch pływakach i do tego sterowana zegarem. W razie czego przelew z sumpa będzie szedł do kanalizacji. Co do prądu to akurat mam możliwość podpięcia bezpieczników odpowiedzialnych za akwa (osobny dla zasilania awaryjnego i osobny dla głównego oraz oczywiście różnicówka) do alarmu. Ustawiam powiadomienie na tel. i w razie braku prądu wiem że ktoś musi przy dłuższej nieobecności sprawdzić czy ups zastartował oraz sprawdzić stan naładowania akumulatora (taki ok. 80 Ah powinien styknąć). UPS i aku w garażu a jak znajdę schemat automatycznego ładowania zewnętrznym prostownikiem to już będzie bajka. Bo automatyka wewnętrzna tego UPS chyba dużego aku nie podładuje.

Edytowane przez dudu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pompy klasy koralia, jvp, marea, tunze 220v nie beda poprawnie chodzily z UPS o "kwadracie" na wyjsciu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a to luzik, ja wybralem agregat 220v na balkonie za 390zł :-) + prostownik napiecia za 150zł i trzyma az sie wacha skonczy :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a to luzik, ja wybralem agregat 220v na balkonie za 390zł :-) + prostownik napiecia za 150zł i trzyma az sie wacha skonczy :-)

Masz to jakoś podłączene w system czy odpalasz tak jak ja ręcznie i korki wyłanczam ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odpalka reczna, + bypass automatyczny taki jak do UPS'ow w serwerowniach - jak dostaje zasilanie na agregacie to przelacza.

ogolnie modul SZR ale jezeli akceptujesz przerwe to na styczniku robisz rozlaczenie faz z budynku a zalaczenie faz z agregatu - i z glowy - u nas przerwa chwilowa nie ma znaczenia...

U mnie nie ma problemu aby ktos w ciagu godzi odpalil :-)

Edytowane przez smithpl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiałem się czy nie zmajstrować czegoś na automacie. Brak prądu odpala agregat ? Co o tym myślisz ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

super , ja kupilem agregat po taniosci bez startu z guzika tylko z linki wiec nie mam co kombinowac :-)

w innej opcji to idealne rozwiazanie - tak realizuje podtrzymanie w serwerowniach 60kVA agregat z samostartem + bypass i ups 120kVA

tylko pamietaj ze normalnie takie systemy maja agregaty z selftestem ktory odpala agregat raz na 2-4 dni na chwile aby "zatrybil".

Inaczej moze sie okazac ze po 60dniach nie wystartuje samoczynnie bo... np swieca czy bezyna do d*py.

Edytowane przez smithpl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie do d.....y rozwiązanie u mnie brak prądu to jakieś raz na rok a agregat stoi w garażu a braki prądu to kwestja kilku godzin i nie chce mi się tachać agregat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W nowym domu rozważam zamontowanie agregatu na gaz, na razie zbieram informacje i podpytuje ludzi dlatego konkretów nie podam.

A wracając do meritum sprawy czyli zachowania baniaka po awarii to:

- korale i ukwiał nie pokazują oznak stresu, wszystko się ładnie napompowało.

- z rybami już jest gorzej, brzydal strasznie wystraszony (ale jego odratowałem już leżącego, nieruchawego ) Błazen ma jakąś chorobę psychiczną siedzi tylko w ukwiale.

- ślimaki, rozgwiazdy i dolarek zasuwają po piachy jak dzikie.

- wyskoczyło miejscami cjano

Czekam dalej na rozwój sytuacji

Edytowane przez helmofon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pompy klasy koralia, jvp, marea, tunze 220v nie beda poprawnie chodzily z UPS o "kwadracie" na wyjsciu.

Czyli Tunze 6055 powinna spokojnie dzialac na "zwyklym" UPSie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AdamB tu nie chodzi o typ pompy a o parametr prądu jaki UPS z siebie daje, standardowy UPS daje sinusoidę kwadratową (takie schodki) a dla pomp powinna być falka. To tak łopatologicznie tłumacząc - morska pompa, morski prąd w falki :D

Polecam do poczytania:

Poradnik jak wybrać UPS

Gdzieś jeszcze miałem tekst o prądzie ale nie mogę znaleźć

Edytowane przez helmofon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AdamB tu nie chodzi o typ pompy a o parametr prądu jaki UPS z siebie daje, standardowy UPS daje sinusoidę kwadratową (takie schodki) a dla pomp powinna być falka. To tak łopatologicznie tłumacząc - morska pompa, morski prąd w falki :D

Jestem elektrykiem (m.in) wiec wiem co to falka i schodki :D ale akurat Tunze 6055 jest zasilana napieciem bezpiecznym 24V, 18V, 12V i nie pamietam jakie jeszcze wkladki sa w zestawie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem tylko informatykiem, więc moje pojęcie o prądzie jest znacznie uboższe od twojego.

Ale dla czytającego post laika będzie wyłożona kawa na ławę. :thumbsup:

A wracając do twojego problemu tao jak z UPSa chcesz uzyskać takie napięcia bo nie bardzo rozumiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, ale nie potrafilem dokonczyc zdania bo... TEN SILNIK FORUM JEST DO d*py !!

Ok, spokoj, kilka glebokich wdechow

Pompa posiada zasilacz z mozliwoscia zmiany napiecia, ale zasilany jest pradem 230V

W zwiazku z tym wydaje mi sie, ze schodki nie powinny tu zaszkodzic, ale wolalbym poznac opinie specjalistow z tego forum bo w zawodzie nie pracuje 24 lata a wtedy jeszcze pomp ani akwriow morskich nie bylo. Dinozaury po placu lataly

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AdamB - skoro jestes elektrykiem to chyba wiesz ze pompa na stale 12V dziala na stalym wiec nie ma znaczenia sinusoida zasilania 220V.

Zasilanie dla pomp na stale niskie zasilanie realizuje na poziomie napiecia niskiego - nie ma po co zasilacz zasilacza 220V.

Tak jak to jest w pompach Vortex'a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na tym moim UPS-ie nie ma super sinusoidy a pompy chodzą normalnie. Mam koralię nano i małą kaskadę przy obecnym słoiczku. Może mój UPS jakiś lepszy jest.....? Ale skoro działa na koralii nano to na innych chyba też dobrze będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×