Skocz do zawartości
Ben_sage

Robaczek gapowicz ?

Rekomendowane odpowiedzi

Co do za gatunek ? - z obserwacji wynika ze jest dosyć nie śmiały wchodzi tylko lekko na skałkę obok norki i gryzie jakieś glony a poza tym to żadnych negatywnych obserwacji nie miałem.Ma ok 2-3 cm w dzień nieaktywny na widoku:wub:

krabik.jpg

Edytowane przez Ben_sage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i bardzo dobrze, ze nie masz bo jeszcze bys wywalil a to mitrax piekny. Grzeczny, mily, pozyteczny :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Podłączę się pod temat. Mam skałę w akwa od dwóch tygodni i namierzyłem coś w podobie do tego za zdjęciu u kolegi tylko że u mnie jest jakby bardziej biały. I teraz mam pytanie czy za wszelką cenę na niego polować? Wszystkie kraby dzikusy są szkodnikami? Co one w zasadzie szkodzą? Zjadają korale czy jak?:> Pozdro!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i bardzo dobrze, ze nie masz bo jeszcze bys wywalil a to mitrax piekny. Grzeczny, mily, pozyteczny :)

:banana:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakoś mi to na mithrax nie pasuje <_< , raczej xanthias. Sprawdź na meerwasser-lexikon.pl dla pewności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mi to to na Mitraxa nie pasuje - kolor, "owłosienie". Wszystkie kraby, pustelniki, Mitraxy i te tzw. "dzikusy" mogą być nieszkodliwe, o ile są najedzone. Natomiast głodny krab, praktycznie każdy, nie będzie się krępował i spróbuje dobrać się do wszystkiego co można zjeść. Czy to żywe, czy nie, czy ruchome, czy osiadłe.

Wydaje mi się, że stąd się bierze taka różnorodność opinii nt. krabów pustelników. U mnie, gdy posiadałem jeszcze kraby dbałem, aby były najedzone. I nigdy nie miałem problemów żeby mi ślimaki zabijały ( tutaj pewną rolę odegrało pewnie dostarczanie im różnych muszli - domków), korale podgryzały czy coś takiego.

Jeżeli masz skrupuły przed pozbyciem się tego kraba to go po prostu obserwuj. Jest ryzyko, że narozrabia, ale to tylko ryzyko, nie pewność.

Maciek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×