Skocz do zawartości
tytan69

Glony wapienne po miesiącu?

Rekomendowane odpowiedzi

Czy to możliwe aby po miesiącu od założenia akwa pojawiły się na skale różowe glony wapienne? Do założenia akwa użyłem skały z frachtu oraz skały już odgazowanej od innych morszczaków w stosunku miej więcej 50/50.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasne, ze mozliwe :) Powiem Ci, ze sam mam w tej chwili dobry material do obserwacji - skale, ktora u poprzedniego wlasciciela sluzyla czesciowo za rusztowanie i w zwiazku z tym jest ( obecnie to raczej byla:)) biala. I ladnie na niej widac, jak powoli pokazuja sie coraz to kolejne rodzaje glonow wapiennych. A skala lezy w baniaku miesiac z kilkoma dniami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak tyle że u mnie to skała z frachtu obrasta glonami wapiennymi (skała odgazowana była już lekko porośnięta) i dlatego się zastanawiam czy to możliwe aby tak szybko pojawiły się na niej wapienne w szczególności że tych zielonych prawie wcale niema i niebyło co mnie od początku dziwiło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skala z frachtu skale z frachtu nierowna :P Czasami zdarza sie taka z duza iloscia obumarlego zycia, wtedy akwarium cale zielonymi nitkowatymi zarasta, a zdarza sie skala na ktorej mniej rzeczy bylo i umarlo. Swoja droga to czy Twoja nie byla juz lekko odgazowana jak ja kupowales?

Miesiac dla glonow wapiennych to norma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

raczej nie była odgazowana bo kupiłem ją zaraz po dostawie z reef-schopu ale pożądnie ją wypłukałem w wiadrze z solanką z napowietrzaniem i cyrkulacją ok 200X przed włożeniem do akwa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×