Skocz do zawartości
red89

Początki akwarystyki słono wodnej

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, jestem tu nowy i chciałem dowiedzieć się co nieco i akwarystyce słodko wodnej.

Więc tak mam kilka pytań co do takiego mini akwarium:

http://allegro.pl/nano-reef-30l-akwarium-morskie-zestaw-aquael-i1264442195.html

1. Jaki był by koszt urządzenia tego maleństwa?

2. Jakie rybki można w takim akwarium trzymać? (czy w ogóle można? :/ )

3. Co ewentualnie trzeba było by dokupić do tego zestawu? (z wyposażenia)

PS Z góry dziękuje za pomoc, i jeśli temat jest w złym dziale to przepraszam jestem pierwszy raz na tym forum :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj,moim zdaniem to raczej kiepski pomysł .Przy tym zestawie sukcesem będzie jak utrzymasz wprzy zyciu jakaś krewetke czy ślimaka.O rybach zapomnij.

Za nieduża kaskę można kupić jakiegos używanego reef-maxa ,który będzie posiadał jako taką filtracje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym chcial miec w takim baniaczku jakas acropore na biurku, podejrzewam ze na podmianach by pociagnela. podmianach z duzego zbiornika :D

ludzie jak maja psa to go wyprowadzaja 2 razy dziennie minimum. wiec Ty rano bedziesz wstawac i dolewac wody RO aby uzupelnic co odparowalo, a wieczorem bedziesz robic podmianke :D dla chcacego nic trudnego, bigwalker nie nastawiaj negatywnie chlopaka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym chcial miec w takim baniaczku jakas acropore na biurku, podejrzewam ze na podmianach by pociagnela. podmianach z duzego zbiornika :D

ludzie jak maja psa to go wyprowadzaja 2 razy dziennie minimum. wiec Ty rano bedziesz wstawac i dolewac wody RO aby uzupelnic co odparowalo, a wieczorem bedziesz robic podmianke :D dla chcacego nic trudnego, bigwalker nie nastawiaj negatywnie chlopaka :)

będzie kicha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy codziennej podmianie wody z duzego zbiornika będzie ok :thumbsup: ...tylko trzeba zaiwestować w duży zbiornik :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no nie przesadzajmy, da rade utrzymać jakieś ładne zoa i mega kolorowe ricordee, w sam raz się taki baniaczek na to nadaje, spokojnie pociągnie i seriatopora hystix, wiem bo miałem taka w 25 litrach, spokojnie dadzą rade prostsze lpsy.

przypomnijmy jak to wygladało :)

089.jpg

z ryb np gobiodon okinawae, krewetki - 7 sztuk sexy shrimpów.

za 2000 pln (zestaw + koralia nano + życie) można taki baniak odwalić, że ludziom kopary opadną. trzeba tylko ogarnąć temat i zacząć powolutku.

Edytowane przez Natan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie, podmiana raz w tygodniu, czasem dwa razy w tygodniu.

generalnie zestaw aquaela jest kopią mojego zestawu - akwarium 30x30x30, kaskada i 2x11W PC jedna biała jedna niebieska.

...

fajne te 25 litrów było :) jak tak sobie wspominam.

Edytowane przez Natan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałem podziękować wszystkim którzy udzielali się w tym temacie.

Ale na razie chyba nic z tego :(

Nie mam na to aż tyle czasu i kasy.

PS Natan te twoje 25l było super :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja nie mówię, że musisz wydać 2000 pln :) mozesz i 500 pln wydać na całość i będzie hulało.

tylko, żeby mieć mega kolory trzeba niestety wydać sporo kasy, ale możesz kupić jakieś "popularne" zoa, xenie, zwykłe ricordee i też będzie oko cieszyło, szczególnie jeśli jest to pierwsze morskie. z czasem jak Cie wciągnie to już nie będziesz liczył pieniędzy bo to nie ma sensu :)

małe akwaria są za***iste, tęskni mi się za 25 i 60 litrami :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×