Skocz do zawartości
Rossi01

160L. Ocean:)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich:) jestem nowy:P:) zakładam 160l. morskie akwa:) za jakies 2 tygodnie jade po wszystlo do sklepu akwarystycznego:):P ale już mnie pytania nurtuja:D;), otóż chciałem sie dowiedziec czy po przepuszczeniu wody przeż filtr RO i wlaniu do akwarium sól odrazu wsypuje? czy trzeba czekac? a jakimi porcjami wsypywac do zbiornika? pozdrawiam:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Przygotowaną soli dzielisz na parę porcji i wsypujesz następną po rozpuszczeniu poprzedniej . smile.gif Sypiesz odrazu , na nic nie czekasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje Ci bardzo:)następne moje pytanie:):D czy jeżeli posole wode i na 3 dzień wrzuce żywą skałe i rozpocznie sie dojrzewanie baniaczka to dolewac bakterii zeby ten proces przyspieszyc? czy też zostawic niech sie samo wszystko powoli namnorzy:)? a drugie pytanie odnosi sie do oświetlenia baniaczka podczas dojrzewania:) ile powinno świecic około 10,15 godzin na dobę:P:)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja proponuje zajrzyj w dział nasze zbiorniki, tam masz kilka baniaków od początku prowadzonych, gdzie użytkownicy pisali co i jak robili to CI ułatwi , ale odpowiem na pytanie na początku świec 7 godzin , ja dawałem bakterie cycle i jak bym robił teraz na nowo to też bym dawał, jak możesz to załatw sobie wodę z działającego baniaka w okolicach Lublina na pewno są morszczaki jakieś :D Skałę wrzuć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki:) a piach po jakim czasie:P? bo każdy inaczej twierdzi;/ i sam nie wiem kiedy wsypywac:):P pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na start mozesz tez dac ampulke bakterii Prodibio Biodigest.

Z ciekawosci zapytam jaki set up planujesz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na start mozesz tez dac ampulke bakterii Prodibio Biodigest.

Z ciekawosci zapytam jaki set up planujesz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miekasy, LPS i SPS, 2kraby pustelniki, 4 ślimaki, 2 krewetki i 1 Rozgwiazde piaskową, a co do ryb to sie zastanawiam nad wyborem napewno amphiprion ocelaris..:):D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a nie wiem tak wyszło :D jeszcze jeden worek chce dorzucić warstwa u mnie tylko dekoracyjna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozumiem:D a nie zaszkodzi np piach wsypac po tygodniu od odpalenia zbiornika:):P?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja na początku nie wsypywałem gdyż chciałem aby skała się dobrze oczyściła i łatwiej się sprząta np glony :D możesz wsypać jak dla mnie ja czytałem o 2 szkołach na forum pierwsza mówi że od razu piach że to przyśpieszy dojrzewanie a druga to tak jak ja zrobiłem że w pewien czas po dojrzewaniu :) chociaż muszę powiedzieć że ja miałem na szczęście takie szczęście ze 2 razy dojrzewanie przebiegło wręcz wzorowo wysypu glonów nie miałem. Pamiętaj tylko aby kupić dobry piach ja wybrałem żywy ale rożnie ludzie piszą ja mogę powiedzieć tylko że ze swojego jestem zadowolony.

http://www.erybka.pl/product_info.php?cPath=1_21&products_id=2050.

Edytowane przez daimen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aha:) wiec nie ma wielkich przeciwskazań :):D na początek poczekam pare dni zanim wsypie piasek, żeby powyłapywac i pousuwac jakiś nieproszonych gości z żywej skały :) ciekawy jestem jak zamówie żywą skałe z e-rybki co oni mi za skałe przyślą(jakośc, wygląd):P:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie odnośnie jakiej firmy najlepsze testy wo wody słonej są:):P? i czy coś złego sie stanie z obsadą w baniaku jak zabraknie prądu w domu;/?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najwięcej osób używa Saliferta testy, niektórzy Tropic Marin i Seachem. To zależy jak długo tego prądu nie będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aha dzięki:) a może coś wiecie na temat testów sery? jak one sie mają do jakości pomiarów? a ile go może najdłyżej nie by żeby było wszystko ok:)? pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×