Skocz do zawartości
r2r

Połączenie akwarium -> sump

Rekomendowane odpowiedzi

Ja bym zrobił tak jak proponował slawomirdyl , powinno działać!smile.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a te otwory w akwarium i sumpie do połączenia powinny być na jakiejś konkretnej wysokości?

Zbiornik będzie miał 50 cm wysokości, sump także

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a te otwory w akwarium i sumpie do połączenia powinny być na jakiejś konkretnej wysokości?

Zbiornik będzie miał 50 cm wysokości, sump także

Oj nie dziwię się że dostałeś opr. po prostu nie czytasz co się pisze do Ciebie. Na to też dostałeś instrukcje co do mm :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troszkę robisz sobie pod tzw górkę nie wiem czemu taki pomysł ale pewnie nie masz miejsca pod akwarium jak rozumię, oczywiście jest to do zrobienia ale trzeba troszkę zachodu ja bym to zrobił na takiej zasadzie: wywiercił bym otwór jakieś 5 cm na tylnej ściance akwarium i sumpa /na tej samej wysokości/ połączyłbym np rurką od kanalizacj 50 mm akwarium i sump mogą stać przy sobie. Zastanów się jednak bo odpieniacz zajmuje troszkę miejsca i może się okazać że sump musi być szerokości akwarium.

pewnie masz na myśli te informacje.

zinterpretować taką wypowiedź można w ten sposób:

1. wywiercić otwór jakieś 5 cm na tej samej wysokości akwarium i sump

2. rurka kanalizacyjna 50 mm jako połączenie

jast tu zakodowana informacja na jakiej wysokości?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja proponował bym pudełko przelewowe, przynajmnie ja bym tak zrobił. wiercenie otworów rurka którą trzeba zabezpieczyć przed zwierzakami jak dla mnnie za dużo zachodu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo wiesz, jestem początkujący i nie wszystko jest dla mnie oczywiste.

Dzięki za informację, w końcu to forum ma zapewne służyć nie tylko mi w tej chwili,

ale też innym początkującym w przyszłości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zeby nie bawic sie w jakies złączki i rurki,zrób to na zasadzie szerokiego panela.Czyli tak by woga grawitacyjnie sływała do panela a powracała poprzez pompę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do pralki przy akwa to mojej mamie raz przy wirowaniu pękło łożysko pralkę mamy w piwnicy mieszkamy na drugim piętrze w domu huk i drganie było takie jakby w pokoju obok ktoś się zdrowo przewrócił mało tego pralka się teleportowała względem swojego pierwotnego miejsca jakieś 1,5m zastanów się :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi się wydaje, że rozwiązanie z panelem Bilkwalkera jest najprostsze i najpewniejsze - zrób odrazu szersze akwarium - oddziel szybą panel a na powrót daj grzebień - wszystko proste i w jednym szczelnym zbiorniku - brak dodatkowego zbiornika i mało pewnch połączeń PCV ze szkłem - chyba, że wykorzystasz przelewy szczelne ale wtedy musisz między akwa i sumpem zostawić trochę przestrzeni - generalnie nie polecam. Jest jeszcze jeden sposób - sump umieszczasz trochęwyżej jak akwarium i powrót też robisz grawitacyjnie - generalnie nie polecam - testowałem to kiedyś przy filtracji "słodkiego" zbiornika. Niepolecam tego ponieważ powrót musisz też pokleić i jest ryzyko, że się przytka albo rozszczelni a wtedy wypompujesz sobie na pomieszczenie wodę ze zbiornika :( a przy rozwiązaniu z panelem i tak całość obiegu jest w jednym zbiorniku więc jak grzebień nawet zarośnie to woda popłynie góra i nic się nie wyleje - warunek - ściankę panela dasz niżej jak brzeg akwarium a grzebień troszkę niżej jak szyba panela (tak aby spiętrzona woda nie przelewała się jednak po szybie oddzielającej akwa-panel).

Powodzenia

p.s.

z tą pralką może być dobry pomysł pod warunkiem, że jej pompy zaprzęgniesz do pracy w akwarium :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×