Skocz do zawartości
r2r

Połączenie akwarium -> sump

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam prośbę o radę jaki byłby najskuteczniejszy sposób na połączenie zbiornika głównego z sumpem

umieszczonym za akwarium na tym samym poziomie. Umieściłem już kilka zapytań na "konkurencyjnym" forum, któremu

nie będę robił tu reklamy i otrzymałem różne wykluczające się wzajemnie odpowiedzi bez konkretów a na koniec

otrzymałem jeszcze "obelgę" , że ciągle o to samo pytam :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grzesio i tutaj jest aktywnym piszącym więc "zrypka" a nie obelga i tutaj Ciebie dopadnie <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poziom wody w sumpie ma być taki sam jak w akwarium?

Edytowane przez Piotr34

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:-) czyli i tu mi się też oberwie, przepraszam ale wolę zapytać kilka razy i się narazić teraz

niż później mieć większe zmartwienia

odnośnie tematu:

- poziom wody w sumpie będzie niższy

- pod akwarium niestety nie wygospodaruję miejsca i pozostaje mi tylko taka opcja

Edytowane przez r2r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam prośbę o radę jaki byłby najskuteczniejszy sposób na połączenie zbiornika głównego z sumpem

umieszczonym za akwarium na tym samym poziomie. Umieściłem już kilka zapytań na "konkurencyjnym" forum, któremu

nie będę robił tu reklamy i otrzymałem różne wykluczające się wzajemnie odpowiedzi bez konkretów a na koniec

otrzymałem jeszcze "obelgę" , że ciągle o to samo pytam :-)

Troszkę robisz sobie pod tzw górkę nie wiem czemu taki pomysł ale pewnie nie masz miejsca pod akwarium jak rozumię, oczywiście jest to do zrobienia ale trzeba troszkę zachodu ja bym to zrobił na takiej zasadzie: wywiercił bym otwór jakieś 5 cm na tylnej ściance akwarium i sumpa /na tej samej wysokości/ połączyłbym np rurką od kanalizacj 50 mm akwarium i sump mogą stać przy sobie. Zastanów się jednak bo odpieniacz zajmuje troszkę miejsca i może się okazać że sump musi być szerokości akwarium.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale gdybyś wywalił obecną szafkę i tam wstawił stelaż to miejsce by było. Pomyśl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zabudowie poniżej akwarium będzie stała pralka :-) takie niestety warunki lokalowe,

dodam jeszcze, że jest i "2 połówka", która też ma swoje zainteresowania :-) i tak to muszę pogodzić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapytam z ciekawości bo moja "połówka" używa też tego urządzenia :)

Nie boisz się że podczas wirowania szafka i akwarium będzie ci troszkę podskakiwać ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem czy to najlepszy pomysł, łączyć pralkę z akwa:/. Pralka generuje trochę drgań. Na pewno będzie to stresować ryby, a może i rozwalić akwa. Nie wiem czy przy "mocnym" wirowaniu nie będzie kłopotu z akwarium. Zastanów się nad tym. Są to moje przemyślenia, bo nie widziałem nigdy takiego zestawienia "sprzętu" :).

pozdro Grzegorz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
:) to nie będzie szafka tylko murowane zabudowanie, odseparowane od siebie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem czy to najlepszy pomysł, łączyć pralkę z akwa:/. Pralka generuje trochę drgań. Na pewno będzie to stresować ryby, a może i rozwalić akwa. Nie wiem czy przy "mocnym" wirowaniu nie będzie kłopotu z akwarium. Zastanów się nad tym. Są to moje przemyślenia, bo nie widziałem nigdy takiego zestawienia "sprzętu" :).

pozdro Grzegorz

A może to być całkiem tani w eksplatacji falownik ;) a tak naprawdę pomysł nie trafiony szukaj innego miejsca. Co z tego że murowany ale drgania będą.

Edytowane przez slawomirdyl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

obecnie na pralce postawione są różne pudełka i nie spadają podczas wirowania ale skoro uważasz, że drgania będą przenoszone

przez podłogę wyłożoną płytkami to rzeczywiście będzie problem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwarium z wodą strasznie przenosi drgania będziesz to widział w przyszłości kiedy zamontujesz pompy cyrkulacyjne albo np pomę obiegową na sztywno. Dobra rada szukaj innego miejsca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to odnośnie pralki :) a wracając do tematu połączenia sumpa i akwarium?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

R2R - lepiej teraz pogadać z "połówką" i jej wytłumaczyć że to miejsce jest złe niż potem....... tłumaczyć dlaczego jej ulubione domowe urządzenie jest zalane i nie działa B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pralka będzie zabudowana ale nie ściśle tylko będzie to pomieszczenie na pralkę zabudowane ścianami i stropem,

nie będzie przenoszenia drgań na zbiorniki, pewnie głośna muzyka powoduje większe drgania niż to co mam w planach.

Dziękuję za Wasze uwagi, doceniam je i nie lekceważę. A czy jakieś uwagi dotyczące sumpa i akwarium macie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to odnośnie pralki :) a wracając do tematu połączenia sumpa i akwarium?

Napisałem Ci kilka posstów temu. Jest jeszcze kilka rozwiązań ale to jest łatwe i najtańsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×