Skocz do zawartości
Jacek56

Przeprowadzka

Rekomendowane odpowiedzi

Nie ma to jak małe uaktualnienie zmian zachodzących w zbiorniku :P. Szkoda tylko, że PO4=0.4 :mad: ale całe szczęście, że stabilne. Absorbery już zamówione i od sierpnia zaczynamy zbijać fosforany :down:.

imgp2674c.jpg

Na tym zdjęciu można porównać przyrosty niektórych korali, a to zaledwie 3tyg. różnicy.

imgp2676.jpg

Na pierwszym planie rybka zwana "LITA" . Jest już u mnie od 2006 roku.

imgp2677.jpg acroporka w kształcie litery Y będzie zmieniać właściciela :thumbsup:

imgp2673f.jpg

Mój Tomentotus się rozleniwił i aiptasia się rozrasta. Chyba pójdzie do sumpa na kilka dni co by mu się priorytety żywieniowe zmieniły :P

imgp2672h.jpg

Edytowane przez Jacek56

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Absorber już się kręci. Kupiłem wszystkie dostępne na rynku, tak aby przetestować, i najbardziej podoba mi się PO4x4. Jest super, idealnie nadaje się do filtra FR 509, już niewielki przepływ wody powoduje, ze żywica "ładnie faluje w filtrze". Przez 4 tyg. obniżyłem fosforany do poziomu 0.15-0.2 i rozpocząłem budowę drugiej wyspy.

Ekipa kopiąca wstępnie przygotowała teren pod budowę

imgp2702.th.jpg

imgp2703.th.jpg

imgp2705v.th.jpg

Następnie w wyniku długich przemyśleń, pomiarów i 15 minut spędzonych w warsztacie powstała taka oto konstrukcja:

imgp2707s.th.jpg

imgp2708e.th.jpg

imgp2700.th.jpg

Efekt końcowy układania skały

imgp2714.th.jpg

Taki sposób ustawiania skały stosuję już od dawna. Prosta konstrukcja, a zapewnia stabilność ułożenia skały, wiele kryjówek dla ryb, skała nie leży na piasku i woda ma możliwość cyrkulacji.Teraz czeka mnie najgorsza rzecz, przyklejanie korali do skał. Ułożenie skały na takim stelażu daje możliwość swobodnego wyciągania skały i klejenia korali na zewnątrz akwarium ale i tak tego nie lubię :confused:

Edytowane przez Jacek56

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak pozbyć się dino? Bardzo prosto, wystarczy skierować odpad wody z RO do akwarium, zamiast do kanalizacji. Wlałem tak przypadkowo około 50ltr. Efekty: dino które miałem w jednym zbiorniku, zniknęło, woda kryształ, generalnie same pozytywy.

Pozdrawiam z daleka

Jak ktoś potrzebuje dużych montipor to zapraszam na łamanie :D w styczniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jacku miałem dzisiaj okazję posłuchać słów zachwytu pod adresem twoim i oczywiście twojego zbiornika . Muszę powiedzieć że Romek mówił prawdę . Piękne koralowce. Może jakaś aktualizacja ? Pozdrawiam Włodek :thumbsup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za miłe słowa ale do Twoich parametrów wody mi bardzo daleko. Obecnie jestem daleko od domu i w ramach aktualizacji zapraszam do oglądania kawałka akwarium "live", jakość może nie powala ale lepsze to niż nic. Co do zmian, to w ramach walki z PO4 dołożyłem drugi odpieniacz, 2ltr siporaxu i 2ltr ceramiki innej firmy (ze względu na cenę). Wódka się leje, odpieniacze ustawione na "mokro", karmienie rybek ograniczone do 6 kostek dziennie, jednakże fosforany stoją w miejscu. Problem mam również z azotanami, muszę dozować roztwór Testera aby były na wykrywalnym poziomie.

Ustawienie skały też ulegnie zmianie. Ze względu na grzybowieńce i zoantusy muszę pozbyć się części skały. Obecnie jestem pod wrażeniem tego ułożenia skały, http://www.zeovit.com/forums/showthread.php?t=23295 i będę próbować coś podobnego stworzyć.

Pozdrawiam z daleka

Jacek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Przeprowadzka" to bardzo fajna nazwa tej opowieści o moim systemie.

W ciągu ostatniego roku oświetlenie zostało "przeprowadzone" z ledowego na T5. Jak pokazują przykłady na różnych forach wiele osób po roku lub dwóch rezygnuje z ledów i wraca do sprawdzonych T5 lub HQI. W moim przypadku głównym powodem powrotu do tradycyjnego oświetlenia była awaryjność ledów, co tygodniowe wizyty w serwisie zmęczyły mnie. Świetlówki mają jedną zasadniczą przewagę nad "firmowym" oświetleniem ledowym - działają.

Pod koniec zeszłego roku, a tak na poważnie to od początku tego roku dozowanie Ca,Kh,Mg zostało "przeprowadzone" na reaktor wapnia. Konstrukcja zupełnie nieznana w Polsce, a odkryta przez Noa. Prostota tego reaktora powala na kolana, jak porówna się inne konstrukcje, zużycie prądu 10W, brak elektrody Ph do sterowania, żadnego zapowietrzania pompy, żadnego liczenia bąbelków CO2 i kropelek odcieku, kultura pracy na najwyższym poziomie (pompy eheim należą do bardzo "kulturalnych"), kontrola przy użyciu zwykłego timera i ogólnie dostępnej pompy dozującej (przy tego typu reaktorze pompa dozująca musi być, nie da rady inaczej zasilać reaktora) SP lub IKS. Mam nadzieję, iż dzięki tej bestii uda się utrzymać parametry na stabilnych poziomach bo przez ostatni rok kiepsko z tym u mnie było i akwarium zaliczyło więcej upadków niż wzlotów.

Ustawienie skały uległo zmianie ale podoba mi się i będzie zmienione. A teraz co najlepsze w tego rodzaju wątkach zdjęcia.

imgp4716.jpg

imgp4709o.jpg

imgp4696f.jpg

imgp4691q.jpg

imgp4683.jpg

imgp4681n.jpg

imgp4637s.jpg

imgp4570s.jpg

imgp4619.jpg

imgp4550.jpg

imgp3054n.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka zdjęć mieszkańców.

imgp4788q.jpg

imgp4777.jpg

post-400-0-64033300-1363491471_thumb.jpg

post-400-0-97114200-1363491475_thumb.jpg

post-400-0-65844100-1363491479_thumb.jpg

post-400-0-51072600-1363491483_thumb.jpg

post-400-0-26171800-1363491487_thumb.jpg

Edytowane przez Jacek56

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
imgp4834.jpg

 

Kolejne maluchy rosną w refugium.

Edytowane przez Jacek56

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najfajniejsza babeczka świata heheheh :banana: signigobius biocellatus . :thumbsup:  Pięknie przewraca piasek i nie robi zadymy przy tym . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Babeczka super, tylko piasek nie halo. Nie wymieniłem żywicy i są efekty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W kwietniu, z refugium usunąłem 80% glonów, wsypałem piasek, jeden ze zbiorników na ballinga podłączyłem do systemu jako filtr siporaxowy, piasek w akwariach odmuliłem, odpieniacze wyczysciłem i wczoraj "mała hanka" pokazała 0.06  :banana:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jacku jak maluszki podrosną to się chętnie na nie pisze. Jeszcze raz moje gratulacje :) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×