Skocz do zawartości
Jacek56

Przeprowadzka

Rekomendowane odpowiedzi

Patrzę sobie na akwarium a tu moja jedyna małża do szyby się przylepiła. Na skale nigdy nie chciała leżeć tylko na piasku. A teraz jest na szybie i chyba tak zostanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o juz jest obraz

Edytowane przez juwewaldi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mały update, aquascaping nie jest skończony, pierwsza wyspa zostanie rozebrana i przerobiona. Kilka zmian czeka II wyspę, muszę przesadzić kilka koralków. I tak można by pisać i pisać. Z nowości to podłączyłem ozon i zobaczymy co będzie. Poziom fosforanów PO4 osięgnął magiczną granicę 0.4 i skończyły mi się saszetki do "małej hanki". Z kolei azotany wg. TM test są bliskie zeru :mad: co powoduje, że dozowanie VSV daje mizerne efekty. Przyczyny wysokiego PO4 najprawdopodobniej skała zakupiona w Pszczółkach (grudzień 2010), oddaje to co kiedyś nazbierała. Zastosowany absorber PO4X4 działał, przez pewien czas powstrzymywał wzrost fosforanów ale jego możliwości są jakie są i obecnie czekam na sól do regeneracji i nową partię żywicy. W refugium pojawiły się też glony od Seba (dzięki :thumbsup:) i pięknie sobie rosną. Ephyllia z mojego profilu umarła, mój Grotech się zaciął :confused: (lub przypadkowo ustawiłem za wysokie dozowanie :blink:) i KH skoczyło do 12 i koral tego nie wytrzymał. Kilka zdjęć jak korale dają sobie radę z fosforanami na poziomie 0.4.

imgp26271024x768.th.jpg

imgp26311024x768.th.jpg

imgp26351024x768.th.jpg

imgp26331024x768.th.jpg

imgp26381024x768.th.jpg

imgp26481024x768.th.jpg

Edytowane przez Jacek56

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pięknie

czyli co,wiemy że fosforany nie są przyczyną złego wyglądu koralowców

ja np.mam po4-0,04 mała hanka, a korale wygladaja o niebo gorzej :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale co się będzie działo jak zbiję je do niższego poziomu????:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lwpiej nie zbijaj ,bo jeszcze padnie wszystko :laugh:

a poważnie koralowce ładnie rosną nie maja az tak ciemnych kolorów żeby było zbijać po4

więc moze zostawić jak jest,a jest świetnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytam tak sobie i chyba zastosuję SIPORAX (ceramikę), niektórzy mówią ,że produkuje to NO3 a niektórzy że zmniejsza NO3 :wacko:.W każdym bądź razie jest miejscem osiedlania się bakterii, a jak brudu dostanie to i może cenne, dla mnie NO3 zacznie produkować :teehee:. Jeden literek nie zaszkodzi. W Brazylii używają tego z powodzeniem, zobaczymy. PO4=0.4 to za dużo, myślę że tak 0.05-0.1 byłoby optymalnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem dlaczego :pinch: Jak wrócę może połączę ją kablem do rutera, nie wiem . Na chwilę obecną Wi-fi działa przez kilka -kilkanaście godziń, a później kamerka się zawiesza.

Pozdrawiam

Jacek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze napisz mi jak to zrobić? A najlepiej jak byś to mógł zrobić za mnie bo ja nie mam zielonego pojęcia. Wyślę Ci na priv. hasło abyś mógł się zalogować jako administrator.

Pozdrawiam

Jacek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

imgp2625v.jpg

imgp2637.jpg

thumbnmail.png

Tak na osłodę (dla Ciebie Walduś), że kamerka nie działa dołączam kilka zdjęć zrobionych 1.5 tygodnia temu. Nie mam takich super kolorków jak Sebastian ale

jeszcze do tego dojdę.

Pozdrawiam z daleka

Jacek

Edytowane przez Jacek56

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No No No :)) ładnie to wygląda, fotka całości ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jacek i ty masz po4-0,4???

oj coś chyba z tą mała hanką jest nie tak

zbiornik kwitnący :thumbsup:

a zapomniałem, a gdzie mój bolec? :woot:

Edytowane przez juwewaldi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety z fosforanami to prawda. Pomiar robiony na dwóch hankach i wynik ten sam. Twój bolec jest, sobie rośnie, czeka na Ciebie.

@Sienki

Co do fotki całości to jeszcze nie jestem gotów. Jak pisałem wcześniej czeka mnie prze aranżowanie pierwszej wyspy, a później trzeba troszkę odczekać aby wszystko ruszyło :teehee:.

Pozdrawiam

Jacek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK, zgodnie z podpowiedzią kolegi snakecharner kamerka została podpięta pod timer. Zobaczymy jak teraz będzie działać :wacko:

Pozdrawiam

Jacek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak ściągnąc sterowniki do oglądania tej kamerki?

wyskakuje komunikat że VISTA nie rozpoznaje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×