Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Sól była zapakowana jak dał producent,w momencie kupowania nigdy nie bralem tej zbrylowanej.

Kolega kupił też niezbrylowana, a po pol roku leżenia(akwarium zalozył pozniej niż chciał) zbrylowała się a trzymał ją w pokoju.Jestem stałym klientem korala a opinie tego punktu sa raczej wszystkim znane i na forum i poza nim.

Natomiast był post na nano-reef i sporo osób miało takie same problemy.

Sól tą mialem i 4 lata temu i 3 lata temu i teraz raz kupiłem bo nie było reefa , myslalem ze może sie coś zmieniło ale jednak to samo.

Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co kupujesz takie wielkie baniaki soli ? Ja zamawiam 30 kg i zużywam przez 3 miesiące, samo otwieranie powoduje nasączenie się soli. To normalny proces.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie kupiłem soli raz chyba zamowilem sol w ilosci 6.35kg a tak to kupuje po 2-4 kg mam male akwarium 160l.

Nie uważam aby sól w suchym pomieszczeniu która jest w pudelka i sie bryluje to normalny proces i nie z każda solą tak mam.

Natomiast jak ktoś uważa że jest dobra to niech wali do akwarium.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sera pakuje 5 kg soli kazdy kg osobno.

Instytut badań powie ci prawde.

Miedzy innymi potrafią się wytrącać pewne substancje i niema juz 100% rozpuszczalnosci.

Jeśli preis czy reef sie zbryluje spuszczam w kiblu.

Edytowane przez Ben_sage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do zbrylonej soli to też nie mam dobrej opinji i jej nie dam do akwarjum. Co do przechowywania zawsze biorę baniaki 25 kg i stoją w pokoju gdzie jest akwarjum nigdy nic się nie zbryliło. Sól jest w worku więc nie ma takiej obcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do baniaka wody ze zbrylonej soli bał bym się nalać.

Ale jeśli macie zbryloną sól i ją wywalacie do kibla to ja chętnie ją odkupię!!!

>> Potrzebuje soli do "produkcji" planktonu i nie musi być to sol pierwszej klasy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uzywam Tropic Marine Pro reef i nie narzekam, zwierzaki taz nie narzekaja, przez jakis czas uzywalem HW ale generalnie mowiac to nie to. :)

W czasie kiedy TM nie bylo dostepne uzywalem Reef Crystal Red Sea i Kenta.

Przy TM nie mam problemu ani z sinicami ani z innymi plagami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja ostatnio używam Instant Ocean wraz z TM bio activ w proporcji 5:1 i jestem bardzo zadowolony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mieszanie albo podmiany na zmianę z innymi solomi moim zdaniem daje super efekty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja używałem TM BA, potem klika podmian na IO, ostatnie 4 podmiany na Preisie i wszystko teraz git.

PozdrT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe. Na nano-reef.pl eksperci pisali, że soli się nie miesza:) Zawsze używałem IO ale skoro teraz wszyscy to robią to chyba czas zmienić sól. Przechodzę na Kenta- dobra tania sól- polecam.

Edytowane przez aeternus12

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe. Na nano-reef.pl eksperci pisali, że soli się nie miesza:) Zawsze używałem IO ale skoro teraz wszyscy to robią to chyba czas zmienić sól. Przechodzę na Kenta- dobra tania sól- polecam.

a o jakich ekspertach mowa...jeśli można wiedzieć??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe. Na nano-reef.pl eksperci pisali, że soli się nie miesza:) Zawsze używałem IO ale skoro teraz wszyscy to robią to chyba czas zmienić sól. Przechodzę na Kenta- dobra tania sól- polecam.

zagłębiając się w historie każdego forum, możesz przeczytać wszystko: że w 2010 opinie są takie, w 2011 lekko inne, a w 2007 to juz wogóle.

Mieszałem IO + ReefCrystals - mozna spokojnie, Kenta + ReefCrystals, FishCoral + RedCoral, Redcoral + ReefCrystals - i wszystko było ok zarówno dla solanki (nic się nie wytrąciło, jak i dla życia w baniaku).

pozdrawiam

Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do baniaka wody ze zbrylonej soli bał bym się nalać.

Ale jeśli macie zbryloną sól i ją wywalacie do kibla to ja chętnie ją odkupię!!!

>> Potrzebuje soli do "produkcji" planktonu i nie musi być to sol pierwszej klasy...

Za koszty przesyłki oddam zbrylonego preisa , jak ma się przydać to niech służy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×