Skocz do zawartości
Oman

Nowy zbiornik - proszę o pomoc

Rekomendowane odpowiedzi

Pokrywa w morskim to kiepski pomysl,latem zagotujesz akwarium,najlepiej zrob sobie lampe samemu,podwieszana do sufitu na linkach,albo stojaca na nozkach opartych o szyby w akwarium.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim skromnym zdaniem powinieneś posłuchac kolegów. Pokrywa to zły pomysł. Poza tym po roku stwierdzisz, że inwestycja w zbiornik, który posiadasz była stratą czasu i pieniędzy. Zrób sobie projekt wymarzonego akwarium i odkładaj fundusze, bo nie jest to tanie hobby. Oprócz sprzętu potrzebna Ci będzie kasa na energię elektryczną, sól, preparaty i dużo cierpliwości. Najważniejsze jednak jest w tym to, że większy zbiornik wybacza więcej błędów początkującego akwarysty. Na razie czytaj. Obejrzyj sobie reef tanks np. na you tube.

pozdrawiam:smile:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Moim skromnym zdaniem powinieneś posłuchac kolegów. Pokrywa to zły pomysł. Poza tym po roku stwierdzisz, że inwestycja w zbiornik, który posiadasz była stratą czasu i pieniędzy. Zrób sobie projekt wymarzonego akwarium i odkładaj fundusze, bo nie jest to tanie hobby. Oprócz sprzętu potrzebna Ci będzie kasa na energię elektryczną, sól, preparaty i dużo cierpliwości. Najważniejsze jednak jest w tym to, że większy zbiornik wybacza więcej błędów początkującego akwarysty. Na razie czytaj. Obejrzyj sobie reef tanks np. na you tube.

pozdrawiam:smile:

nic dodać, nic ująć..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Moim skromnym zdaniem powinieneś posłuchac kolegów. Pokrywa to zły pomysł. Poza tym po roku stwierdzisz, że inwestycja w zbiornik, który posiadasz była stratą czasu i pieniędzy. Zrób sobie projekt wymarzonego akwarium i odkładaj fundusze, bo nie jest to tanie hobby. Oprócz sprzętu potrzebna Ci będzie kasa na energię elektryczną, sól, preparaty i dużo cierpliwości. Najważniejsze jednak jest w tym to, że większy zbiornik wybacza więcej błędów początkującego akwarysty. Na razie czytaj. Obejrzyj sobie reef tanks np. na you tube.

pozdrawiam:smile:

Ja natomiast nie zgadzam się z takim podejściem. Moim zdaniem lepiej jak zaczniesz od małego zbiorniczka teraz i nauczysz się podstaw. Będzie Cie cieszyć każda nowa gałązka xenii, calvularia porastająca 30% skały, a aiptasia to kolejne ciekawe życie do podglądania. Jeżeli to Ci się spodoba to z czasem zamienisz baniak na większy i większy i ... Sprzęt który zakupisz teraz można wykorzystać przy nowym projekcie. Pompa cyrkulacyjna jeżeli się nie nada do baniaka to może mieszać solankę, lampa może oświetlić regfugium, testy zostają te same. Zacznij teraz, jeżeli złapiesz bakcyla to świetnie, jeżeli nie to nie stracisz sporej kasy. Robiąc teraz duże akwa zrobisz sporo błędow, których nie popełnisz przy następnym baniaku. A doświadczenie to najważniejsze co po takim projekcie zostanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie twierdzę, że zły pomysł bo sam mam i jestem w 100% zadowolony bo używam T5, a temperatura w moim pokoju zimą/jesienią nie przekracza 22-23*C, a latem też więcej jak 24* nie ma i nie mam problemów z chłodzeniem wystarczą 2 wentylatorki w pokrywie i gra muzyka, a teraz zimą wentylatory mi się wcale nie załączają i dziennie z 72l w obiegu paruje mi ok. 200ml to moim zdaniem jest bardzo małe parowanie wody, a paruje w ogóle bo mam panel zewnętrzny który nie jest przykryty...

Więc wszystko zależy od temperatury jaką masz w pomieszczeniu gdzie będzie akwarium na przełomie roku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nawet jak zrobisz pane i pokrywe to sie moze okazac ze odpieniacz wystaje ponad pokrywe i bedziesz musial zrobic dziure. Pamietaj ze jednym ze sposobow ustawiania odpieniacza jest regulowanie jego wysokosci nad lusterm wody.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nawet jak zrobisz pane i pokrywe to sie moze okazac ze odpieniacz wystaje ponad pokrywe i bedziesz musial zrobic dziure. Pamietaj ze jednym ze sposobow ustawiania odpieniacza jest regulowanie jego wysokosci nad lusterm wody.

No tak, ale jeśli będzie wystawał z 15cm ponad lustro wody to i tak za dużo. Zwyczajowo te aluminiowe pokrywy mają ok 10cm wys....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×