Skocz do zawartości
Oman

Nowy zbiornik - proszę o pomoc

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.

Na początku chciałbym się przywitać, jako że to mój pierwszy post na tym forum.

A więc do rzeczy:

Posiadam akwarium o wymiarach

akwarium.jpg

wym: 78cm dł. x 36 szer. x 50 cm wys.

i pokrywie aluminiowej.

Byłem dziś w sklepie zoologicznym w którym jest kilka akwariów morskich i właściciel tegoż sklepu powiedział mi że do założenia akwarium morskiego mogę wykorzystać moje w/w akwarium i potrzebuję do niego tylko odpieniacz oraz pompy cyrkulacyjne.

Czy to prawda? Czy to wystarczy na założenie podstawowowego zbiornika ?

Na allegro znalazłem taki sprzęt:

http://allegro.pl/item869441891_aquael_skimmer_ps_300_odpieniacz_bialek_fv.html

oraz

http://allegro.pl/item866596021_pompa_falownik_cyrkulacja_3000l_h_6w.html

Czy w/w sprzęt wystarczy?

Od tegoż szanownego Pana, usłyszałem również i podglądnałem u niego, że można by to akwarium trochę zmniejszyć i umieścić w nim taką:

kopiaakwarium.jpg

przegrodę z szyby, by za nią zamontować odpieniacz, bo on ponoć nie estetycznie wygląda umieszczony w akwarium, a za tą szybą spełni swoje zadanie i nie będzie widoczny ( Pan zaznaczyć że w jednym miejscu szybka jest niższa by woda tam wpływała i odpieniacz mógł działać.)

I tu moje kolejne pytania:

Czy warto wstawiać tą szybę? (uwzględniając wymiary mojego akwarium) czy może odpieniacz zamontować wewnątrz właściwego zbiornika?

Bardzo dziękuję za pomoc życząc miłego dnia;)

Dominik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem możesz tak zrobić na początek sam dojdziesz ze trzeba większy baniaczek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Falownik może być . Co do odpieniacza to zależy co chcesz trzymać w zbiorniku . Jak ma to być niewielka obsada w korale miękkie i ryby to może być . Jeśli chodzi o wstawienie szyby to koledzy dobrze mówią że twój zbiornik jest zbyt płytki aby zabierać miejsce na przegrodę . Na skałę i ryby zostanie ci może 20 – 25 cm . To strasznie mało .:nono: Dla mnie niewyobrażalne . Głębokość zbiornika powinna mieć 45 - 50 cm . Można wtedy coś ułożyć . Słuchaj kolegów to doświadczeni akwaryści . :smile:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A więc jak z tym odpieniaczem? Do zbiornika właściwego go dać? Co z walorami estetycznymi? Może macie jakieś inne pomysły.

Napisałeś że jeżeli nie zamierzam dużo życia w nim trzymać to będzie ok, a w innym wypadku?

Dziękuję za odpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sa jeszcze odpieniacze wieszane na tylniej scianie baniak np: beast400 jest to lepsze rozwiazanie niz panel w takim malym akwa a uzywany wiele nie kosztuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to że będzie pokrywa na akwa w niczym nie przeszkodzi temu odpieniaczowi?

No chyba że można go zastosować jako wolnostojący? Jeżeli tak, to jak wtedy jest z doprowadzaniem wody do tego odpieniacza?

Hmm to rzeczywiście aż takie małe akwa waszym zdaniem? Przecież ma ok 140L...?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zauważ że w miarę dyskusji sam zaczynasz dochodzić do prawidłowych wniosków – to cieszy .:D Moja propozycja jest taka abyś poczytał jeszcze trochę więcej na forum tym czy drugim , a sam podejmiesz właściwą decyzję . Pośpiech nie ma sensu . Jak mówi stare przysłowie - Pośpiech jest wskazany przy łapaniu pcheł .:smile: Pozdrawiam serdecznie .:nono:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy można do tego odpieniacza dołączyć swoje 2 wężyki jeden wyprowadzający wodę z akwarium a drugi wprowadzający, a odpieniacz byłby wtedy wolnostojący? jeżeli tak to to bardzo by mnie to cieszyło jako, że w tylniej sciance mam wycięte otwory przez które mogłyby przebiegać w/w wężyki.

Prosze jeszcze o informacje czy to co napisałem 1-wszym poście wystarczy na początek?

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozna taka szybe (czyli tzw. panel) wkleic z boku zamiast z tylu. Trzeba na niego przewidziec jakies 15 cm minimum. Zostalo by ci wiec jeszcze conajmniej 60 cm Ja mam panel boczny ale w akwa prostokatnym. U ciebie na rys. widze jakies sciecia z przodu.... wiec panel boczny moze dziwnie wygladac....ale jak chcesz koniecznie w tym akwa to chyba najlepsze rozwiazanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy jeśli bym się jednak zdecydował na zewnętrzny odpieniacz to mój tok myślenia z poprzendiego postu jest dobry?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak ale zewnetrzny odpieniacz ktory mozna wlaczyc w obieg bedzie bardzo drogi. Ten ktory pokazales to odpieniacz na kostke napowietrzajaca. On jest od dolu dziurawy. Tzn jest rura w ktora od dolu wkladasz kostke (z drzewa lipowego). Taki ktory mozna zamknac w obieg bylby wielkoscia prawie jak twoje akwa 8-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jak w takim razie zamontować tego Beast'a 400p w przypadku mojego akwa?? Jeżeli on ma wisieć na tylnej zewnetrznej sciance to jak to będzie działać??

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie mógłby kolega zrobić panel w środku tylko nie na całości akwarium tylko w lewym lub prawym rogu kwadrat np 15x15cm?? taki panel mało miejsca by zajął a włożył by tam odpieniacz, grzałkę, pompę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A nie mógłby kolega zrobić panel w środku tylko nie na całości akwarium tylko w lewym lub prawym rogu kwadrat np 15x15cm?? taki panel mało miejsca by zajął a włożył by tam odpieniacz, grzałkę, pompę.

No właśnie, co o tym sądzicie co napisał kolega wyżej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×