Skocz do zawartości
Springloczek

lampy nautilux ARGUS

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Co sądzicie o lampach LED Nautilux od wrocławskiej firmy ARGUS? Przykuły moją uwagę atrakcyjną ceną, ale nie spotkałem się z osobą, która ma lub miała te lampy u siebie. Poniżej zamieszczam link do produktu oraz parametry:

https://aadg.pl/akwarystyka-morska/oswietlenie-morskie/led/lampa-power-led-nautilux-90-cm.html

Dane techniczne lampy NAUTILUX 120 cm :

- Sterowanie WiFi smartphonem, zmienne cykle dobowe, wschody i zachody słońca, pełne słońce, oświetlenie nocne

- 216 wat mocy

- 72 sztuki 3 watowych  diod Power LED Fullspectrum 150 lumenów/wat ,odpowiada około 550 watom tradycyjnego oświetlenia t5 lub HQI przy 60% niższym zużyciu energii

- chłodzenie pasywne, brak wibrujących i hałasujacych wentylatorów

- z przeznaczeniem do akwariów roślinnych od 130 do 160 cm długości przy szerokości do 60 cm oraz wysokości do 1,5 metra

- dwa systemy mocowania Lampy Nautilux Power LED nad akwarium, podwieszanie na linkach lub ustawianie na specjalnie zaprojektowanych stopkach z regulacją wysokości ustawienia i rozstawu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Springloczek napisał:

nie spotkałem się z osobą, która ma lub miała te lampy u siebie

Power Led - to jeden z pierwszych sygnałów... świadczących o ich cudowności.
Brak użytkowników ukazujących owe cudowne źródło światła.
I tak w drodze poszukiwania plusów dodatnich - nie mają złych opinii. A dobre są ?
Za blisko 4tys zostać testerem lampy nominalnie po diodach licząc 216W brzmi zachęcająco. Maximum z maximum na chłodzeniu pasywnym. Z ciekawości podpytaj w Argusie jaką temperaturę uzyskuje lampa przy 100% ustawień kanałów i jaką wówczas uzyskują temperaturę barwną...

1 godzinę temu, Springloczek napisał:

odpowiada około 550 watom tradycyjnego oświetlenia t5 lub HQI

Ktoś wie skąd się biorą tego typu przeliczniki?

@Springloczek szukasz punktu zaczepienia pytaniami odnośnie solanki, lampy itd... Jaki typ baniaka morskiego Ci się podoba ? Co zachęca się do spróbowania sił w tym hobby ?

EDIT... dopiero teraz zauważyłem że założyłeś równolegle temat o flarach... Kryzys energetyczny kryzysem energetycznym myślę że groźniejszy dla naszego hobby będzie kryzys finansowy gdzie staniemy przed wyborem inwestycja czy hobby. Dla mnie hobby to oderwanie od codzienności więc musi trwać. Lecz zaczynać z tematem od szukania oszczędności w obawie czy podołam finansowo - nie jest najlepszą drogą.
Gdyż jeśli podołasz wiedzowo to finansowy aspekt może okazać się mniejszą barierą. A sam sprzęt również nie poprowadzi akwarium.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×