Skocz do zawartości
ignisdei

Co nie tak z palythoą?

Rekomendowane odpowiedzi

Akwarium ok 300l, ma już z  prawie 3 lata. Mam głównie SPSy i miękasy.

Kilka gatunków zoa: Pandora, Sunny, Red People Eater itp... wszystkie Zoa szeroko otwarte buźki ładne kolorki, SPSy napuchnięte z przyrostem.

Niestety od kiedy w czerwcu , zbyt późno włączyłem wentylator temperatura przez moje niedopatrzenie wzrosła, i porastająca znaczną część zb. Palythoa strzeliła focha, od tego czasu ani razu się nie otworzyła a jest to kilkaset polipów.

Mieliście taki przypadek? Jak długo Palythoa  była zamknięta?

Parametry z wczoraj to NO3 5 , Po4 poniżej 0,1, Kh8 PH 7.520220725_085931.thumb.jpg.589f660f12d0d3bb4aa24f0304cc0a30.jpg Zasolenie. 1.025

Wciąż ta sama sól od ponad roku.

Karmię obficie, codziennie, nutrienty równoważę przez vsv.

2 razy w tygodniu Microlife Elements...

Edytowane przez ignisdei

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
W dniu 25.07.2022 o 09:23, ignisdei napisał:

Niestety od kiedy w czerwcu , zbyt późno włączyłem wentylator temperatura przez moje niedopatrzenie wzrosła, i porastająca znaczną część zb. Palythoa strzeliła focha, od tego czasu ani razu się nie otworzyła a jest to kilkaset polipów.

A jaka to temperatura? PH troche niskie , nie mam w tej chwili palythoa , ale u mnie ładnie rosły przy ponad 8 . Miżyłeś Ca i Mg?. Jakie podmiany robisz ?

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz jest spoko ok 26,  ale było prawie 30. Temperature zaraz zacząłem zbijać, ale moja wina zapomniałem włączyć wentylatora wpierwszy dzień ukropu.

Podmiany cotygodniowe 15%.

Ca, Mg nie mierzyłem...

Okleiłem jeszcze najjaśniejszą z moich lamp ledowych jasnoniebieskim filtrem,  folią , może się zdarzyć tak że w związku z długimi , jasnymi nocami i  jasnym pokojem dostały za dużo światła. Teraz kolorek mi się bardzo podoba. Zobaczymy jak zareagują korale.

Edit: dla porównania Spójrz na inne zoa a które rosną obok...

 

20220731_145447.jpg

20220731_145454.jpg

20220731_150339~2.jpg

Edytowane przez ignisdei

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×