Skocz do zawartości

ignisdei

Użytkownik
 • Zawartość

  26
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  1

Ostatnia wygrana ignisdei w dniu 8 Czerwiec

Użytkownicy przyznają ignisdei punkty reputacji!

Reputacja

1 Neutral

O ignisdei

 • Tytuł
  Member

Informacje

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Akwarium
  240
 • Skąd
  Oborniki k. Poznania

Ostatnie wizyty

126 wyświetleń profilu
 1. ignisdei

  Co to?

  Brzydal dziś zawitał już w me progi. Niestety schował się i rżnie głupa w glonarium wewnętrznym . Jest na tyle wąski by tam się wślizgnąć. Poczekam aż zgłodnieje.
 2. ignisdei

  Co to?

  To duże po boku tak, ale to małe żółte w środku też? przecież wygląda inaczej?
 3. ignisdei

  Co to?

  Takie coś żółtego pojawiło mi się na skale: czy to gąbka, przejrzystka,ukwiał a może glon?
 4. ignisdei

  Czy to koniec sps-a?

  Masz mnie - 🤑 budżetowy ze mnie pacjent - Ikea to nawet dla mnie zbyt exclusive
 5. ignisdei

  Czy to koniec sps-a?

 6. ignisdei

  Czy to koniec sps-a?

  Zakończyłem kuracje ReeFlowers Bioclean III , od 14 dniu działa też moje 12l glonarium, wewnątrz zbiornika głównego, z glonem spaghetti. Myślę, że zarówno "turecki środek" jak i makroglony sprawiły -że wstrętne dino zaczyna się cofać. No może jest mniej agresywne i zanika. No3 wciąż na poziomie bliskim 20mg/l. Jenak wszytko wydaje się teraz być klarowniejsze a woda bardziej błękitna. Widzę też nowe polipy na niektórych miękasach -co mnie ogromnie cieszy .No i leję okropnie dużo bakterii... Będę Was informował.
 7. ignisdei

  Zainstalujcie dodatek

  (...)
 8. ignisdei

  Zainstalujcie dodatek

  Wiem ta krzaczy, jednak posiadam najnowszą licencję silnika IPB na swoim forum, oraz posiadam wersję scrollera, która będzie tu śmigać.Wysłać Ci?
 9. Koledzy Admini warto zainstalować dodatek "smoth scroller" IPBoard do przewijania stron góra -dół, ułatwi to nawigację na forum jak co mogę podesłać wersję, która nie krzaczy
 10. ignisdei

  Czy to koniec sps-a?

  Zrobiłem jeszcze test KH który wyniósł 8 *n. A ReeFlowers Bioclean III (pytam nieśmiało bo go kupiłem 😊 ?
 11. ignisdei

  Czy to koniec sps-a?

  Wypełniłem tank solanką po brzegi. Od dwóch dni znajdują się w nim też glony spaghetti w przezroczystej śniadaniówce z dziurkami z podłączonym brzęczykiem -docelowo będzie osobne glonarium - po kupnie pudełka przelewowego Zrobiłem testy Zooltek No3- 20mg/l So4 -025 mg/l KH - 8 *n. Myślę że tamten test no3 Tropicala mógł być już "zwietrzały"...
 12. ignisdei

  Czy to koniec sps-a?

  Nie, nie ma sumpa, wszystkie media są w środku .Za dwa lata postawię 4x większy zbiornik z sumpem Mam w planach zmianę lamp w tym zbiorniku. Lampa wyłączona, bakterie dolane. Nie mówiłem, że nie kupię testów po prostu te w sklepie powalają ceną, kupię w internecie. Wykonam jeszcze raz test No3, bo ten Tropicala który robiłem był otwarty i 2 x użyty w czerwcu. Dziękuje za uwagi odezwę się wkrótce im powiem co się zmieniło!
 13. ignisdei

  Czy to koniec sps-a?

  Wybacz nie umieszczam jakiś prostackich gadżetów w akwarium. Lampę kupiłem w związku z zakwitem zieleni, a później obejżałem film na YouTube I postanowiłem zachować ją w obiegu. Tutaj też radzą aby była włączona. http://nano-reef.pl/forums/topic/65941-lampa-uv-10-wwarto-w-ogóle/ A powiedz mi jak najszybciej mogę to zrobić?
 14. ignisdei

  Czy to koniec sps-a?

  Radzą UV na stałe utrzymać w obiegu na filmikach YouTube Aqua Medic.
 15. ignisdei

  Czy to koniec sps-a?

  Zrobiłem testy No3 Tropicala, wyszło fatalnie - 100mg/l .Cena testów Po4 normalnie mnie odrzuciła -ok 80zł w akwarystycznym kupie w internecie Miękasy też różnie: Xennia czuje się najlepiej wręcz buzuje i się rozrasta, Briareum też . Anthelia polipuje, Sarcopyhtony polipują, gorzej jest z Palithoą, zamknęła się nie polipuje -obsypana jakimś brązowym proszkiem, Pseudogorgonie powoli odzyskują polipy. Pompa UV cały czas pracuje. Kupiłem bacto-active Tropicala będę lał. Chyba też postawie refugium z glonami spaghetti na zasadzie rurek overflow i zbiję parametry. A tank wygląda tak:
×