Skocz do zawartości

ignisdei

Użytkownik
 • Zawartość

  62
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  2

Ostatnia wygrana ignisdei w dniu 6 Listopad 2022

Użytkownicy przyznają ignisdei punkty reputacji!

Reputacja

2 Neutral

O ignisdei

 • Tytuł
  Advanced Member

Informacje

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Akwarium
  280
 • Skąd
  Dąbrówki k. Łańcuta

Ostatnie wizyty

2 858 wyświetleń profilu
 1. ignisdei

  Problem z kh

  Napisz jak mierzysz zasolenie ? Chyba nie spławikiem, bo potrafi przekłamać o pół stopnia... gdy miałem 1, 03 zasolenie, tem parametr szalał.
 2. ignisdei

  Łańcucka rafka

  Chętnie wymienię szczepki Montipory red fire, Seriatopory milki, , Echinophyllii, Pavony zielonej, Sinuari Dury, sarko długopolibowy. Jest na zbyciu Krab niebieskio nogi. Ślimaki turbo.. jak co pisz.
 3. ignisdei

  Narybek Chrysiptera czy plankton?

  Narybek Chrysiptera hemicyanea, Lasonóg, plankton?jeśli plankton to skąd? https://m.facebook.com/groups/1376119566460470/permalink/1443492029723223/?sfnsn=mo&ref=share
 4. ignisdei

  Łańcucka rafka

  Mój baniaczek 320 l
 5. Nie zależy mi na pięknie przyjętych szczepkach ale na tak zwanym złomie kralowym, chcę zanim kupię piękną i długą szczepkę, upewnić się, że dany gatunek ma u mnie szansę przeżyć, dlatego chętnie odkupię takie małe kawałeczki 1-2 cm, pokruszone ale z tkanką( próbki) różnych gatunków Acry. Jeżeli ktoś ma coś takiego, to jestem zainteresowany z wysyłką stropboxem. Mam Montipory różnych gatunków, red, green stalową itp. które mają przyrosty . Kh też mam trochę podwyższone, więc może mam szansę na Acropory...
 6. ignisdei

  Czy to e. czy r?

  Słuchajcie wczoraj podniosłem skałę nie ruszaną już kilka miesięcy i za nią odkryłem polipującą główkę, przylepioną do jakiegoś kawałka muszli , pomyślałem że to jakiś Rodactis i umieściłem ją koło innych Rodactisów. Jakie było moje zdziwienie gdy, zobaczyłem że ma zupełnie inny odcień i przypomina mi trochę euphyllię glabrescens. Jakiś czas temu kupiłem główkę takiej, ale nagle zaczęła tracić tkankę która odlepiła się od szkieletu, spisałem ją na straty ale teraz widzę, że ciut ją przypomina... Czy to możliwe, że to krótkopolipowa Eufilia, czy po prostu inny gatunek Rodactisa?
 7. ignisdei

  Czy to okrzemki?

  Pytanie o plagę jak w temacie
 8. ignisdei

  Ostryżyca japońska

  Ogłaszam wszem i wobec że, eksperyment okazał się nieudanym w dn. z 7 na 8 listopada,nastąpił zgon Ostrężycy Japońskiej, zwierzę wytrzymało w akwarium 3 dni podjęło nawet próbę filtracji wody... Odeszła jednak na wieczną rafę💀😮‍💨 Muszlę wczyściłem sobie na pamiątkę...
 9. ignisdei

  Ostryżyca japońska

  Nie...ale chyba zaczyna umierać.😕 Wczoraj miało jeszcze kilka pięknych napompowanych sitek, którymi filtrowała wodę dzisiaj wyglądają jak pokurczone sopelki 😞 Na razie nie kupujcie tego w celach hodowlanych.
 10. ignisdei

  Ostryżyca japońska

  To było uogulnienie! nie jestem idiotą! Wiadomo, że małż pochłania to co jest nośnikiem nutrientów czyli to co je zawiera np. Rybie odchody, śluz korali, nadmiar pokarmu. Itp. Siłą rzeczy redukuje fosforany i azotany! Ostryga to nie jakiś absorbent🙄 Ale widać trzeba pisać wszystko dosłownie bo cię zaraz dojadą🥴...
 11. ignisdei

  Ostryżyca japońska

  Tak w Krasnem 😉
 12. ignisdei

  Ostryżyca japońska

  Ostryga - jak inne małże - odżywia się przez filtrowanie wody. W ciągu godziny potrafi przefiltrować aż 5 litrów! Tak rzecze Wikipedia. Ja mam 400 l w obiegu, czyli w 80 godzin jedna ostryga jest w stanie przefiltrować mi całą akwarium gdybym dokupił jeszcze dwie miałbym przefiltrowane akwarium trochę więcej niż dobę. Ona jest bardzo żarłoczna i non stop ma otwarty pysk reaguje tylko jak coś koło niej przepływa i ją dotknie ale zaraz znowu się otwiera. Ciekawe czy trzy ostrygi zastąpią mi refugium, do którego się przymierzam? Ostryga jest wielkości 1/2męskiej dłoni ma trzy rzędy skrzeli czyli wielkich sit wyłapujących? CO? Nutrienty!
 13. ignisdei

  Ostryżyca japońska

  Leżała w folii , zapakowane były po 5, bez wody, etykieta była ostrygi żywe. Małż był zamknięty prawdopodobnie miał w środku dostateczną ilość wody na przeżycie. Wieczko otwiera się i zamyka więc żyje.
 14. ignisdei

  Sobota z rozgwiazdą

  Moja Malina, łazi bezczelnie po akwarium i wszystkich stresuje 😆
×