Skocz do zawartości

ignisdei

Użytkownik
 • Zawartość

  63
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  2

Zawartość dodana przez ignisdei

 1. Althea Pacyfik Sun. 6 ×80w. Lampę kupiłem rok temu dokładnie w Jadwidze Morskiej jako używaną, chciałem hodować głównie Akry, niestety w tym gorącym lecie poległem , bo wszystkie mi zeszły, miałem nagły skok KH, i NO3, więc nie potrzebuję już takiego wydajnego oświetlenia, do obecnej -obsady głównie mniękasy i LPS Przechodzę na słabsze ledy . Bo z tą obsadą nie muszę już tak mocno i wydajnie świecić. Jeśli ktoś poważnie myśli o SPS to jest rozwiązanie, tylko niestety lampy jarzeniowe dadzą odpowiwdnie przyrosty. Lampa nieźle daje, za chwilę obecną nie zauważyłem żadnego spadku światła od w chwili zakupu. Lampa ma szerokość 1500 mm więc trochę za dużo jak na moje aqua .Lampa sterowana przez WiFi dedykowaną aplikacją. To macie link do nowej https://reefshop.pl/pl/p/Lampa-do-akwarium-na-swietlowki-T5-Althea-6x80W-T5-wifi-/7679 Lampa posiada na rogu ubytek akrylu w którym wprowadzany był przewód do żarówki ledowej, używanej jako lampa nocna. Lampa raz w miesiącu była zdejmowana i czyszczona gruntownie Było gorące lato, więc było spore parowanie, zatem powstało dużo wżerów na lakierze od soli. Czyściłem i malowałem na bieżąco matowym sprayem, może farba nie wygląda teraz zbyt profesjonalnie naniesiona na szczęście góra ta część znajduje się poza okiem obserwatora Chyba że masz 2 m wzrostu. Mi wygląd nie przeszkadzał ale dla osób, którzy muszą być wszystko, na perfekt, można ją oczywiście zmatowić papierem ściernym i pomalować, jeszcze raz farbą w sprayu. Na akrylu też występują rysy ponieważ trzeba go ciągle czyścić przynajmniej raz w tygodniu , by świecić pełnym spektrum, bo bardzo zachodzi solą podczas parowania szczególnie latem. Dodaję oczywiście oryginalne linki do powieszenia. Idbiór osobisty okolice Rzeszowal, mogę wysłać na odpowiedzialność kupującego, choć cała lampa.troche waży. Bo jest całkowicie wykonana z blachy. Cena do lekkiej negocjacji... Więcej zdjęć na olx https://www.olx.pl/d/oferta/lampa-althea-pacyfik-sun-akwarium-morskie-CID103-IDVVlMl.html
 2. ignisdei

  [S] Lampa: Althea Pacyfik Sun , Koral: Cribrinopsis Crasa,

  Lampa sprzedana
 3. ignisdei

  [S] Lampa: Althea Pacyfik Sun , Koral: Cribrinopsis Crasa,

  Podzieliły mi się Cribrinopsis Crasa, ukwiał jak widzicie na zdjęciu Uwielbiają Błazenki, mam kilka, przylepiły się do skał, mają srednice ok 7cm chętnie sprzedam lub zamienię na inny okaz: ukwiał lub koral z moją dopłatą lub nie. Sprzedaz 30 cuksów\zamianę możemy zrobić w okolicach Łańcuta/ Rzeszowa, po wcześniejszym umówieniu się. O tej porze raczej nie wysyłam.
 4. ignisdei

  [S] Lampa: Althea Pacyfik Sun , Koral: Cribrinopsis Crasa,

  No cóż, brak chętnych to obniżka 799zł
 5. ignisdei

  Pomocy Heliopora

  Pomocy Heliopora umiera! Tkanka się cofa powstają dziury i białe pola. Koral mam od miesiąca, ekosystem stary, mieszany, kilkuletni.400l w obiegu. Dozuję balling. Cały czas koral czuję się źle, tkanka pokrywa się "Czymś białym" .Nie wydaje mi się że jest to polipem. Choć może to polipy? Może to jakieś pasożyty? Jaja ślimacze? są tylko i wyłącznie na Helioporze.. Co radzicie by go uratować? ewidentnie umiera... Kąpiel w RO?
 6. ignisdei

  [S] Lampa: Althea Pacyfik Sun , Koral: Cribrinopsis Crasa,

  Obniżam cenę do 849 zł, to naprawdę świetna lampa, dająca przepiękne kolory
 7. ignisdei

  [S] Lampa: Althea Pacyfik Sun , Koral: Cribrinopsis Crasa,

  Nowa cena promocja , noworoczna 899 zł ,do 6 stycznia wysyłam na mój koszt kurierem Zapraszam!
 8. ignisdei

  [S] Lampa: Althea Pacyfik Sun , Koral: Cribrinopsis Crasa,

  Nowa cena 990zł Zapraszam!
 9. ignisdei

  [S] Lampa: Althea Pacyfik Sun , Koral: Cribrinopsis Crasa,

  Nowa cena 1100zł Zapraszam!
 10. ignisdei

  Problem z kh

  Napisz jak mierzysz zasolenie ? Chyba nie spławikiem, bo potrafi przekłamać o pół stopnia... gdy miałem 1, 03 zasolenie, tem parametr szalał.
 11. ignisdei

  Łańcucka rafka

  Mój baniaczek 320 l
 12. ignisdei

  Łańcucka rafka

  Chętnie wymienię szczepki Montipory red fire, Seriatopory milki, , Echinophyllii, Pavony zielonej, Sinuari Dury, sarko długopolibowy. Jest na zbyciu Krab niebieskio nogi. Ślimaki turbo.. jak co pisz.
 13. ignisdei

  Narybek Chrysiptera czy plankton?

  Narybek Chrysiptera hemicyanea, Lasonóg, plankton?jeśli plankton to skąd? https://m.facebook.com/groups/1376119566460470/permalink/1443492029723223/?sfnsn=mo&ref=share
 14. ignisdei

  Czy to e. czy r?

  Słuchajcie wczoraj podniosłem skałę nie ruszaną już kilka miesięcy i za nią odkryłem polipującą główkę, przylepioną do jakiegoś kawałka muszli , pomyślałem że to jakiś Rodactis i umieściłem ją koło innych Rodactisów. Jakie było moje zdziwienie gdy, zobaczyłem że ma zupełnie inny odcień i przypomina mi trochę euphyllię glabrescens. Jakiś czas temu kupiłem główkę takiej, ale nagle zaczęła tracić tkankę która odlepiła się od szkieletu, spisałem ją na straty ale teraz widzę, że ciut ją przypomina... Czy to możliwe, że to krótkopolipowa Eufilia, czy po prostu inny gatunek Rodactisa?
 15. ignisdei

  Czy to okrzemki?

  Pytanie o plagę jak w temacie
 16. ignisdei

  Ostryżyca japońska

  Ostryżyca japońska, uratowana z talerza, leżała w lodzie w Auchan, czekając na to aby jakieś Janusze ją zeżarły, a tak spędzi resztę życia w moim akwarium, potrafią dożywać 20 lat, Może w podzięce wyhoduje mi perłę ?😆Na razie zaczęła się otwierać i pokazywać język
 17. ignisdei

  Ostryżyca japońska

  Ogłaszam wszem i wobec że, eksperyment okazał się nieudanym w dn. z 7 na 8 listopada,nastąpił zgon Ostrężycy Japońskiej, zwierzę wytrzymało w akwarium 3 dni podjęło nawet próbę filtracji wody... Odeszła jednak na wieczną rafę💀😮‍💨 Muszlę wczyściłem sobie na pamiątkę...
 18. ignisdei

  Ostryżyca japońska

  Nie...ale chyba zaczyna umierać.😕 Wczoraj miało jeszcze kilka pięknych napompowanych sitek, którymi filtrowała wodę dzisiaj wyglądają jak pokurczone sopelki 😞 Na razie nie kupujcie tego w celach hodowlanych.
 19. ignisdei

  Ostryżyca japońska

  To było uogulnienie! nie jestem idiotą! Wiadomo, że małż pochłania to co jest nośnikiem nutrientów czyli to co je zawiera np. Rybie odchody, śluz korali, nadmiar pokarmu. Itp. Siłą rzeczy redukuje fosforany i azotany! Ostryga to nie jakiś absorbent🙄 Ale widać trzeba pisać wszystko dosłownie bo cię zaraz dojadą🥴...
 20. ignisdei

  Ostryżyca japońska

  Tak w Krasnem 😉
 21. ignisdei

  Ostryżyca japońska

  Ostryga - jak inne małże - odżywia się przez filtrowanie wody. W ciągu godziny potrafi przefiltrować aż 5 litrów! Tak rzecze Wikipedia. Ja mam 400 l w obiegu, czyli w 80 godzin jedna ostryga jest w stanie przefiltrować mi całą akwarium gdybym dokupił jeszcze dwie miałbym przefiltrowane akwarium trochę więcej niż dobę. Ona jest bardzo żarłoczna i non stop ma otwarty pysk reaguje tylko jak coś koło niej przepływa i ją dotknie ale zaraz znowu się otwiera. Ciekawe czy trzy ostrygi zastąpią mi refugium, do którego się przymierzam? Ostryga jest wielkości 1/2męskiej dłoni ma trzy rzędy skrzeli czyli wielkich sit wyłapujących? CO? Nutrienty!
 22. ignisdei

  Ostryżyca japońska

  Leżała w folii , zapakowane były po 5, bez wody, etykieta była ostrygi żywe. Małż był zamknięty prawdopodobnie miał w środku dostateczną ilość wody na przeżycie. Wieczko otwiera się i zamyka więc żyje.
 23. ignisdei

  Sobota z rozgwiazdą

  Moja Malina, łazi bezczelnie po akwarium i wszystkich stresuje 😆
 24. ignisdei

  Asteriny info

  Mała informacja Wszystkie asteriny jedzą zoa. Kiedyś tępiłem tylko czerwone a niebieskie jako nieszkodliwe pożeracze glonów, zostawiałem, ale kiedy pozbyłem się zielonych glonów, te niebieskie gwiazdki przestawiły się na zoantusy. Zabijajcie ścierwo w każdej postaci i odcieniu koloru... Baniak 280l + sump 100l.Prowadzony w systemie niemieckim ok 1/4 to skała.
×