Skocz do zawartości
rafimr2

Solniczka rafiego

Rekomendowane odpowiedzi

Na początek witam wszystkich miłośników solniczek. 

Tak na skróty jest to mój pierwszy zbiornik tego typu, od dziecka miałem tylko akwa słodkie. Ale do rzeczy

zbiornik 100/50/50

Sump 90/45/40

Podstawa konstrukcja własna profil 30/20 2mm

Skała naturalna mielonka uformowana 

Oświetlenie zetlight qmaven

Odpieniacz magus curve A5

Piasek AF bio sand

Sól AF reef salt

Bakterie microbe lift

Pompa dcp5000

Falownik jebao sow8

Grzałka 300w

Filtr ro USTM RO5

MIERNIK TDS autoaqua s2

I dolewka auto milestone

W obecnej chwili nie ma na co patrzeć ale woda się leje dziś pójdą Bakterie do piasku i 4uszaja pompy wrzucę kostkę mrożonki i niech zaczyna żyć. 

IMG-20211006-WA0020.jpeg

IMG-20211006-WA0018.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Witam i powodzenia życzę . Nie myślałeś odsunąć lekko skałę od prawej szyby ? Wydaje się blisko , dojdą korale i będzie ciężko . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

redukcja mosiężna zamontowana wraz z ocynkowanym zaworem na wylocie wody RODI... nie obawiasz się iż z czasem może coś oddawać do wody?
Rewizję mogłeś dać bezpośrednio w dół. Powrót bliżej tylnej ścianki podczas czyszczenia systemu i wraz z dokładaniem udziwnień zacznie Ci obecny układ przeszkadzać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
2 minuty temu, chwialek napisał:

redukcja mosiężna zamontowana wraz z ocynkowanym zaworem na wylocie wody RODI... nie obawiasz się iż z czasem może coś oddawać do wody?
Rewizję mogłeś dać bezpośrednio w dół. Powrót bliżej tylnej ścianki podczas czyszczenia systemu i wraz z dokładaniem udziwnień zacznie Ci obecny układ przeszkadzać.

Tego nie zauważyłem , ale zgadzam się w 100 % potem będzie przerabiał , bo będzie się wk…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Hmm, te przedłużacze, wtyczki itp. nad sumpem - chyba nie najlepszy pomysł ?

Tak jak zwijanie ich w „cewkę”

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałeś dodać iż widać tam gniazdko na płycie osb... pod płytą jest chociażby puszka czy żywioł kable i pustka wokół?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
12 godzin temu, Osmodeusz napisał:

Hmm, te przedłużacze, wtyczki itp. nad sumpem - chyba nie najlepszy pomysł ?

Tak jak zwijanie ich w „cewkę”

Ten zasilacz od lampy szybko siądzie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie było że wszystko na nie :) podoba mi się układ skały. Nie gałęzie, nie półki tylko właściwie kopiec.

W dniu 7.10.2021 o 18:44, rafimr2 napisał:

I dolewka auto milestone

czujniki masz zawieszone poprawnie? O ile jeden pływakowy widzę po prawej stronie i wisi on prawidłowo bo zapobiega ewentualnemu przepełnieniu sumpa w czasie awarii. To drugi czujnik optyczny powinien wisieć na wysokości lustra wody w komorze pompy... a jeśli dobrze z niewyraźnej fotki odczytuję to wisi obok "czujnika pływakowego" i albo mi tak działa wyobraźnia albo jest on skierowany ku tafli wody a powinien być równolegle.

@rafimr2 żyjesz ? Bo zapodałeś temat, i obawiam się czy Cię nie przytłoczyliśmy odpowiedziami...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie nie za dużo tematów luzik ale Bem wyłączony z użytku na parę dni bo furę na strojenie musiałem poskładać. Tak na szybko aby nie cytować każdego. 

Odpienek przesunięty dodałem dodatkowo cyrkulator do sumpa, jeśli chodzi o dolewkę spokojnie nie była jeszcze podłączona, wizka kabli t ok przypadek szły do terra teraz jest listwa i brak pętli. Wyjście z wody ro na dolewkę fakt jest mosiądz ale nie martwię się pierwiastkami. Czy elektronika będzie siadać hmmm zobaczymy. Dziś wygląda tak, już czysto i klarownie pompy chodzą zalane ok 10 dni temu, wrzucone kostki z mrożonki jako pożywka. 

16345846893683699206319429932763.jpg

W dniu 8.10.2021 o 20:19, chwialek napisał:

Żeby nie było że wszystko na nie :) podoba mi się układ skały. Nie gałęzie, nie półki tylko właściwie kopiec.



@rafimr2

Mi też 😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie przebijam się teraz przez mnóstwo waszych artykułów, na tematy parametrów wody, organizmów sprzętu itp. 

Muszę dodać, iż jest tutaj mnóstwo ciekawych informacji. 

Aczkolwiek chyba nie powinienem się tak wkręcać kiedy mój zbiornik dopiero dojrzewa. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 8.10.2021 o 17:29, chwialek napisał:

Zapomniałeś dodać iż widać tam gniazdko na płycie osb... pod płytą jest chociażby puszka czy żywioł kable i pustka wokół?

Jest zabezpieczone ale jednak zrobię to inaczej dam skrzynkę dodatkowego bezp. Chyba że inny pomysł ktoś ma? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
W dniu 18.10.2021 o 21:19, rafimr2 napisał:

Wyjście z wody ro na dolewkę fakt jest mosiądz ale nie martwię się pierwiastkami.

Zaczniesz. 
Jak ruszysz z obsadą, poczytaj np. o wpływie miedzi na organizmy morskie

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, Osmodeusz napisał:

Zaczniesz. 
Jak ruszysz z obsadą, poczytaj np. o wpływie miedzi na organizmy morskie

Rozumiem lecz nie jest to czysta miedź tulejka jest z mosiądzu 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
56 minut temu, rafimr2 napisał:

Rozumiem lecz nie jest to czysta miedź tulejka jest z mosiądzu 

Mosiądz to stop miedzi? Nie koroduje w środowisku agresywnym nad sumpem... i nie ma wpływu na wodę rodi podobnie jak złączki ocynkowane np użyty kranik?

Przed ro można ryzykować po rodi nie warto. Ale to twój baniak więc zrobisz jak uważasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×