Skocz do zawartości
pokiprzerixon

Pierwsza obsada .

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

Niebawem zamierzam ' wrzucic ' do mojego akwarium pierwsza obsade . Mysle o dwoch blazenkach i dwoch soft koralach . Co myslicie o oswietlaniu np. 10-14 ( biale swiatlo ) , 16- 23 ( niebieskie ) . Wszelkie rady , wskazowki mile widziane . 

 

Pozdrawiam

 

IMG_20210922_1724352.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja od początku swiecilem na pełnej

Jakie bakterie na start? Na soft korale może poczekaj 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, pokiprzerixon napisał:

W sumpie zaraz za 'skarpeta ' mam filter media a w zbiorniku z odpieniaczem filter carbon I to wlasnie tutaj zamieszkaja bakterie .

A jakie bakterie planujesz tam zasiedlic? 

W akwa jest woda już? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Załóż temat i wstaw zdjęcie jak to sobie wymyśliłeś . Baniak / sump i opisz co tam masz .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żywe kamienie? Uważaj z nimi 😂😂😂

filing_images_26e901220131.jpeg

A tak serio. Masz komplet i nabyles wiedzę do tego ze by zalać chociaż akwa co już zrobiłeś? 

Gdzie bakterie? Czy polegasz na tych z żywej skały? 

Co to za skala??? 

 

Edytowane przez Bart1996

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdjecie dodalem na poczatku posta . Wszysto o co pytasz tez jest powyzej . Sprawdzona z sklepu ktorego bede bral ryby i korale wiec mam nadzieje ze bedzie malo problemow z skokami parametrow . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, pokiprzerixon napisał:

Zdjecie dodalem na poczatku posta . Wszysto o co pytasz tez jest powyzej . Sprawdzona z sklepu ktorego bede bral ryby i korale wiec mam nadzieje ze bedzie malo problemow z skokami parametrow . 

Skoro rady i wskazówki mile widziane to odpowiedz na pytanie co to za Skala? Jakich bakterii uzyles? 

Ktoś nowy na forum czytając to w przyszłości może się czegos nauczyc albo przed czymś przestrzec 

Jeśli Twoja odpowiedzią jest że wszystko inne jest napisane wyżej - to moim zdaniem bronisz się rękoma i nogami od opisania tego co tam się dzieje bo nie chcesz znieść krytyki. 

My w tym wypadku nie pomożemy bo nie ma w czym. 

Panie, auto nie jezdzi? 

A czemu? 

A nie wiem? 

A zatankowal Pan? 

A co miałem zatankować? 🤷‍♂️

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
15 minut temu, Bart1996 napisał:

My w tym wypadku nie pomożemy bo nie ma w czym. 

Sorki że akurat ten fragment , ale nie ma to jak coś fajnego wyciąć z całości . 
I tu odpowiem na całość , skoro wszystko ze sklepu to sklep wie lepiej od nas co kupiłeś , ustawiłeś i co tam masz . Więc te pytania to do sklepu bo oni wiedzą lepiej .
Staramy się mieć fajne forum i pomagać sobie na wzajem , ale często ktoś wie lepiej , więc po co te pytania . Nie jestem ani za nowymi , ani za starymi , ale jak ktoś olewa sprawę , to powinien szukać odpowiedzi tam gdzie wszystko nabył . Bo przecież oni wiedzą jaki sprzęt jest i co można na tym pociągnąć ( czytaj jeszcze zarobić ) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, pokiprzerixon napisał:

Wszelkie rady , wskazowki mile widziane . 

Odnośnie ?
 

3 godziny temu, pokiprzerixon napisał:

Woda zasolona . Akwarium pracuje , zywe kamienie , zywy piach .

Biologia, chemia wody musi się ustabilizować. Co ma paść to ma paść, co ma przeżyć to przeżyje. Dojrzewanie albo będzie albo go nie zauważysz. Ale nie wiem czy o to pytasz bo nie dostrzegam pytania. Jeśli chcesz wiedzieć czy już wpuścić zwierzaki ... otóż tego raczej nikt z nas nie wie bo wg zdjęcia to akwarium wydaje się być kilka dni temu zalane wodą, zasypane piaskiem i wrzucone się wydaje kilka kawałków skały.
Sam miałem życie od 1 dnia zalania 1 akwarium... Czy było to dobre? -  nie.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wode solanke , skaly  jak i piasek mam z pracujacych akwariow wiec bakterie sa a wiecej samoistnie sie utworzy w sampie gdzie umiescilem dwa rodzaje mediow ( biological i carbon ) filter media .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×