Skocz do zawartości
karol86

Easy booster

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś przyszła paczka z tym specyfikiem.

Używał ktoś ? Czytałem że można podłączyć do pompy dozującej . Może ktoś tak ma to rozwiązane?

 

Czy zauważyliście poprawę w polipowaniu/pompowaniu korali?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Bo można , musisz zrobić otwór do węża i podłączyć pod pompę . Dozowanie 0,2ml na 100l i co tydzień zwiększaj o 25% . Aż glony wywali . I to nie żart bo trzeba dobrać dawkę  i różne skutki są . Pilnuj by nie przedobrzyć . Tak samo jak z normalnym planktonem . Aż zadzwoniłem do znajomego co stosuje , chwali sobie , ale na normalnym fito miał ten sam efekt . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie na normalnym fito nie widziałem żadnej poprawy w polipowaniu korali. Najbardziej zależy mi na polipach lps. Trachofyllia, lobophylia acany. Bardzo słabo polipuja.

Masz może coś godnego do polecenia z pomp dozujacych?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
38 minut temu, karol86 napisał:

Masz może coś godnego do polecenia z pomp dozujacych?

Jeśli woda jest git , to mrożonki . U mnie się lepiej sprawdzały niż ten pył dla korali . No3 miałem trochę więcej niż potrzeba , a Po4 ledwo wykrywalne . Nie powiem ile dokładnie , bo zapiski wywaliłem przed przeprowadzką . Ale nie była to solanka dla sps . Bardziej błotko niż źródlana . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodałem reef booster i naradzie widzę że acropory mają mega polipy.

A przy karmieniu korali wyłączanie odpieniacz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, Ariel napisał:

 I to nie żart bo trzeba dobrać dawkę  i różne skutki są . Pilnuj by nie przedobrzyć . Tak samo jak z normalnym planktonem . Aż zadzwoniłem do znajomego co stosuje , chwali sobie , ale na normalnym fito miał ten sam efekt . 

Różnice są trudno zauważalne fito może odrobinę lepiej koralom pasuje, ale to może być wrażenie subiektywne. Bezsprzeczną zaletą jest dostępność bez specjalnych zabiegów. U siebie podaję z ręki 3 ml. na 250 litrów, co drugi dzień. Jak dostawały codziennie, to w ciągu dobyto krócej były pootwierane. Tłumaczyłem sobie to –nażarte to i leniwe. Co by nie pisać to jakieś pozytywy są.  Ale faktycznie zaczynać trzeba ostrożnie, Odpieniacza nie wyłączam ani przy fito ani przy reef booster.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie leży w szafce ten specyfik chyba z 5 miesięcy i jakoś mobilizacji do tego aby to zamontować nie miałem więc chyba jednak się zmobilizuje i zacznę dozować i raczej odpieniacza nie będę wygaszał

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak dozuje po 1 ml na 500 l na razie ,ale szału nie widać . Lps dalej nie wyciągają polipów. Większość euphylii napompowana jak wcześniej prawie na Maksa.

Może zwiększyć dawkę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
12 minut temu, karol86 napisał:

Może zwiększyć dawkę?

Sam musisz zdecydować , sam wiesz najlepiej jakie zmiany zachodzą w zbiorniku . Ale to za szybko na zmianę zachowania korali . Stopniowo jeśli nie odnotowałeś negatywnych skutków możesz zwiększać dawkę , ale tak jak mówię stopniowo , by nie doprowadzić do jakiegoś zakwitu .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak podaje to cudo i szału nie ma .

Dalej jest problem z polipoewaniem lpsów. 

Chyba korale bardziej reagują jak zmiele solowca z kilkoma kropel tranu i jakimś "proszkiem" dla korali

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
1 godzinę temu, karol86 napisał:

Chyba korale bardziej reagują jak zmiele solowca z kilkoma kropel tranu i jakimś "proszkiem" dla korali

Wolisz mięso ? Czy pokarm dla starszych ludzi w saszetkach ? 
Każdy chwali co innego , bo różnie zbiornik reaguje na specyfiki . Ja jestem za starymi metodami , ale to tylko dlatego , że u mnie się sprawdzały .

Prosty przykład : fito lałem dla robaczków , by szybciej się namnażały i widziałem efekt . Euphylie karmiłem zmielonymi mrożonkami i też efekt widziałem . Natomiast po suchym w proszku mocno się śliniły więc zostałem przy mrożonkach i fito . 
Po za tym może wystarczyło by więcej karmić ryby , by No3 trochę podnieść i wtedy by lepiej wyglądały .

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×