Skocz do zawartości
lukas79

Kostka nano duo, czy kanciak 60x30x30 ?

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, 

sporo czytam, sporo taplam się w słodkiej wodzie  z krewetkami

naszło mnie teraz na coś bardziej wytrawnego - nie chce wskakiwać na bogato, jak to mawiają małymi kroczkami (tak wiem, jakie są tego wady, ale ma też mały gabaryt kilka zalet)

miejscówę mam, tak że wlezie mi albo nano duo (35x35x40) albo 60x30x30 kanciak (planuję to postawić w kuchni i ze względu na oświetlenie 60cm nie może być wyższe niż 30cm)

i teraz pytanie dla starych wyjadaczy - które będzie praktyczniejsze ?

gdzie będą te koraliki lepiej rosły ? w sensie czy lepiej płytszy zbiornik ? (na chłopski rozum tak, ale z kolei on będzie szerszy :)) ) 

oświetlenie to będzie Maxspect Jump Light LED MJ-L165 - sądzę, że w obu przypadkach da radę, czy tu się mylę ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, lukas79 napisał:

miejscówę mam, tak że wlezie mi albo nano duo (35x35x40) albo 60x30x30 kanciak (planuję to postawić w kuchni i ze względu na oświetlenie 60cm nie może być wyższe niż 30cm)

Ja wystartowałem kilka tygodni temu na kostce 35x35x40 właśnie,i chyba gdybym zaczynał od nowa to zrobił bym podłużne.Co prawda 30 cm głębokości to trochę mało ale za to 60cm długości,to można ciekawiej skały rozłożyć.Co do wysokości to 30cm to trochę płytko,chociaż 35,40cm było by chyba optymalnie jeśli masz miejsce na taką wysokość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety wyższej 60 w tym miejscu mogę nie oświetlić już prawidłowo ....

 

edit----

szerokość 40 bym jeszcze upchnął - ale wysokość z tego co liczyłem max 30 przy tej długości

Edytowane przez lukas79

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

To stawiaj 60x40x30 wysokość . Zawsze to trochę szersze . Skały kup jak najmniejsze , lub młotek do ręki i heja . Coś ze skały zawsze ulepisz , a jak przyjdą korale to i tak ją zakryją . Pewnie szafki przeszkadzają i przez to liczysz się z wysokością . Ja widzę sam po sobie , że w kuchni morskiego nie chce . To coś chlapnie , to spadnie , wszystko paruje a w wakacje często po gotowaniu tam jest najcieplej . Ale jak kto woli . Zastanawiałeś się nad serwisem , czy ogarniesz bez problemów jeśli w tym miejscu będzie stało akwarium ? czyszczenie szyb , filtra itp ? O dolewce RO też już pomyślałeś ? Bo ona też musi gdzieś stać 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak to wszystko do ogarnięcia będzie zarówno przy wysokości 40 a 30 tym bardziej - chodzi tylko, ze punktu światła nie podwieszę w odpowiedniej dla akwarium wysokości 

RO to sobie stoi w wiaderku 30l w piwnicy (rewelacyjnie sprawują się te do warzenia piwa :))   )  zresztą ile tej wody będzie potrzeba .... mam kilka kostek 30l z krewetami i takie wiaderko starcza z zapasem na wszystkie 

dostawie jedno wiaderko 10l i będzie stało zasolone - w piątek wieczorem do domu by się troszkę dogrzało i w sobotę rano do baniaków 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
29 minut temu, lukas79 napisał:

Tak to wszystko do ogarnięcia będzie zarówno przy wysokości 40 a 30 tym bardziej - chodzi tylko, ze punktu światła nie podwieszę w odpowiedniej dla akwarium wysokości 

RO to sobie stoi w wiaderku 30l w piwnicy (rewelacyjnie sprawują się te do warzenia piwa :))   )  zresztą ile tej wody będzie potrzeba .... mam kilka kostek 30l z krewetami i takie wiaderko starcza z zapasem na wszystkie 

dostawie jedno wiaderko 10l i będzie stało zasolone - w piątek wieczorem do domu by się troszkę dogrzało i w sobotę rano do baniaków 

Tylko , że przy krewetkach czy dolejesz wodę do odpowiedniego poziomu dziś , jutro , czy za tydzień to wsioryba . A tu trzeba dolewać co kilka godzin , by zasolenie stało w miejscu . Chodziło mi o automatyczną dolewkę do wody RO . Wodę do akwaria morskiego robimy trochę inaczej . Wiadro , lub inny pojemnik nalewam wody , wstawiam cyrkulację i grzałkę i zasalam aż osiągnę odpowiednią wartość zasolenia przy temperaturze 25 stopni . Nie przy 18 i nie przy 40 tylko 25 stopni , solanka musi być mieszana , cały czas nawet jak robisz ją dzień szybciej . 

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Kuchnia, to ogólnie raczej nie najlepszy pomysł, na trzymanie zwierząt 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
2 minuty temu, Osmodeusz napisał:

Kuchnia, to ogólnie raczej nie najlepszy pomysł, na trzymanie zwierząt 

Bo to problematyczne jest . Akwarium w ścianie to co innego . Wszystko osłonięte i nic nie chlapie do akwaria , tak to to wpadnie , potem coś innego i człowiek zastanawia się co jest nie tak .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiem, że nie najlepszy .... ale to jedyne miejsce, gdzie na tę chwilę coś upchnę ..... ogarnięte to tak, żeby wszelkie ewentualności maxymalnie zminimalizować 

to jeszcze muszę doczytać o tych dolewkach - samo mieszanie wody to żaden problem - do wiadra wrzucę jakiś silniczek od pat mini i sprawa rozwiązana

temperatura też do ogarnięcia - bo wpatole jakąś mała grzałkę to takie 10l ogaarnie w chwilę 

 

kuchnia na tę chwilę jest niestety jedynym miejscem pod szkło 

Edytowane przez lukas79

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
19 minut temu, lukas79 napisał:

to jeszcze muszę doczytać o tych dolewkach - samo mieszanie wody to żaden problem - do wiadra wrzucę jakiś silniczek od pat mini i sprawa rozwiązana

temperatura też do ogarnięcia - bo wpatole jakąś mała grzałkę to takie 10l ogaarnie w chwilę 

Musisz przede wszystkim doczytać, jakie warunki trzeba spełnić, by utrzymać zwierzęta morskie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czytam czytam - fajnie, że o tych dolewkach napisaliście ........ ja głupi nauczony słodkim nie pomyślałem nawet, że sól nie paruje .... niby inżynier :)))

mam miesiąc lekko licząc na czytanie jeszcze - trochę to jednak inna baja niż słodkowodne - tutaj nie wystartuję na wodzie i filtrze ze starych w 2 dni ....

czy jak mam skalibrowany refraktometr, który automatycznie dostosowuje się do temperatury to chyba można te 25 stopni olać ?  raczej to chyba tyczy się spławika 

ja w solankach jestem dość mocny - tylko padlinę zawsze maczałem - wędzę od 5 lat, ale jak mięcho wrzucę na 2 tyg do lodówki to mało co tam paruje - a jeśli nawet, to drugi raz nie padnie :))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sorki za post pod postem - nie mogę już edytować

mnie cierpliwości nauczył gekon, który potrafi się zagrzebać w podłoże na 3/4 miechy i spać .....

uwierzcie, jak wtedy świerzbią paluchy, by grzebnąć, czy orła nie fiknął  :))) gość sobie mieszka w 400l i drugie takie już mi do pokoju nie wlezie .... stąd ta kuchnia, ale, jak będzie trzeba to się i większe gabaryty gdzieś upchnie  (o miejscówkę gekona się nie martwcie my tu sobie żyjemy już 5 lat i się już skumplowaliśmy :))  )

wiem, że małe jest trudniejsze na start i tam parametry potrafią szaleć znacznie bardziej, jednak takie mam obecnie możliwości i mogę albo się pobawić, albo odpuścić temat 

jeśli temat zaskoczy to sądzę, że będzie rozwojowy

Edytowane przez lukas79

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie taki diabel straszny jak go malują, ja zacząłem od 30l i żyje ta 30stka już rok,parametry stają się klopotem wg mnie kiedy nie masz dolewki i lejesz z ręki wodę nie systematycznie i zasolenie skacze z 33-35-36ppt, bądź przekarmisz zbiornik - Jak ja aktualnie i naruszysz biologię i parametry które się z tym wiążą, więc wszystko ostroznie 😁

Sądzę, że gekonowi będzie lepiej w kuchni niz rybka, przynajmniej głodny nie będzie halasowal 🤷‍♂️🙃

Hmm i chyba wybrał bym zwykła kostkę nano duo niż jakiś kąciak. Ogarniesz temat to przy większym może zacznij kombinować a tu postaw na prostotę - łatwiej będzie dla Ciebie potem to ogarniać. 

W moim przypadku tak było 😋 

A ja i tak tego nie ogarnąłem 🤣 przyszlo zrobić panel i Internet się zagotował przy okazji razem z moja głowa na jednej patelni 🤣

 

Edytowane przez Bart1996

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
6 minut temu, Bart1996 napisał:

A ja i tak tego nie ogarnąłem 🤣 przyszlo zrobić panel i Internet się zagotował przy okazji razem z moja głowa na jednej patelni 🤣

Czasami i tak bywa . Wszystko trzeba przemyśleć , tylko na spokojnie . Czasami coś zrobimy a parę godzin później poprawiamy , bo okazuje się że to jednak nie to co chcieli byśmy . 
Ja wybrał bym jednak prostokąt , bo trochę więcej miejsca na korale . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

prostokąt już zalany RO2 - brakuje jeszcze może z 10 l

jutro przyjdzie sól, skała (niestety sucha) i żywy piasek 

co do parametrów słodkiego to da się je utrzymać i w słoiku 7l :)))  - z testów brakuje mi tylko magnez - będę po robale dla gekona to dokupię 

tak teraz sobie czytam na butli z bakteriami, które lałem do krewetek sto lat temu i flacha jeszcze zalega (do morskiego kupiłem nowe - na tym nowym zresztą też), że są dla zbiorników słodkich i słonych

tak mi się kontrolka zapaliła, czy wrzucić trochę szlamu z filterka słodkowodnego - co o tym sądzicie ?

----edit

Cytat

bądź przekarmisz zbiornik

tak - zwłaszcza w tych małych zbiornikach 

przy krewetkach (tam te kostki są jeszcze mniejsze to chyba najczęstszy błąd 

wstawiłem jakiś czas temu kostkę (25l) z krewatami do pokoju w którym rezyduje żona i to był jedyny zbiornik, gdzie przez pierwsze 2 miesiące nie mogłem dojść do  ładu

najciężej było wytłumaczyć, że lepiej, jak nie wrzuci wcale żarcia, niż w takiej ilości, jak teraz :)))) i ciągły argument ale one będą głodne .... :))))  

w tym moim to ja sobie mogę najwyżej pozwolić na 2 błazny i jakieś ślimaki 

Edytowane przez lukas79

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
13 godzin temu, lukas79 napisał:

tak mi się kontrolka zapaliła, czy wrzucić trochę szlamu z filterka słodkowodnego - co o tym sądzicie ?

Możesz wrzucić krewetkę 🤗 ona zainicjuje cykl , tylko nie tą żywą z twoich zbiorników . Lub trochę mrożonki . To takie standardowe startowanie jakie robię . Tylko mi się nie spieszy i na drugi dzień nie mam masy koralowców i ryb . Bakterie po to mają na etykiecie napis ,,do morskiego” by mogły kosztować 2x tyle . Oczywiście wszystkich tych specjalnych buteleczek jeszcze nie wypróbowałem , ale zasadnicza różnica była jak użyłem bakterii Prodibio . Te działają naprawdę dobrze . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mnie też się nie spieszy, tylko trochę mnie ciekawi, jak ten cały interes ma wystartować w praktycznie martwym (sterylnym) akwa..... 

w słodkim ładujesz masę zielska, które to gnije w jakimś stopniu i cała karuzela rusza 

sikać do akwa nie będę, gdzieś czytałem (przy słodkowodnych) by dać trochę amoniaku (tego spożywczego, na którym się ciastka piecze) - wydaje się to dość logiczne nawet :))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Ariel napisał:

Możesz wrzucić krewetkę 🤗 ona zainicjuje cykl , tylko nie tą żywą z twoich zbiorników . Lub trochę mrożonki . To takie standardowe startowanie jakie robię . Tylko mi się nie spieszy i na drugi dzień nie mam masy koralowców i ryb . Bakterie po to mają na etykiecie napis ,,do morskiego” by mogły kosztować 2x tyle . Oczywiście wszystkich tych specjalnych buteleczek jeszcze nie wypróbowałem , ale zasadnicza różnica była jak użyłem bakterii Prodibio . Te działają naprawdę dobrze . 

Uzylem ich do walki z Cyjano działają-Potwierdzam, tylko w moim wypadku kosmetyczna ilość co kilka dni (0.2ml)

A co do dojrzewania.. Czekaj 😁 ja po 1.5mies byłem na etapie nerwicy i miałem ochotę wylać to do kibla i kupić dobra Lyche 🤣 ale minęło, z tyg na tydz robiło się lepiej. Trzeba czekać, warto uwierz 😁😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×