Skocz do zawartości
marlowe

Krótkie przeloty przez szkło

Rekomendowane odpowiedzi

Otwory są na tylnej ściance akwarium w liczbie 2 sztuk. Poczytałem trochę i zdecydowałem sie na zakup przelotów VDL skręcanych, łatwych przy ewentualnym demontażu, odbywa się to wszystko bez klejenia. Tylko powstał problem taki, że ta nakrętka skręcająca, jak i cały przelot są bardzo długie, akwarium jak mówiłem stoi przy ścianie,  i żeby taki przelot zamontować, musiałbym je przesunąć od ściany na stałe chyba z 15 cm. Widziałem u znajomego, przeloty tez montowane na tylnie ścianie akwarium i były zdecydowanie krótsze, znajomy miał je zamontowane i akwarium odsunięte od ściany na max 5 cm. Co to za przeloty ??, on sam nie wie, bo ktos mu to montował.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli koniecznie chcesz połączenie rozbierane i niewielkie gabaryty to wg. mnie lepszym wyjściem byłoby zastosowanie przelotu klejonego, zaraz za nim kolano a dalej na kolejnym odcinku rozkręcany śrubunek. Trzeba by sprawdzić dokładne wymiary, bo nie podałeś średnicy, ale o ile dobrze kojarzę to dosyć kompaktowe przeloty ma Aqua Medic.
Skręcane VDL są dosyć długie, skrócić ich się raczej nie da, a do skręcania/rozkręcania połączenia i tak potrzebujesz sporo miejsca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za naprowadzenie, faktycznie  przeloty AM sa płaskie bardzo, idealnie będa pasowały pod rurkę 25mm. Drugi otwór to pod rurke 20mm, widzę że AM nie ma takich rozmiarów, ale znalazłem klejony 20mm firmy VDL, gadałem nawet ze sprzedawcą, jak bedzie za długi to nadwyżke w gwincie mozna uciąć. Trudno będzie jednak klejone ;)

 

AM32.jpeg

VDL20.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×