Skocz do zawartości
AnT

Jaka konstrukcja do akwarium pod korale (skała,ceramika itp )

Rekomendowane odpowiedzi

Taki temacik ?

Wszystko idzie do przodu wiec ? 

Konstrukcja do akwarium pod korale (skała,ceramika itp )  

Jakie macie pomysły ? 

Ostatnio coraz więcej różnych , przewiewne konstrukcje  pod korale . 

Wiadome klasyk , skałą ceramika ,ale wszystko to  ciężkie i zabawa z klejeniem  , dojrzewanie i co potem co z tego wyjdzie itp 

Wiec : 

Tylko z czego ? 

Sam próbowałem z szkła ,ale cóż taki  kraj . 

PET - też ciekawa tylko kolor sobie dobrać  . 

Plus taki nie oddaje i przyjmuje z wody .

Kolor druga sprawa ,  zarośnie algami ale czas  

Wiadome rozwiązanie biologii też za tym idzie co zapadać by zastąpić skalę ? 

Sam jadę na Siporax - ok u mnie się sprawdza - tak myślę ? 

Ale mogę się mylić . 

Jakieś inne pomysły ? 

 

Ktoś,  coś ??? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Kiedyś myślałem by pokleiłem , lub jakoś powyginać turki i pozakładać kulki by wyszła jakaś konstrukcja . Ale po kilku próbach zrezygnowałem , bo lipnie wyglądało . Teraz po przeczytaniu kilku tematów . Mam zalany mini zbiornik ze skałą wulkaniczną i rybami ze słodkiego . Jeszcze nie mam pełnego zasolenia , bo refraktometr jest w 2 częściach . Ale jak dorwę spławik , to sprawdzę jakie jest . Piach jest jbl . W planie glony , miękkie i może jakiś inny zwierz . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, Osmodeusz napisał:

Pumeks kwarcowy (szkło spienione), tylko niewiem jak z trwałością bo ponoć te „magiczne bloki” z czasem się rozsypują https://www.brightwellaquatics.com/products/xport_no3_plate.php

Pumeks ciekawy tylko konstrukcje z tego zrobić .

42 minuty temu, Ariel napisał:

Kiedyś myślałem by pokleiłem , lub jakoś powyginać turki i pozakładać kulki by wyszła jakaś konstrukcja . Ale po kilku próbach zrezygnowałem , bo lipnie wyglądało . Teraz po przeczytaniu kilku tematów . Mam zalany mini zbiornik ze skałą wulkaniczną i rybami ze słodkiego . Jeszcze nie mam pełnego zasolenia , bo refraktometr jest w 2 częściach . Ale jak dorwę spławik , to sprawdzę jakie jest . Piach jest jbl . W planie glony , miękkie i może jakiś inny zwierz . 

Ja to już miałem plan na rurki Siporax nałożyć/przewlec  ;) 

p,s

Nie byleś przypadkiem na zlocie w Ustroniu ? 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
31 minut temu, AnT napisał:

Nie byleś przypadkiem na zlocie w Ustroniu ? 

 

Niestety nie . Zawsze miałem pracę w której o urlopie mogłem zapomnieć . O siporaxie też myślałem , ale jak dla mnie zbyt kruchy . 

 

53 minuty temu, Osmodeusz napisał:

Pumeks kwarcowy

Może tak być , że się rozleci . I pumex lubi pływać.

 Dobrze wypalona cegła , lub doniczka również jest ok . Do wody nic nie oddają , ale po jakimś czasie zaczynają się kruszyć. 

Dopiero założyłem nowy zbiornik a już mnie kijek strzelił. Pierwsze co się stało to refraktometr wypadł mi z ręki jeszcze przed zalaniem i poszedł do śmieci . Potem sól na wagę , obliczyłem ile gram na około 80% zasolenia . Powolne zasalanie i aklimatyzacja ryb . Wszystko żyje i ma  się dobrze , dziś rano wstaje a tam młode ? . Poszedłem do pracy i jestem na kwarantannie , jutro mam zrobić test i z kont ja teraz wezmę coś do sprawdzenia zasolenia? Może by tak palca wsadzić i posmakować , czy już soli starczy.

Tak na moje , to obojętnie co jest w zbiorniku , byle by było obojętne dla wody . Przy dzisiejszej technice prowadzenia zbiorników ( chemia , technika prowadzenia , zastąpieniu normalnej skały betonem i to obojętnie pod jaką nazwą i zastąpienia jej właściwości siporaxem , kulkami , bloczkami i inną ceramiką ) zbiornik można prowadzić na wszystkim , lub na niczym. Zbiornik główny może być z samymi koralami i czymś , na czym będą stały .

 

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Wspomniana już wcześniej lawa (scoria), były takie zbiorniki ale od lat już cisza.

Tak do końca, w końcu nie wiadomo bezpieczna czy nie, na forach za oceanem opinie różne.

No i stary jak świat, pomysł Panów z GARF - Aragocrete

Ale tu już trochę zabawy i moczenia później 

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
39 minut temu, Osmodeusz napisał:

Wspomniana już wcześniej lawa

Tak te tematy się nie ciągną , jest początek a potem cisza . W Niemczech dużo jest tematów na bazie cementu i własnych konstrukcji . Sporo zbiorników ma tło i dno z cementu , żwiru koralowego , muszli i jeszcze co tam ludziska dorwali . Potem moczenie w RO , przez X czasu . Tylko takie coś fajnie wygląda jak zarośnie . Ale każdy lubi co innego i o to w tym wszystkim chodzi . Widziałem szczepkarium na kratce restrowej 120x80x30 i sporo ryb było , jak korale podrosły wyglądało pięknie . W sumpie siedział deltec , siporax , Maxspect , wata , gąbka i filtry przepływowe . Ale ile czego i jak prowadzony zbiornik nie wiem . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Proszę, dno i zabudowa panela z trawertynu https://www.instagram.com/travertinepico/?utm_source=ig_embed&ig_mid=C59DBA73-8119-4085-937A-6BCD646FBEB1

Ale reszta już tradycyjnie :wink:

Oczywiście, nie u nas :blush:
 

Swoją drogą, kiedy ostatnio widzieliście na forach rodzimych, naprawdę fajny zbiornik ? Co tam fajny, ciekawy chociaż 

 

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Zależy co dla kogo jest ciekawe . Bo Twój zbiornik jest ciekawy , biorąc pod uwagę prowadzenie i korale . Mało jest ludzi którzy zdecydują się zrobić coś innego , bo z Morskim wiążą się duże koszta . Przez to wchodzi się na forum i prawie każdy zbiornik startuje na tym samym sprzęcie i metodzie . W EU jest jeszcze jeden problem , bo nie wszystkie zwierzęta można dostać . Jak miał bym prowadzić duży baniak na tym co teraz oparłem , to pewnie bym się nie zdecydował . A mały , to koszt założenia nie licząc akwaria , lampy , grzałki , piasku i tego co dostałem ryby , skała . To całe 8 zł za używaną dolewkę i 48 zł małe opakowanie soli . Spławik dostanę od znajomego za kilka zł , jak będzie miał czas to podjedzie i wrzuci mi na balkon . 

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

pomysły kolegów z Dream Aquascapes z za oceanu :wink:

https://reefbuilders.com/2020/09/01/dream-aquascapes-is-a-whole-new-kind-of-handmade-reef-rock/

 

 

 

Mi stworzenie takiego cuda 

mangrove-rhizophora-sp-roots-on-the-edge

zaprząta głowę ostatnimi czasy, i dzięki właśnie takim „rozkminkom”

mam już mniej więcej, obraz z czego, i jak się za to zabrać . Plus oczywiście godzinne pogaduchy przez telefon( @AnT dzięki)

Trzeba tylko bańką ruszyć, plus czyjeś świeże spojrzenie na temat i ...

Na naszych forach usłyszysz jedynie, że to nienaturalne i że może coś oddać do wody itp. 


A niech mi ktoś wreszcie pokaże ten, naturalny biotopowy (piękny) zbiornik z jego jedynie naturalną filtracją - co bym uwierzył, że nie śnie

 

 

9 godzin temu, Ariel napisał:

W EU jest jeszcze jeden problem , bo nie wszystkie zwierzęta można dostać

@Ariel można sprowadzić całą masę zwierzaków, uwierz na słowo - tylko bańką ruszyć trzeba, popytać, pogadać i...:drinks:

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ta z 

Żywica Poliestrowa  ?

To może być ciekawe ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

A pamiętasz , taki Polski film . Nie będę mówił jaki , ale tam były całkiem cacy butelki w Malawi ? . Kiedyś marzyłem by takie coś mieć , tylko jak to zakorkować by trzymało i nie rdzewiało ?.  Tylko po odpowiednim zainwestowaniu nawet bez korali jest efekt wow ... ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

z butelkami to już było :ru:

 Dave Lackland i jego butelki

live-bottles-baltimore-blue-glass-9.jpg

 

czy też butelkowa rafa na Pom Pom Island

16.02.27.jpg

Bottle_reef_shark_with_planted_coral.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
58 minut temu, Ariel napisał:

A pamiętasz , taki Polski film . Nie będę mówił jaki , ale tam były całkiem cacy butelki w Malawi ? . Kiedyś marzyłem by takie coś mieć , tylko jak to zakorkować by trzymało i nie rdzewiało ?.  Tylko po odpowiednim zainwestowaniu nawet bez korali jest efekt wow ... ?

Przeglądnij sobie mój wątek to już parę lat temu miałem szkło w akwa z SPS 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
10 godzin temu, AnT napisał:

Żywica Poliestrowa  ?

To może być ciekawe ? 

może :good2:

zależy w czyich rękach

 HTB1hbMViDAKL1JjSZFCq6xFspXaz.jpgH1c58249379c4456bad20324bcd14effdG.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
11 godzin temu, AnT napisał:

Przeglądnij sobie mój wątek to już parę lat temu miałem szkło w akwa z SPS 

Wiem wiem . Już jak pokazałeś konstrukcje na forum , to zastanawiałem się jak to potem będzie wyglądać . Wtedy temat przeczytałem kilka razy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Porosło sps i nic się nie działo złego w akwa 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×