Skocz do zawartości
ignisdei

HYDOR PERFORMER 700DP pomocy

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

Niestety Nowy Rok i nowy problem.

Kilka dni temu nabyłem na OLX, okazyjnie samo body Hydora 700 DP.

Dotychczas miałem do czynienia tylko z konstrukcją typu DIY. Mam zbiornik główny około 300 l sump około 100 litrów. Całość pracuje na pudełku przelewowym. Odpieniacz zmieniłem na większy , ponieważ mam wysokie Po4( powyżej 1 )i chciałem je zredukować a odpieniacz był trochę za mały.

W kolejności więc:

Najpierw zrobiłem sobie kubek  ze starego miksera .

Ustawiłem w sumpie odpieniacz ,podpiąłem pompę spieniającą w układzie zamkniętym oraz zasilanie według rysunku. Jakie było moje zdziwienie gdy słup piany doszedł tylko do zaznaczonego miejsca i koniec. Piana nie dochodzi w ogóle do kubka.

Żeby odpieniacz działał zamknąłem całkowicie odpływ woda wtedy podniosła się do kubka i zaczęła przelewać się górą. Jedynym wyjściem było zrobić dziurę w kubku którą ścieka nadmiar wody. Odpieniacz więc od biedy działa. Ale przecież tak nie powinno w ogóle być.

Gdy patrzę na zdjęcia to w orginalnym kubku nie ma żadnego zaworu odprowadzającego.

Pomóżcie nie wiem co mam zrobić. Oryginalnie zasilanie jest na pompie 700/h litrów użyłem dwóch pomp Aquaela najpierw jedną 500l/h a myśląc, że jest za słaba użyłem 800 l/h bez zmian widać nie w tym leży problem.

 

 

image~3.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem tak: podniosłem odpływ o 10 cm w górę i poziom w odpieniaczu-(drugim naczyniu)się podniósł, na zasadzie naczyń połączonych, sprawa banalna rodem z podstawówki... :)

Edytowane przez ignisdei

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×