Skocz do zawartości
sumka33

Reduktor do reaktora wapnia - ustawienie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

Malo co sie na forum dzieje wiec coś wrzucę. Ostatnio trochę czasu mi zajęło ustawienie reaktora Ca a informacje w sieci mowiły o 2 zaworach:

1. Zawór główny butli (ten na samej górze butli), ktory w chwili uruchamiania reaktora powinniśmy odkręcić do samego konca. 

2. Zawór iglicowy, precyzyjny z małym pokrętłemn jako ostatni element układu przed wężykiem prowadzącym co2 do reaktora i to nim dokonujrmy precyzyjnej regulacji ilości bąbelków co2. Zauważyłem że ustawienie jest na tyle precyzyjne ze mimo posiadania sterownika z elektrozaworem i sondą ph warto sobie to ustawić dokładnie na stoper. 

I ostatni zawór o ktorym praktycznie w zagranicznych instrukcjach nie znalazłem informacji to zawór główny reduktora (ten na przodzie patrząc na oba manometry). Odziwo zbyt duże otwarcie go w przypadku reduktora aquario, notabene który posiadam może doprowadzić do jego uszkodzenia (informacja producenta). Może się komuś przyda ta informacja - ten zawor otwieramy zgodnie z zaleceniami producenta (aquario) niewielkim obrotem ok 1/4 - 1/2 obrotu i tyle. 

Mile widziane dodatkowe uwagi

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×