Skocz do zawartości
gubik

Zestaw akwarystyczny na początek

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanko co myslicie o zakupie takiego zastawu na poczatek http://www.reefshop.pl/eshop/zestawy-akwarystyczne_aquael-reefmax.html dodam ze zakup akwarium planuje dopiero w maju lub czerwcu i wiele sie moze zmienic do tego czasu,choc na dzien dzisiejszy mysle o takim zestawie.Prosze o rade i moze Wasze pomysly jakies...pozdrawiam Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest kilka podobnych zestawów w porównywalnej cenie myślę że na początek będzie OK

będą Ci pisać że można taniej lepiej itd ........ to prawda można ale trzeba miec wiedze

i doświadczenie a zaoszczędzisz parę złotych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziekuje,mysle ze niebawem pojawi sie w moim domu a puki co to duzo ,duzo lektury przede mna :) Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zestaw najprawdopodobniej jednak nie pojawi sie.Zastanawiam sie nad akwarium prostokatne o wymiarach 800/40/40 odpieniacz miniflotor+eheim400 cyrkulacja dwa razy marea 3200 Ro 75gpd grzalka mysle 200 bedzie az za dosc hydrometr.Pytanie mam odnosnie panela zewnetrznego jak go wykonac i dobor odpowiedniego oswietlenia jaka gotowa lampe kupic lub jak samemu ja wykonac:)Prosilbym o instrukcje krok po kroku bo ja k widzicie calkowicie zielony jestem.Pozdrawiam Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Co do ReefMax'a - polecam inne źródła, w wielu sklepach można dostać ten zestaw po dwieście, trzysta złotych taniej niż w podanym linku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cześć.

Co do ReefMax'a - polecam inne źródła, w wielu sklepach można dostać ten zestaw po dwieście, trzysta złotych taniej niż w podanym linku.

Nie zawsze cena jest najważniejsza ,myślę że najlepiej kupić zestaw gdzieś gdzie ma się blisko i jak coś się popsuje mieć możliwość podjechania i wymiany

Pozdrawiam Jacek :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Reef-Maxa od września, i naprawdę trudno mi się do czegoś przyczepić.

Wszystko działa na fabrycznym setupie, tj. z fizelinowymi wkładami w komorze powrotnej i biokulami w komorze przelewowej (część wyleciała, żeby zrobić miejsce na absorber PO4 i ChemiPure). Może poprawiłbym miejsce wyprowadzenia przewodów elektrycznych, bo z boku obudowy nie wygląda to najlepiej i pokrywa komory przelewowej trochę się nie domyka, ale nie jest to coś, czego człowiek sam nie da rady poprawić, jak mu się zachce chcieć...

Jeśli chodzi o szerokość, to rzeczywiście jest wąsko, ale rozwiązałem ten problem stosując ceramikę Riffkeramik pół na pół z żywą skałą, żeby łatwiej było ułożyć gruzowisko z dala od szyb.

Jedyne co mi brakuje do pełnego szczęścia to prosta szyba przednia, ale nie można mieć wszystkiego.

Myślę więc, że na początek Reef Max to naprawdę dobry wybór.

A co do ceny, to po zebraniu łącznego kosztu wszystkich rzeczy, które trzeba kupić od filtra RO+DI po skałe, sól, testy, nie mówiąc o zwierzakach, to cena samego zestawu w tym zestawieniu jest najmniej bolesna :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×