Skocz do zawartości
ignisdei

Pro JBL Aquatest

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, moje pytanie odnośnie zestawu: Jest tam test paskowy, pierwsza pozycja to No3 wiem, że mam największe kłopoty z No3 a jego wartość oscyluje w granicach 25-50 .

Jednak po minucie pasek  No3, lekko spurpurowiał i odczytałem znajome wyniki, ale zaraz potem zbladł gdy przesechł,  kolory pozostałych parametrów No2, GH, KH, PH i Co2, Cl2  są nadal wyraźne i nie uległy zmianą No3 jest juz prawie bezbarwny.  Totalnie zgłupiałem, którą wartość brać tą która się zrobiła po minucie czy tą po (załóżmy) pięciu minutach ?   

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

ŻADNĄ !!!

Testy paskowe są lekko ujmując nieodpowiednie do robienia testów w akwarium morskim.Możesz je głęboko schować w szafce bądz komuś podarować by cię nie korciły  : )  

Kup porządne kropelkowe i dopiero będziesz wiedział jakie masz parametry,osobiście polecam Saliferta  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
29 minut temu, MorskiMen napisał:

Testy paskowe są lekko ujmując nieodpowiednie do robienia testów w akwarium morskim

Lekko ujmując nie nadają się nawet do słodkiego . To nabijanie kabzy dla firm , bo wyniki nie mają nic wspólnego z rzeczywistością . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To by mogło tłumaczyć to nagle zblednięcie NO3 Ale zobaczcie Coral House sprzedaje to na Allegro w kategorii

https://allegro.pl/oferta/jbl-test-7w1-50-szt-ph-kh-gh-no3-no2-cl-co2-7in1-9040194275?utm_medium=app_share&utm_source=facebook

akwarystyka morska? Po kiego grzyba to robią?

Jednym słowe mam w cztery dyszki w plecy :(

Edytowane przez ignisdei

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, ignisdei napisał:

akwarystyka morska? Po kiego grzyba to robią?

Dlatego, że sklep sprzedaje towar. Trzeba było zapytać o wiarygodność testów na forum, są tematy porównujące różne testy i ich dokładność

Edytowane przez kubasikor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Godzinę temu, ignisdei napisał:

To by mogło tłumaczyć to nagle zblednięcie NO3 Ale zobaczcie Coral House sprzedaje to na Allegro w kategorii

https://allegro.pl/oferta/jbl-test-7w1-50-szt-ph-kh-gh-no3-no2-cl-co2-7in1-9040194275?utm_medium=app_share&utm_source=facebook

akwarystyka morska? Po kiego grzyba to robią?

Jednym słowe mam w cztery dyszki w plecy :(

Firmy sprzedają produkty na które jest popyt. Jeśli znajdą się chętni to i świnie w akwarystycznym będą sprzedawać ;) Lekko odbiegając krowy już sprzedają ?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

To pójdź do sklepu i powiedz , że chcesz kupić 3 złote rybki ( na jedną około 100l ) i akwarium kule 5 litrów ( ładnie wyglada z kolorowym żwirem i kwiatkiem ) sprzeda ci to każdy sklep . Bo wie , że zaraz przyjdziesz po pomoc i wciśnie jeszcze coś . Tak to już jest . O testach paskowych , kropelkowych jest wiele tematów . Jak wpiszesz w gogle : jaki test do morskiego forum , to masz na kilka dni czytania . I oszczędność kasy , tak samo jeśli chodzi o sprzęt . A jak będziesz miał wątpliwości , z chęcią pomożemy .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Niestety sklepy wcisną wszystko by się kasiura zgadzała .To na kupujących spoczywa obowiązek rozsądnych i odpowiedzialnych  zakupów :) A sklepy no cóż .....biznes to biznes, nie wszystkie wiadomo są jeszcze właściciele z powołania co wytłumaczą,doradzą i przy zakupie np rybek pytają jakie ma się warunki ale niestety to już rzadkość :( 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe paradoksalnie możliwe, że z perspektywy czasu zaoszczędziłeś :D  i na drugi raz podejdziesz ostrożniej do zakupu a 4 dyszki w morskim to małe piwo :D 

Tylko nie zdziwiło Cie ze na testach są rybki słodkowodne no i dodatkowo sa na paskach testy na GH Cl2 i CO2 a w morskim nikt tego nie mierzy.

Polecam testy saliferta, colombo lub aqaforesta ale te ostatnie tylko Ca Mg i kH 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×