Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Od roku czasu głośno pracuje dozownik Grotecha a dokładnie moment obracania głowiczek w trakcie dozowania ballinga. Czy jest jakiś sposób na naoliwienie czy nasmarowanie mechanizmu zamiast kupować nowe dysze? Może ktoś zna problem i podzieli się rozwiązaniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do smarowania w pompach perystaltycznych stosuje się zwykle smar silikonowo-teflonowy. Nie wiem jak dokładnie są zbudowane głowice w GroTech'u bo akurat nie miałem go nigdy w ręku, ale jeżeli jest dostęp do ich wnętrza to możesz spróbować zaaplikować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 27.04.2020 o 00:23, Admin napisał:

Do smarowania w pompach perystaltycznych stosuje się zwykle smar silikonowo-teflonowy. Nie wiem jak dokładnie są zbudowane głowice w GroTech'u bo akurat nie miałem go nigdy w ręku, ale jeżeli jest dostęp do ich wnętrza to możesz spróbować zaaplikować.

super, dziękuje Ci. Przyznam szczerze, że nie byłam pewna jakiego smaru zastosować. Dobrze jednak, że nie użyłam oleju Kujawskiego ?.

 

Znalazłam oryginalnie zamieszczony przez Grotecha film na Youtube, pokazujący krok po kroku jak rozebrać i wyczyścić głowice. Może się przyda innym zainteresowanym tematem.

 

 

 

Edytowane przez AniaWol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×