Skocz do zawartości
Gość

Mroczna strona

Rekomendowane odpowiedzi

Iras nie smutaj się to po prostu sygnał do zmian które każdego z nas czekają 

Twoja będzie decyzja czy kosz czy nowe 🤪

Mnie tak korki poleciały 2 razy 

1 raz jak dolewka przelała 

2 raz jak pompa w odpieniaczu w 25 litrach stwierdziła że zrobi sobie zwarcie 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Hmm, no to tak - zwierzaki które "ugotowałem" bo znajdowały się po stronie felernej grzałki

ślimak Trochus - death

Dendronephthya - death (znajdowała się praktycznie najbliżej, dyndając na szybie)

tubastrea micrantha - obgotowana jak wołowa kość (raczej z tego nie wyjdzie) piękna czarno - zielona gałązka ok. 20 cm

Diodogorgia - czerwona akurat (niby dostały tylko wierzchołki, ale słabo to widzę od razu łapią się za nią glony)

I zbrązowiała totalnie Monti Chilli pepper, ale czy to wina "ugotowania" czy potężnego skoku parametrów?

 

Czekam, co jeszcze się wydarzy :wallbash::facepalm:

W dniu 1.09.2021 o 09:59, Speedo1544 napisał:

Iras nie smutaj się to po prostu sygnał do zmian które każdego z nas czekają 

Twoja będzie decyzja czy kosz czy nowe 🤪

Nie no, najwyżej będzie na... :whistling:

https://aqua-reef.pl/uploads/monthly_2021_01/20210103_181808.thumb.jpg.c1f86716d505c6c70eb3f8e5248d2329.jpg

boś mnie wtedy zainspirował, tym foto ;)

 

さようなら

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, Osmodeusz napisał:

Nie no, najwyżej będzie na... :whistling:

https://aqua-reef.pl/uploads/monthly_2021_01/20210103_181808.thumb.jpg.c1f86716d505c6c70eb3f8e5248d2329.jpg

boś mnie wtedy zainspirował, tym foto 

Tylko teraz pytanie czy masz pieseła i czy on się do niego zmieści :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

@Speedo1544

nie wywróciłem się na „kranie” (choć mówili, że tak będzie), nie rozwaliłem systemu jadąc na wysokich nutrientach (a to służy plagom rozmaitym)

A wypierdo…. się na grzałce, która ma dbać o odpowiednią temperaturę (made in germany)

No można się wkur…

Znasz mnie trochę, wiesz że jestem minimalistą :blush:

Czy w akwarystyce czy w nurkowaniu, minimum sprzętowe to mniejsze prawdopodobieństwo, że coś nawali

No jakoś tu "mądrość ludową"...

szlag trafił

 

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
22 minuty temu, Osmodeusz napisał:

A wypierdo…. się na grzałce, która ma dbać o odpowiednią temperaturę (made in germany)

Nadal wierzysz etykietką 😂 . Ale to że wy… na grzałce w taki sposób to prawdopodobieństwo jest znikome . Powodzenia i mnóstwo samozaparcia. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
3 minuty temu, Ariel napisał:

Nadal wierzysz etykietką 😂 

Nie do końca @Ariel.

Od kiedy pamiętam, używam grzałek Atman we wszystkich zbiornikach jakie miałem, czy mam.

Nawet nie jestem w stanie powiedzieć ile mają lat, chciałem tu mieć jakąś lepszą (Atman, to ułamek ceny)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
11 godzin temu, Osmodeusz napisał:

Nawet nie jestem w stanie powiedzieć ile mają lat, chciałem tu mieć jakąś lepszą (Atman, to ułamek ceny)

Lepsza , gorsza , teraz ciężko jest określić co leprze . Mi ehejmy nie działały tak jak trzeba , teraz mam grzałki sery i juwela i jestem zadowolony . Jak długo ? Zobaczymy mam nadzieje , że jeśli coś się stanie to po prostu przestaną grzać . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Iras dobrze wiesz że zawsze coś musi iść nie tak 

Nie wywaliłeś na wodzie to wywaliłeś na rzeczy potrzebnej 

Ja w starym nie miałem podłączonej grzałki a teraz mam tylko nie wiem po uj jak cały czas włączają się wentylatory,jedynie po wlaniu 100 litrów wody nowej włączyła się na chwilę żeby podgrzać zupę rybna 

Iras ja teraz nawet soli w domu nie mam 🤣

Może w przyszłym miesiącu zrobię podmianę bo mam obawy po przejściach z maluchem 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Wstajemy z kolan, co miało umrzeć to już umarło, i raczej nic tu nie zmienię.

Pocieszające jedynie, że przyroda nie lubi próżni, i miejsce jednego życia, szybko zajmuje inne.

Maluchy Scleronephthya ok. 4 - 7 mm.

I tak jak kiedyś z maluchami Tubastrea, tak samo teraz - martwię się jak one dadzą radę 

 

46C86896-1300-4A41-BADF-E2BB3BE8BBDC.thumb.jpeg.a538cfe68d64fb95aea2de45a1bf74ca.jpeg
 

@AnT może za rok/dwa ?

znów będę mógł się podzielić własnym przychówkiem😀

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Fajnie , fajnie . A możesz coś więcej o przyrostach i karmieniu podpowiedzieć ? Mało info jest , a w sklepie obok kilka fajnych korali co trochę jest i kusi . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
14 minut temu, Ariel napisał:

A możesz coś więcej o przyrostach i karmieniu podpowiedzieć ?

same sobie szaleją, ja im nie przeszkadzam jedynie :biggrin:

17 minut temu, Ariel napisał:

Mało info jest , a w sklepie obok kilka fajnych korali co trochę jest i kusi .

no to jak na forum, masz mało info - to niech Cie @Ariel...

co konkretnie (jakie) Cie interesuje?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Jest taki jeden co ślimaki na twoim temacie go wcinają , śliczny biało-czerwony z kolcami . I 3 odmiany innych miekkich . I tak troszke się zastanawiam , czy jednak nie dodać skały do baniaka , odczekać by gloniska zeszły i zwykle miękasy z tymi nie połączyć . Ale to tylko takie gdybania , bo jeszcze nie mój poziom . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Dendronephthya :)

4 minuty temu, Ariel napisał:

I 3 odmiany innych miekkich . I tak troszke się zastanawiam , czy jednak nie dodać skały do baniaka , odczekać by gloniska zeszły i zwykle miękasy z tymi nie połączyć

nie uda się @Ariel, to oczywiście jedynie moje zdanie i możesz próbować (ale szkoda zwierzaków, czasu i forsy)

Na początek, jakąś Tubkę lub Dendro - możesz wziąść pod opiekę, miękkie azoox to już inna bajka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Dzięki za radę . Czyli tak jak myślałem , po przeczytaniu kilku tematów że można próbować , a i tak nie da rady . Co jakiś czas mają te korale i ktoś kupuje , ale na forach nic nie znajduje . Więc tak jak myślałem. , wszystko pada i nikt się nie przyznaje . 
Ps : tubkę w dobrym stanie , ostatni raz widziałem w sklepie kilka miesięcy temu , potem dno pękło i już nic ładnego nie ma . 

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Osmo , ten koral zasuwa w akwarium sery , ten ciut nowszy model na ledach . Bez odpieniacza , troche ceramiki , dużo skały i ponad miesiąc dobrze wyglada . Nawet dziś lepiej niż 2 tygodnie temu . Do baniaka leci tylko artemia , I o kijek chodzi skoro się staramy i nie wychodzi ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Mówisz o Dendronephthya?

u mnie różowa, była ok. roku i na początku miewała się „niby nieźle”, póki nie sprawiłem sobie drugiej, i praktycznie z tygodnia na tydzień było z nią gorzej.

Jedna pięknie „rozkwitała” druga konała.

Tà drugą dobiłem grzałką (ostatnio) więc nie wiem, jak by się to skończyło.

Chyba, że mówisz o Scleronephthya?

z tą póki co problemów nie ma🤗
wg. mnie sama artemia, ma niestety nikłe wartości odżywcze, ale…

Jak to Ja 😜
wciąż doświadczam

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
10 godzin temu, Osmodeusz napisał:

Mówisz o Dendronephthya?

Tak , była pomarańczowa i czerwona , została ta druga i miesiąc jest na pewno . Oczywiście nie kupię , bo takie próby modę robić jak już baniak będzie miał kilka miesięcy i będzie trochę życia . Ale jakąś tubkę może wezmę za jakiś czas . Pożyjemy zobaczymy .

10 godzin temu, Osmodeusz napisał:

wg. mnie sama artemia, ma niestety nikłe wartości odżywcze, ale…

 Jak to Ja 😜
wciąż doświadczam

Z tym się zgodzę , tylko tak jak mówię . Ta sera funkcjonuje bez zmian już kilka lat skały jakieś 60% zbiornika . W panelu wata i siporax , tam nic innego nie ma . Kilka rybek co są sprzedawane na bieżąco i dokładane inne . A do jedzenia dają artemie , losongi dla ryb . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

:devil::drinks::yes:

1FB0CDC3-AB48-4BB9-A0E2-E183B50BD764.jpg

 

@AnT maluch zaczyna złazić z podstawki, ale je jak "koń" :biggrin:

a mieściła się na samym środku.

Jakoś nigdy specjalnie nie interesowały mnie te koralowce, póki nie zobaczyłem tego zdjęcia w sieci  i ... :woot:

IMG_9286_1200x1200.jpg?v=1597861005

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×