Skocz do zawartości
Gość

Mroczna strona

Rekomendowane odpowiedzi

Co tam zamykasz?  jaką opowieść? myślałem że to jakaś Saga 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

KONIEC forumowania @JaRRoT :thanks:

czas robić swoje...

Temat do zamknięcia

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
22 godziny temu, Bart1996 napisał:

Dojrzał 😂

 

23 godziny temu, Osmodeusz napisał:

KONIEC forumowania @JaRRoT :thanks:

czas robić swoje...

Temat do zamknięcia

Podsumuje oboje , tragedia . Pierwszy się poddał , a drugi no cóż . Pomysł 2 x z kąd masz informacje ? Domyślam się znacie się , ale takich ludzi tu brakuje . Teraz prócz @AnT i @Chwialek zabraknie znów ludzi co będą ciągnąć forum . Dużo było ? Kiedyś się fajnie czytało , od kilku lat już nie . Proste rzeczy , załamują nowych , potem ktoś coś doda i to jest syf , mimo to trzeba mu przytaknąć . Szkoda , mam nadzieje , że w moim temacie nikt się nie odezwie . @Osmodeusz to jest to co sobie życzyłem . Po prostu moje wypowiedzi bez syfu . Powodzenia i tak jak mówiłem napiszcie coś z Ant  

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

@Ariel nie bardzo rozumiem tą wypowiedź. 
W tym zbiorniku osiągnąłem już maksimum możliwości, więcej nie uda mi się z tej konfiguracji wyciągnąć. 
Rozmnożyłem płciowo Tubastrea, (niestety prócz czarnej), Dendro „dymią” cyklicznie (bez przychówku, do tej pory), Scleronephthya też się udało rozmnożyć. Innych „cudaków” już nie liczę 🤔

No i tego co się nie udało, przez ten czas - oczywiście więcej.

Przypomnę jedynie, że zbiornik od początku prowadzony praktycznie, bez filtracji, z minimalnym oświetleniem, bez użycia markowych (sklepowych) preparatów, i na kranówce 🤗

Cudów nie ma, więcej w temacie już do powiedzenia nie mam.

Nikt się nie poddał, zbiorniczek funkcjonuje póki co dalej, mimo ograniczeń.

Jedynie ja, od forumowych dyskusji „odbijam” - delikatnie mówiąc brak chęci i czasu mam 🤗

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
W dniu 15.11.2021 o 22:01, Osmodeusz napisał:

KONIEC forumowania @JaRRoT :thanks:

czas robić swoje...

Temat do zamknięcia

Chodziło mi bardziej o to , a w sumie o sam początek . A może warto by było jednak dalej ciągnąć ? Może jestem sentymentalny , ale popatrz na stare tematy jak tam było , ktoś quadri rozmnożył i był szał . Wiem śmiesznie to teraz brzmi , ale wtedy to było coś. Moim zdaniem im dłużej siedzi się przy jednym gracie tym więcej się o tym wie . A teraz popatrz nawet na temat ostatni chwialka , proste a i tak nikt nic . I dziwne pytania . Ja to co pokazał wiedziałem , resztę doczytałem i wiem że on zna odpowieć na swoje pytanie .
Przy twoim temacie można ciebie zalać pytaniami od A do Z. Bo tu jest wyższa szkoła jazdy a na forach jest co nieco , lecz nie wszystko . Powiedział bym 30% tego co ty osiągnąłeś , ludzie podpowiadają , ale sam wiesz jak jest z 
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

W prostym, budżetowym zbiorniku, przeszedłem od koralowców miękkich, przez LPS, prostych SPS, po niefoto. 
Wyżej @Ariel już póki co, nie podskoczę 🤗

A to nie jedyny zbiornik w domu.

Czas zacząć coś nowego, i dalej podnosić poprzeczkę. A nie się cofać.

Dlatego ten temat, uważam za zamknięty.

 

Godzinę temu, Ariel napisał:

tu jest wyższa szkoła jazdy

Bardziej to jazda na krawędzi 😂
Eksperyment nawet, ale da się …

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
14 minut temu, Osmodeusz napisał:

W prostym, budżetowym zbiorniku, przeszedłem od koralowców miękkich, przez LPS, prostych SPS, po niefoto. 
Wyżej @Ariel już póki co, nie podskoczę 🤗

A to nie jedyny zbiornik w domu.

Czas zacząć coś nowego, i dalej podnosić poprzeczkę. A nie się cofać.

Dlatego ten temat, uważam za zamknięty.

 

Bardziej to jazda na krawędzi 😂
Eksperyment nawet, ale da się …

I akurat w tym temacie , bynajmniej moim zdaniem nie będziesz się cofał . Może warto pomyśleć nad inwestycjami ? W ten temat , już nie mówię zbiornik . Ale tak jak mówiłem już wcześniej , mało wiem o temacie . Sps też nie miałem , chociaż prowadziłem baniaki od początku . Ale tu coś jest , co kręci mnie i pewnie spróbuje , tylko póżniej . Wiem , że irytacja brakiem konkretnej retoryki frustruje . Ale kogo będę potem męczył ? Teraz na naszych forach nikt tobie nie odpowie prócz AnT . Popatrz na glony w moim temacie , sporo czytałem , mam testy , woda przed żywicą 1ppm i co ? I ujek . Ale nie poddałem się , mam cały sump w glonach , cześć baniaka co wygląda kiepsko , ale glony są . Aktualizacji nie ma bo czekam by przerobić kilka rzeczy i chociaż wyczyścić baniak z syfu . Ale czyszczę jak się da . Nie poddam się , między innymi przez twoje PW . Ale co ja tam wiem . I powiem jeszcze że sprzęt z górnej półki to 20% sukcesu , ale to nie jest pierwszy baniak co próbuje coś z niego zrobić . Ale to nie Niefotki tylko zielsko , co i tak nie mogę dostać . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
44 minuty temu, Osmodeusz napisał:

W prostym, budżetowym zbiorniku, przeszedłem od koralowców miękkich, przez LPS, prostych SPS, po niefoto. 
Wyżej @Ariel już póki co, nie podskoczę 🤗

A to nie jedyny zbiornik w domu.

Czas zacząć coś nowego, i dalej podnosić poprzeczkę. A nie się cofać.

Dlatego ten temat, uważam za zamknięty.

 

Bardziej to jazda na krawędzi 😂
Eksperyment nawet, ale da się …

Myślę że czas ale na akwarystykę z której będziesz czerpał satysfakcję w sensie coś dla duszy a nie doświadczenia czy podołam z takimi zwierzętami czy z innymi mega trudnymi , myślę że czas na relaks , zadowolenie i odskocznię , ciszę i spokój 😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Czyli miękkie w standardzie . Jak koniec to koniec , nie przeszkadzam . Każdy misi mieć to co lubi i daje mu czas na odprężenie . I tak dzięki za te kilka fotek. .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
W dniu 22.11.2021 o 20:57, JaRRoT napisał:

czas na relaks , zadowolenie i odskocznię , ciszę i spokój 😁

wtedy @JaRRoT uderzę w mały biotop karaibski :P

bo za tym rejonem tęsknie najbardziej

yoynexys4z331.png

no i rozmnażanie tych stworków, to byłoby coś :woot:

Tym czasem

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
5 godzin temu, Osmodeusz napisał:

wtedy @JaRRoT uderzę w mały biotop karaibski :P

bo za tym rejonem tęsknie najbardziej

yoynexys4z331.png

no i rozmnażanie tych stworków, to byłoby coś :woot:

Tym czasem

 

Pozdrawiam

Zabezpiecz pompy 😉 . Miałem 8 i w gruncie rzeczy mimo że mniej się przemieszczają to czasami się jakiś trafi . Moim zdaniem sztuczna skała ze sporymi zagłębieniami lepiej się dla nich nadaje niż żywa/martwa . Wtedy lepiej się jej trzymają . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×