Skocz do zawartości
DonSelf8

Fluval m60 kilka problemów

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich to mój pierwszy post na tym forum. Planuje założyć pierwsze akwarium morskie. Mam okazję kupić fluval m60 bez oświetlenia i tutaj moje pierwsze pytanie. Mógłby ktoś polecić jakieś światła LED adekwatne do tego akwarium? Planuje jakieś korale miękkie i lps + może 4-5 rybek. Mieszkam w UK więc jakby ktoś mógł polecić sprzęt dostępny na wyspach i chciałbym wydać tak do 200 funtów, chociaż nad troszkę drozszym mógłbym się zastanowić. Drugi problem to panel filtracyjny. W tym akwa został zrobiony na 3 komory z tym że przegrodki mają grzebienie tylko u góry (dołączam zdjecie) przez co podobno są problemy z przepływem wody. Na innym forum ktoś pisał że jak tylko poziom wody trochę opadnie przepływ ustaje i syf się zbiera na dole komór. Na dole są tylko malutkie przegrody w rogach i one się zapychaja. Ktoś dał rozwiązanie( na drugim zdjeciu), tylko że taki media basket kosztuje 70f co jest cena co najmniej niedorzeczna. Ale miałem też dobry pomysł żeby zainwestować w automatyczną dolewke, czy to rozwiąże problem skoro woda będzie stale na odpowiednim poziomie? Taka inwestycja jest też udogodnieniem na przyszłość. Jeśli tak to mógłby ktoś polecić jakąś auto dolewke ? Dziękuję bardzo za wszystkie odpowiedzi. 

B23AD138-A5F6-491B-B2D1-2A73C0013D4D.jpeg.cc430ab944a0ff840f5d504e4f4e1635.jpeg

rear-basket.jpg.6880a6d59436973cf9920986cc0231ab.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pewnie nikt Ci nie odpisuje bo nie zgadł wymiarów akwarium :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×