Skocz do zawartości
kolalysy

chodząca Sinularia

Rekomendowane odpowiedzi

Hej zauważyłem, że moja sinularia zielona weszła na skałę i się do niej przykleiła, sama. Tak tak, nie byłem pijany, nie paliłem, nikt nie grzebie w moim akwa,  a tak się stało.  Do tej pory myślałem, ze tylko ukwiały poruszają się po akwa. Zaznaczam, ze zauważyłem coś takiego pierwszy raz odkąd mam akwa (6 lat). Przemiesiła się ok 10 cm po skale w ciągu 2 dni (przynajmnie jak poprzednio ją obserwowałem to było 2 dni wcześniej), to jest miejsce w skale do którego nie mógł raczej jej przesunąć prąd wody (że niby przesunęło ją i przyrosła).

Edytowane przez kolalysy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 22.01.2020 o 13:37, kolalysy napisał:

Hej zauważyłem, że moja sinularia zielona weszła na skałę i się do niej przykleiła, sama. Tak tak, nie byłem pijany, nie paliłem, nikt nie grzebie w moim akwa,  a tak się stało.  Do tej pory myślałem, ze tylko ukwiały poruszają się po akwa. Zaznaczam, ze zauważyłem coś takiego pierwszy raz odkąd mam akwa (6 lat). Przemiesiła się ok 10 cm po skale w ciągu 2 dni (przynajmnie jak poprzednio ją obserwowałem to było 2 dni wcześniej), to jest miejsce w skale do którego nie mógł raczej jej przesunąć prąd wody (że niby przesunęło ją i przyrosła).

LOL, dokładnie tak robią miękasy. Grzybki mają stopki :) i też sobie wybierają gdzie im najlepiej w zbiorniku. U mnie notorycznie capnelle czerwone i białe podróżują. Jak jest za duża to się dzieli na małe gałązki i z prądem wody lata po zbiorniku w poszukiwaniu swojego miejsca, gdzie w konsekwencji przykleja się do skały i rośnie :). Natomiast w przypadku sinularii zielonej fluo u mnie też zauważyłam jak zmieniła położenie. Trochę to bardziej spowodowane było brakiem światła ale mimo wszystko przesiedliła sie jakieś 10 cm dalej :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×