Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Gość
W dniu 23.12.2019 o 06:23, Alcoholik napisał:

czyli mam rozumieć, że nikt z was nie miał doświadczenia z tą skała w zbiorniku, wszystko tylko teoria tak jak ja, (ja czytałem o tej skale, niby są to obumarłe koralowce zatopione w glinie, a teraz wydobywane, jedynie kolor jest rudawy od gliny, również może być nasiąknięta żelazem, w zależności z kąd pochodzi, niby amerykanie stawiają zbiorniki na tej skale wyczytałem tu na forum z 2016r)

Miałem w tym temacie się wstrzymać ale...


No nie kolego, nie teoria bo taką skałę tylko jasną, posiadam w zbiorniku ponad 6 lat?

59B8CFA8-544C-4B37-A74B-3F3B891826B0.jpeg.43401a96e5e43e28ed8d722d97a092d1.jpeg

 

Swoją drogą pięknie przez ten czas glon się na niej trzyma, choć co dzień jest ogryzana min. przez Argusy, i zarasta od nowa??

(więc coś w niej siedzi )


Tyle że akwarium fish only, a i ryby specjalnie nie wymagające

Twoje pieniądze, Twój wybór ?

Tylko po co, pytać o rady jeśli sam wiesz lepiej?

Swoją drogą pojęcia nie mam ilu jest na forum teoretyków, ale myśle że jeśli ktoś już się wypowiada na jakiś temat, to coś na ten temat wie?

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, myślałem że ty bardziej teoretycznie podchodzisz do sprawy, trzeba było wrzucić fotki, to bym się ogarnął, ale spoko spróbowałem i wiem, nabyłem doświadczenia, teraz ta druga skała się moczy od wigilii, nie chodzi mi o kase na żywą skałę, czy za kilo będzie 50zł czy też 10zł, chodzi mi o to żeby zbiornik sobie dojrzewał na spokojnie, żeby nie pisać tu na forum że coś z niej wychodzi co to jest jak z tym walczyć. Powiem ci szczerze że, że jestem bardziej niedowiarkiem, i czasami muszę sam coś zrobić i się przekonać na własnej skórze czy cos dziala czy też nie.Co do skały to to chcę dokupić z 20kg właśnie marco rock, albo taką podobna do tej. Dzięki za rady i pozdrawiam.ps. chyba że ta skała sie nie nadaje6f7b18616c8be1c4a758606973c1befc.jpged208b66b2d43d33f8744501b59df9f3.jpg

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Nie lepiej już dokupić tej skały którą masz i do której nie ma zastrzeżeń? Płaciłeś za nią 3 euro więc cena jest naprawdę dobra.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpuść sobie tą marco rocks , z mojego doświadczenia ta skała (?)poza walorami estetycznymi niema w sobie nic. Wiem co piszę mam u siebie w zbiorniku około 15kg tej skały  poklejonej w dwie konstrukcje i uwierz ale glony wapienne nie za bardzo ją lubią a mam porównanie gdyż obok i na niej leżą kawałki naturalnej i jest zdecydowana różnica. Poza tym jak się przyjrzysz ma dziwny jakby to powiedzieć szaro/czarny kolor. Oczywiście wyprzedzając pytania - jest w zbiorniku dobre pięć lat i nie posiada żadnych  glonów i tym podobnych plag.. Dodam także że nie miałem pecha i trafiłem trefną - w garażu mam wiadro z około 20 kg tej skały z różnych dostaw którą wyjąłem z sumpa po roku od jej wodowania. Zrobisz oczywiście jak uważasz jednak jak chcesz już ładować ,, tuf" do baniaka to można to zrobić dużo taniej...

PS

ta skała ze zdjęć wygląda na spoko

 

 

Edytowane przez cichy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko, nic takiego nie będe ładował, pytam bo nie wiem, myślałem że te marco rock to coś konkretnego. Więc dokupię jeszcze 20kg takiej jak na zdjęciach i bedzie ok, pytanko czym kleić taką skałę cx5 czy coś innego polecasz chcę zrobić jakiś ciekawy aquascaping

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dokupię taką skałę, nie chcę żywej ponieważ jak zacznie z niej coś wyłazić rosnąć to was zamęcze pytaniami

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
6 minut temu, Alcoholik napisał:

Właśnie dokupię taką skałę, nie chcę żywej ponieważ jak zacznie z niej coś wyłazić rosnąć to was zamęcze pytaniamiemoji6.pngemoji6.pngemoji6.png

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka
 

I tak zamęczysz jak zaczniesz dokładać szczepki i z nich będzie wyłazić ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanko czym kleić skałę?
I drugie czy taka woda ro, jest-nadaje się do akwarium 085cdd3b8b50a397dd897bdb0a07ebf8.jpg8c76920e44d2938ecb9e5a11cbecf970.jpg2b52278e880eb510adf77a40f71e8903.jpg

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
31 minut temu, Alcoholik napisał:

Witam, mam pytanko czym kleić skałę?
I drugie czy taka woda ro, jest-nadaje się do akwarium 085cdd3b8b50a397dd897bdb0a07ebf8.jpg8c76920e44d2938ecb9e5a11cbecf970.jpg2b52278e880eb510adf77a40f71e8903.jpg

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka
 

Suchą skałę zawsze kleję CX5. Najlepsze rozwiązanie.

Co do wody nie wypowiem się gdyż wodę kupuję. Z tego co kojarzę najwyższy dopuszczalny wskaźnik TDS to 0.003 ale niech ktoś to potwierdzi kto stosuję wodę RODI z własnej produkcji.

 

PS. Może warto zakładać oddzielne tematy lub w swoim temacie (nasze akwaria) opisywać i pytać o wszystko. Bo zrobi się w tym misz masz. Ewentualnie moge Ci przenieść ten temat do Nasze akwaria.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra spoko, nie trzeba, dziś podjadę po skałę, cx5 już zakupiony, pokleje konstrukcję i zobaczymy jak to wyjdzie

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam stelaż zrobiłem,110dł.90wys.52szer. Jak tak na niego patrzę to wydaje mi się za duży, zamówiłem nowe róry, zrobie niższy na jakieś 75cm.wysi powinien być ok04c3f49a8c76427cf68dda72505d2338.jpg95044d90d2afb4e65897c153ecdd8d37.jpg172a1b794ba140c141cd3615f52ca41d.jpg

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sensu dawać większa rurę, stawiałem na tą konstrukcje 530kg stała solidnie,

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ale czy jak polozysz 500 kg i popchniesz dobrze z boku nie złoży się?? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 30.12.2019 o 13:10, Sawiksaw napisał:

Ale czy jak polozysz 500 kg i popchniesz dobrze z boku nie złoży się?? 

moje góra brutto 336l +komin, duł z 70l + dolewka około 30l + kilka kg płytach mdf i inne

stelaż na 4 nogach sam nie wiem z czego tak lekki ze myślałem, że aluminium ale magnes sie tego chwyta :D a akwarium juz z 2 lata stoi na tym 

15669717_IMG_20200102_130707_resized_202

 

PS Alcoholik możesz mieć problem twój stelaż niema regulacji jesli nie jest idealny lub podłoga to woda napierać będzie bardziej na jedna z ścianek akwarium 

Edytowane przez azgar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tym się nie martwie, podłoga jest ideał sam robiłem wylewkę, a stelaż można dorobić nóżki na gwincie i doregulować

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×