Skocz do zawartości
AniaWol

Sprawdzeni producenci akwarium

Rekomendowane odpowiedzi

Temat wiecznie „żywy”. Kto by się z tym nie zgodził. Z drugiej strony, mam nadzieję, że zakładając ten wątek nie złamie żadnego regulaminu forum. Nie mam żadnych intencji robienia komukolwiek reklamy ani tym bardziej antyreklamy, pomimo że zbiorników już trochę w swoim życiu zamówiłam. 

Szukając ostatnio producenta akwariów, natknęłam się na wiele „nowych” firm. 
Zgodzicie się przecież, że stawiając nowe szkiełko, chcecie aby było bezpiecznie i profesjonalnie sklejone A przede wszystkim było proste i bez wad i w dobrej cenie:). 
Zamawiając opti, chcecie mieć opti a nie guardian. Ceny wbrew pozorom też się różnią w zależności od regionu.
Spróbujmy jakoś zawęzić ten temat, skupiając sie najpierw na producentach. Piszcie po nazwach tak aby każdy kojarzył o kogo chodzi. Niech nasze hobby sie rozwija a dobre akwarium to całkowita podstawa na start.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
10 godzin temu, AniaWol napisał:

Temat wiecznie „żywy”. Kto by się z tym nie zgodził. Z drugiej strony, mam nadzieję, że zakładając ten wątek nie złamie żadnego regulaminu forum. Nie mam żadnych intencji robienia komukolwiek reklamy ani tym bardziej antyreklamy, pomimo że zbiorników już trochę w swoim życiu zamówiłam. 

Szukając ostatnio producenta akwariów, natknęłam się na wiele „nowych” firm. 
Zgodzicie się przecież, że stawiając nowe szkiełko, chcecie aby było bezpiecznie i profesjonalnie sklejone A przede wszystkim było proste i bez wad i w dobrej cenie:). 
Zamawiając opti, chcecie mieć opti a nie guardian. Ceny wbrew pozorom też się różnią w zależności od regionu.
Spróbujmy jakoś zawęzić ten temat, skupiając sie najpierw na producentach. Piszcie po nazwach tak aby każdy kojarzył o kogo chodzi. Niech nasze hobby sie rozwija a dobre akwarium to całkowita podstawa na start.

 

W ostatnim czasie robiłem sumpa. Padło na Erybke. Może to nie jest akwarium główne ale punkt zaczepienia jest ? jak dla mnie profesjonalne podejście i wykonanie. Chyba jedna z bardziej pewnych firm. 

 

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Pawku napisał:

W ostatnim czasie robiłem sumpa. Padło na Erybke. Może to nie jest akwarium główne ale punkt zaczepienia jest ? jak dla mnie profesjonalne podejście i wykonanie. Chyba jedna z bardziej pewnych firm. 

 

Faktycznie, słyszałam całkiem dobre opinie. Ceny mocno umiarkowane. Ciekawa jestem czy w Łodzi lub okolicach są godni polecenia producenci akwariów. Przecież właśnie tam co czwartek jest największa giełda zoologiczna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
1 godzinę temu, AniaWol napisał:

Faktycznie, słyszałam całkiem dobre opinie. Ceny mocno umiarkowane. Ciekawa jestem czy w Łodzi lub okolicach są godni polecenia producenci akwariów. Przecież właśnie tam co czwartek jest największa giełda zoologiczna.

Nie wiem czy bym ryzykował kupowanie z giełdy akwarium. Nawet jak bym miał je odebrać osobiście u producenta.

Szukasz dla Siebie? Chyba najbezpieczniej bym wysłał o wycenę do wszystkich sklepów z morszczyzną w W-wie i wybrał najtańszą ofertę. Masz wtedy pewność że w razie problemów nikt ci nie zniknie i nie będziesz miała utrudnionego kontaktu. Po za tym wycena w 4 sklepach powinna już wyrobić jakiś obraz aktualnego rynku. 

 

Ewentualnie jeszcze Jadwiga Morska. Widziałem zbiorniki od nich i wyglądają naprawdę dobrze.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

A to nie jest tak, że każdy sklep ma   dogadanego szklarza który klei zbiorniki na zamówienie ?

w każdym mieście praktycznie szklarze kleją co chcesz i na jaki wymiar chcesz, wkleją przegrodę z lacobelu, wywiercą otwory itd

w takim mieście jak Łódź to jest ich pewnie kilku, po co płacić za pośrednictwo ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
1 minutę temu, Osmodeusz napisał:

A to nie jest tak, że każdy sklep ma   dogadanego szklarza który klei zbiorniki na zamówienie ?

w każdym mieście praktycznie szklarze kleją co chcesz i na jaki wymiar chcesz, wkleją przegrodę z lacobelu, wywiercą otwory itd

w takim mieście jak Łódź to jest ich pewnie kilku, po co płacić za pośrednictwo ??

Erybka klei sama.

 

Weź pod uwagę jak działa rynek. Jak chcesz kupić cokolwiek u producenta w 99,8% kupisz to drożej niż u pośrednika. Pracuję w handlu i często sprzedając produkty zarówno do hurtu jak i detalu moja cena detaliczna jest dużo wyższa niż cena moich klientów. 

Dodatkowo takie akwarium przechodzi "podwójną kontrole" Najpierw stan weryfikuję sklep (pośrednik) następnie weryfikujesz ty przy odbiorze. 

 

Nie mówię że tak samo jest z akwariami ale warto zebrać oferty od sklepów i porównać sobie tak jak mówisz z ofertami szklarza.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

W samej Łodzi masz BART GLASS, StudioAquarium bodajże.

Niewiem jak jest z erybką, ale u mnie w mieście u szklarza jakoś zawsze taniej wychodzi?

płacisz zaliczkę, resztę przy odbiorze. Za dopłatą Panowie przywożą, wnoszą, stawiają na miejsce i dostajesz gwarancje

I w razie „W” wiesz do kogo mieć pretensje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
9 minut temu, Osmodeusz napisał:

W samej Łodzi masz BART GLASS, StudioAquarium bodajże.

Niewiem jak jest z erybką, ale u mnie w mieście u szklarza jakoś zawsze taniej wychodzi?

płacisz zaliczkę, resztę przy odbiorze. Za dopłatą Panowie przywożą, wnoszą, stawiają na miejsce i dostajesz gwarancje

I w razie „W” wiesz do kogo mieć pretensje?

Dlatego trzeba porównać ceny. A Ania chyba szuka w Warszawie ofert.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ze swojego doświadczenia?

ja brałem tą kostkę ? w Clariasie bo ku.... najtaniej było, i się zaczęło? najpierw czekałem ok. miesiąca bo dużo zamówień, a potem drugi miesiąc bo urlop Pan miał (no nie paliło mi się) i przyszło dnia któregoś?

I powiem szczerze że tanio było i takie same wykonanie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lol bo do Clar... to najlepiej po mrożonki iść ?

4 godziny temu, Pawku napisał:

Erybka klei sama.

 

Weź pod uwagę jak działa rynek. Jak chcesz kupić cokolwiek u producenta w 99,8% kupisz to drożej niż u pośrednika. Pracuję w handlu i często sprzedając produkty zarówno do hurtu jak i detalu moja cena detaliczna jest dużo wyższa niż cena moich klientów. 

Dodatkowo takie akwarium przechodzi "podwójną kontrole" Najpierw stan weryfikuję sklep (pośrednik) następnie weryfikujesz ty przy odbiorze. 

 

Nie mówię że tak samo jest z akwariami ale warto zebrać oferty od sklepów i porównać sobie tak jak mówisz z ofertami szklarza.

 

 

Tak dokładnie jak mówisz. Podobno kupili maszynę do cięcia szkła i teraz sami wszystko oferują kompleksowo. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JA KUPIŁEM U MYCIOKA W MIKOŁOWIE . MAM 500L I JEST WYKONANE B. DOBRZE. SAM ODBIERAŁEM Z WARSZTATU BO TAK CHCIAŁEM.

CO DO SZLIFÓW I KLEJENIA NIE MAM ZASTRZEŻEŃ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja swoje 185/75/70 z sumptem kupiłem w Szczecinie - transport do Wawy.

jakość super, cena droga, termin dużo czekania i niesławne, ale warto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, Pawku napisał:

Dlatego trzeba porównać ceny. A Ania chyba szuka w Warszawie ofert

7 godzin temu, kapsel1981 napisał:

Ja swoje 185/75/70 z sumptem kupiłem w Szczecinie - transport do Wawy.

jakość super, cena droga, termin dużo czekania i niesławne, ale warto.

O właśnie, słyszałam że ktoś robi tam zacne zbiorniki:). Podziel się z nami. 

13 godzin temu, karol86 napisał:

JA KUPIŁEM U MYCIOKA W MIKOŁOWIE . MAM 500L I JEST WYKONANE B. DOBRZE. SAM ODBIERAŁEM Z WARSZTATU BO TAK CHCIAŁEM.

CO DO SZLIFÓW I KLEJENIA NIE MAM ZASTRZEŻEŃ

Kiedyś na Akwaria od Myciok przypadkiem „wpadłam”:) na alledrogo. Idąc tym tropem, chyba w podobnym kierunku, znalazłam firmę Aquariumfish. Czy ktoś z was o niej słyszał, jakiej jakości zbiorniki robią? 

Edytowane przez AniaWol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, prosty przykład:

Jestem w trakcie kompletowania sprzętu do pierwszego akwarium morskiego,zrobiłem rozpoznanie co i jak, poszukałem na necie producentów akwarium o przepatrzyłem sklepy. Akwarium o wymiarach 50x40x40 szkło float cena 220 zł plus wysyłka,  szklarz w miejscu zamieszkania to samo akwa tyle że tylnia szyba czarny lacobel cena 150 zł.  Taka różnica 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
13 godzin temu, Grzezal77 napisał:

Witam, prosty przykład:

Jestem w trakcie kompletowania sprzętu do pierwszego akwarium morskiego,zrobiłem rozpoznanie co i jak, poszukałem na necie producentów akwarium o przepatrzyłem sklepy. Akwarium o wymiarach 50x40x40 szkło float cena 220 zł plus wysyłka,  szklarz w miejscu zamieszkania to samo akwa tyle że tylnia szyba czarny lacobel cena 150 zł.  Taka różnica 

Dlatego nie twierdze że u szklarza się nie da.

@AniaWol Ja bym zrobił tak. Przygotował projekt. Wysłał go do wszystkich pobliskich sklepów szklarzy i najlepiej ocenianych firm z polski.

Później wybrałbym 3 najtańsze oferty i szukał opinii o tych firmach ewentualnie wrzucił na forum zapytanie co do tych firm. Będziesz miała jakiś obraz sytuacji na rynku.

 

 

Edit. Dlatego nie kupiłbym wysyłkowo akwarium nawet od najbardziej renomowanej firmy:

79420013_2802336469787084_89797129801700

Nawet jak mam prawo zwrotu to szkoda by mi było czasu i pier.... się z tematem. 

 

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli rozumiem, że kupiłeś wysyłkowo, stąd te poszarpane krawędzie. „Ledwo widać”, pomyślał producent wyjmując tafle szkła spod piły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
2 minuty temu, AniaWol napisał:

Czyli rozumiem, że kupiłeś wysyłkowo, stąd te poszarpane krawędzie. „Ledwo widać”, pomyślał producent wyjmując tafle szkła spod piły.

Nie ja kupiłem z dzisiaj na FB zapożyczyłem zdjęcie.  Tutaj raczej chodzi o łączenie szyb sylikonem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×