Skocz do zawartości
Gość

Nietypowe szkło

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

Mam na stanie szkło ok 200 l własnego pomysłu które ma po rogach 2 kominy po skosie. Z jednej strony jest podwójny system szyb zaciagajacy wodę z dna do filtra podzwirowego. I teraz pytanie za 100 pkt? Czy to ma szansę działać w solniczce. Zrobić kratkę siatkę i piasek czy dać sobie z tym spokój i wyciąć tafle? Myk jest taki że woda nie jest brana z powierzchni a gdzieś wyczytałem że musi być sciagany z góry osad czy coś? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz może foto tego akwarium?
Zastosowanie typowego filtra dennego/podżwirowego w akwarium morskim jest według mnie bez sensu i może narobić więcej szkody niż pożytku. Filtracja w morskim działa nieco inaczej niż w słodkowodnym, istotne jest żeby usunąć jak najwięcej zanieczyszczeń z wody jeszcze zanim zostaną przetworzone na azotany. Uruchomienie filtra podżwirowego spowoduje stopniowe gromadzenie się tych zanieczyszczeń w dnie i samym filtrze, będziesz miał w akwarium bombę z opóźnionym zapłonem.

Swoją drogą jak już jesteśmy przy nietypowych rozwiązaniach filtracyjnych to nie tak dawno na forum pojawił się wątek o stosowaniu podwójnego komina, który zaciąga wodę jednocześnie z tafli oraz w pobliżu dna.


Tylko tam woda jest pobierana ponad dnem, a nie spod niego. Może u Ciebie da się to przerobić na coś podobnego, zamiast całkiem wycinać, skoro już tam jest.

 

Edytowane przez Flipper

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×