Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Mamy kilka nowych korali prawdopodobnie zoanthus , w sklepie sprzedawca powiedział ze to grzybki 😝 wiec dokładnie nie wiem co to , ale po przefiltrowaniu internetu wyglada mi na zoas . Nie maja podstawki , 2 udało mi sie jakos wsadzic w skale i pytanie czy one wrosną w ta skale?A inne większe odpadło i dryfuje w zbiorniku jak go przymocować ? 

Prosze o jakies sensowne rady 🙂

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Delikatnie kropelka w żelu jednak z zoasami łatwiej igłą przekłuć stopę i przyszpilić na kilka dni do skały - sam się przylepi wtedy

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Poczytaj o palitoksynie żebyś wiedziała następnym razem że nie wszystkie grzybki są takie cacy. Zoanthusy klei się kropelką w żelu do podstawki. Przekłuwanie akurat zoanthusów to bardzo złe rozwiązanie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przeważnie używam kropelki w żelu 

Ale tym razem chce zamówić Klej miliput 

Jest 2 składnikowy i jest jak plasteliny 

Niestety nie mogę go nigdzie stacjonarnie znaleźć i będzie trzeba przez neta zamówić 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Milliput nadaje się tylko do klejenia twardych koralowców.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

I jeśli chodzi o Maliputa to nie używaj go za dużo na raz ,potrafi podtruć obsadę,wiem co mówię 😉

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie podtruje jak milliputa wyrobisz umyjesz ręce i poczekasz do 5-10 min aż klej stężeje i dopiero zaczniesz kleić ;) a jak tego nie zrobisz to przy klejeniu w zbiorniku masa zacznie się rozpuszczać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

O kurde to chyba jednak daruje sobie tego miliputa i zostanę przy kropelce w żelu 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dziwi mnie Twój strach zrób jak napisałem i będzie dobrze. A co tak w ogóle chcesz tym klejem dwuskładnikowym kleić?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Miliput jest do bani. Nie dość że długo twardnie ok 2godzin to z czasem się rozpuszcza i korale jak rosną to się odrywa lub pęka.

Mi najlepiej się klei cx5 szybko twardnie i mocno trzyma.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ale to używacie rożnych klejów nie koniecznie przeznaczonych specjalnie do koralowców ? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie ma innego składu ? Nie szkodzi koralowcą ? Jeszcze nic nie kleilismy , w sklepie proponują kleje specjalnie do koralowców, na internecie pełno klei tez do koralowców . A na forum czytam o zwykłych klejach 😁 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To są te same kleje tylko w innym opakowaniu i dużo tańsze... Przecież sklep chce zrobić i Ci tego nie powie hehe

Ja kleję tylko milliputem kolor terracota i kropelką w żelu. Nie widzę problemów tak jak przedmówcy. A kleję i acropory i proste montipory no i zoanthusy.

Na poniższym zdjęciu widać klej milliput terracotta... fota mojego zbiornika. Niektóry milliput już jest obrośnięty koralowcem i jego nie widać...

iA6VHxd.jpg

Edytowane przez fresz33

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Znajomy kleił Maliputem,chyba z 8 szczepek w akwarium  112l pod wieczór ,rano gdy się obudził przeżył szok wszystkie ryby na boku martwe miał około 6 sztuk ,tylko krewetka przeżyła.Dodam że żadnego info na kleju nie miał że nie wolno na raz tyle go używać ,gdzieś to potem wyczytał na jakiejś stronce ,jak dla mnie wielka porażka ten klej i podejście producenta bo takie info powinno być podane i to grubym drukiem 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dlaczego ma pisać producent skoro klej jest przeznaczony do czegoś innego w tym przypadku. Ten sam klej ma Aquaforest tak w ogóle tak jak pisałem wcześniej jak się go dobrze wyrobi i poczeka na przeschnięcie to klej nic nie oddaje do wody.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
12 minut temu, fresz33 napisał:

Dlaczego ma pisać producent skoro klej jest przeznaczony do czegoś innego w tym przypadku

hmmmm a do czego ten klej jest?chyba do klejenia korali ,a to że ma przeschnąć by nie oddawał świństwa do wody to też powinno pisać a pisze tak https://sklep.seafrags.pl/pl/p/Milliput-Terracota-klej-do-korali/1304.Jak dla mnie jeszcze raz podkreślę Porażka przez wielkie P 😉

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi