Skocz do zawartości
cichy

Niskobudżetowa 600 -tka FOWLR

Rekomendowane odpowiedzi

Gość
W dniu 3.10.2019 o 23:10, cichy napisał:

Ok, przyjąłem do wiadomości:thumbsup:

To tak na szybko zdjecia z dzisiaj:

20191003_194653[1].jpg

20191003_194607.jpg

20191003_194509[1].jpg

20191003_194342.jpg

20191003_194311~2.jpg

Jest moc i efekt WOW :D

Powiem ci że z doświadczeniem które masz chyba bym szedł w coś trudniejszego. Zbiornik jak widać nadaje się do tego. na górze skał pięknie by wyglądały acry ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pawku dziękuję?

Co do obsady to być może że mam wypaczony gust ale przez te kilkanaście lat nigdy nie miałem jakiegoś szczególnego pociągu do SPS-ów.

Poza tym nie oszukujmy się ale ,,patyki" są wymagające co do parametrów - miękkasy  potrafią wybaczyć pewne niedociągnięcia co do jakości

wody, są bardziej tolerancyjne ( oczywiście nie wszystkie gatunki). Zawsze w akwarium na pierwszym miejscu stawiam ryby a mając ich trochę

z tą jakością jest różnie. Przy miękkich mogę sobie pozwolić na podskubywanie polipów a przy SPS- ach już niekoniecznie.

Na chwilę obecną  to co mam sprawia mi wiele radości a chyba o to chodzi w tym (i każdym) hobby?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
3 minuty temu, cichy napisał:

Pawku dziękuję?

Co do obsady to być może że mam wypaczony gust ale przez te kilkanaście lat nigdy nie miałem jakiegoś szczególnego pociągu do SPS-ów.

Poza tym nie oszukujmy się ale ,,patyki" są wymagające co do parametrów - miękkasy  potrafią wybaczyć pewne niedociągnięcia co do jakości

wody, są bardziej tolerancyjne ( oczywiście nie wszystkie gatunki). Zawsze w akwarium na pierwszym miejscu stawiam ryby a mając ich trochę

z tą jakością jest różnie. Przy miękkich mogę sobie pozwolić na podskubywanie polipów a przy SPS- ach już niekoniecznie.

Na chwilę obecną  to co mam sprawia mi wiele radości a chyba o to chodzi w tym (i każdym) hobby?

Najważniejsze żeby sprawiało radość. Ja zawsze tak sugeruję chyba dlatego że odkąd zajmuję się morskim zawsze miałem problemy z miękasami. Pewnie dlatego że ryb prawie nie mam i jak już karmie to pipetą. Miękasy u mnie zanikają nawet xenia :D Wracając do tematu Patyki wcale nie są aż tak wymagające (zależy od gatunków) myślę że pare montipor, jakaś milka itp spokojnie dadzą radę u Ciebie a zawsze wzbogacą różnorodność zbiornika ;)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś muszę podjechać do tarnowskich gór daleko nie mam po jakąś szczepke czy ukwial ale zobaczyć to na żywo.;) bo na pewno dużo lepiej się prezentuje niż na zdjęciach. Ta gorgonia na pierwszym planie jest mega.;)

A tak z Ciekawości ile masz tam skały? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cytat

Kiedyś muszę podjechać do tarnowskich gór

Czy Ty aby na pewno wiesz w którym temacie piszesz?:biggrin:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@cichy teraz dopiero zauważyłem że Ty też z Somalii jesteś

To chyba ja będę musiał do Ciebie podjechać

39 minut temu, Kmil napisał:

Kiedyś muszę podjechać do tarnowskich gór daleko nie mam

?????????

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brawo chłopaki:yahoo: - oczywiście zapraszam,  szczegóły proszę na pw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym się pochwalić - dzisiaj rano udało mi się zobaczyć troskliwą opiekę nad ikrą moich nemo. Wiedziałem że składają systematycznie jednak ze względu  na 

wielkość i ilość ukwiałów uchwycenie tego było niemożliwe. Po wczorajszej podmianie ukwiały postanowiły troszkę zmienić lokalizację i odsłoniły taki oto widok:

Oczywiście dla większości to żadne osiągnięcie jednakże chcę zaznaczyć iż para ta jest ze mną niezmiennie od 2006 r. czyli już 14-ty rok:banana: i przetrwała wszystkie

niepowodzenia i kataklizmy ( włącznie z rozerwaniem przez pompę strzykwy i stratą praktycznie całej obsady) które mnie spotkały przez ten okres czasu.

Ocelarisy były kupione u Tomka Niewiadomskiego ( pozdrawiam serdecznie) jeszcze na starym miejscu w Zabrzu jako 2cm oseski , tak więc ich wiek w przybliżeniu można określić na 15 lat.

bzofiq

Oczywiście masz rację - tytuł tematu jest poniekąd troszkę prowokacyjny :biggrin:

20191124_110010.jpg

20191124_110014.jpg

20191124_110033.jpg

20191124_110031.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety nie, kiedyś tam próbowałem ale nic z tego nie wyszło ☹️

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedna z 3 moich byłych rybek u cichego tu ulubienica :)

15641726_IMG_1086.JPG

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Michał:) - nawet nie zauważyłem kiedy ją ,,ustrzeliłeś":biggrin:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×