Skocz do zawarto┼Ťci
Wyplosz

Przejscie na wiekszy zbiornik, kilka pytan

Rekomendowane odpowiedzi

Witam czytajacych ­čÖé Mam do Was tak─ů pro┼Ťb─Ö Mianowicie mam sw├│j zbiorniczek zestaw aquael 50l.. Ale uda┼éo kupi─ç mi si─Ö od dalszego znajomego wi─Ökszy zbiornik z kominem i sumpem akwarium okolo 100l i sump okolo 30l.. i w weekend bede chcial zabrac sie za przeniesienie moich skarbow ­čśë do wiekszego zbiornika... mam do was tylko takie pytanie Jak poradzi─ç sobie z wod─ů to znaczy na pewno wykorzystam t─ů z tej kostki 50 l ale powiedzcie mi co zrobi─ç z reszt─ů... Myslalem ze moze jechac do sklepu i kupic wody z dzialajacego zbiornika?? Czy moze zrobic swierzej solanki i zalac to wszystko i pomieszac z woda z kostki?? Chcialbym to zrobic w weekend... macie jakis pomysl??┬á

Udost─Öpnij t─Ö odpowied┼║

Odno┼Ťnik do odpowiedzi
Udost─Öpnij na innych stronach

Odlej 30l ┼╝e starego zalej tym nowy. Prze┼é├│┼╝ wszystko dolej reszt─Ö wody ze starego i dodaj ┼Ťwie┼╝ej solanki ja tak robi┼éem i ominolem kolejne dojrzewanie┬á

Odno┼Ťnik do odpowiedzi

Ci─Ö┼╝ko b─Ödzie si─Ö wyrobi─ç w weekend . Ja zrobi┼ébym now─ů solank─Ö w wi─Ökszym akwarium i miesza┼é po kilka litr├│w dziennie i wtedy po wyr├│wnaniu parametr├│w w dw├│ch akwariach przenosi┼é ┼╝ycie

Odno┼Ťnik do odpowiedzi

Przy przenosinach wysz┼éo mi jakie┼Ť 70 % nowej solanki, dodatkowo ┼Ťwie┼╝a solanka na 5-6 p┼éuka┼ä starego piasku. Siup z baniaka do baniaka w jeden dzie┼ä i te┼╝ bez dojrzewania.

Odno┼Ťnik do odpowiedzi

Ok tak zrobie z nowa solanka, zachwieje wszystkimi parametrami ale mam nadzieje ze obejdzie sie bez strat... a jeste takie pytanie co powkladac do sumpa (to moj pierwszy) w kostce mialem kaskade a w niej pokruszona zywa skala.. przeniose ja i dam do jednej przegrody, mam tez okolo 2 kg ceramiki to tez wsypie.. 

Odno┼Ťnik do odpowiedzi

Do sumpa odpieniacz za nim węgiel, rowe lub jakis inny abrorber fosforanod złoże na bakterie np Matrix lub siporax, 

Odno┼Ťnik do odpowiedzi

Absorber to dasz jak fosforany b─Öd─ů za wysokie.┬á

@bart7891 bezpodstawn─ů profilaktyk─ů kolega mo┼╝e sobie zaszkodzi─ç bardziej

Odno┼Ťnik do odpowiedzi

Podzieli┼éem si─Ö z tob─ů czego masz nie robi─ç. Na to co masz robi─ç poda┼ée┼Ť za ma┼éo info. Same litry to nic. Obecna obsada, planowana, sprz─Öty, obiegi, obecne parametry i problemy. Wysil si─Ö.

Odno┼Ťnik do odpowiedzi

I jak─ů metod─Ö wybierasz? Powolne mieszanie wody czy szybka przesiadka?

Odno┼Ťnik do odpowiedzi

Dokładnie im wolniej tym lepiej. Chyba że w akwarium jest tylko woda i skała

Odno┼Ťnik do odpowiedzi

No wlasniw nie wiem, nie moge sie zdecydowac... prubuje zalatwic wode z dzialajacego zbiornika, chcialbym to zrobic w weekend z braku czasu w tygodniu ­čśĽ jest ktos moze z okolic Krakowa, Nowego Sacza itp??? Kupilbym wode jesli ma ktos na zbyciu ­čśä

A w akwarium mam 8 miekasow i dwa lps, dwa blazenki dwa slimaki krewetka i jezowiec ­čÖé

Jeszcze takie pytanie... w tym nowym akwarium co dostalem od znajomego a dokladniej w sumpie jest jego ceramika, tzn nie wysypywal jej i siedzi tak juz sucha 2 tygodnie... wywalic to czy zostawic?? 

Odno┼Ťnik do odpowiedzi

Ch─Ötnie bym odda┼é ci 50 l ale nie jestem zwolennikiem takiego rozwi─ůzania. B─Öd─Ö w pi─ůtek robi┼é podmianke┬á

Odno┼Ťnik do odpowiedzi

Nie odst─ůpienia. Szybkiego przeniesienia ┼╝ycia w jeden dzie┼ä. Mog─Ö ci odst─ůpi─ç wod─Ö┬á

Odno┼Ťnik do odpowiedzi

Ok rozumiem, ale dosc sporo mam do Ciebie karol86 ­čśĽ

Chyba zrobie tak ze poprostu w ten weekend zaleje tylko akwarium, wiec bylo by 50% na 50% swiezej i starej wody... i w nastepny weekend zalalbym sumpa... wydaje sie mi ze to bedzie w miare dobre wyjscie ­čÖé

Odno┼Ťnik do odpowiedzi

Je┼Ťli chcesz doda─ç odpowied┼║, zaloguj si─Ö lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani u┼╝ytkownicy mog─ů komentowa─ç zawarto┼Ť─ç tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj si─Ö

Zaloguj si─Ö

Posiadasz ju┼╝ konto? Zaloguj si─Ö poni┼╝ej.

Zaloguj si─Ö