Skocz do zawartości
KECAJ

Pierwsze 200L - czy odpieniacz tak powinien działać?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

Jestem świeżakiem w temacie, kupiłem używany zestaw i teraz mam kilka pytań. 

1) Czy odpieniacz tak powinien działać? Bąbelki wylatuja zarówno bokiem (na łączeniu) jak i przez kratkę "wpływową". Strasznie dużo tego unosi się w wodzie jak i na tafli. Słyszałem że taki objaw powinien przejść po kilku dniach (tylko nie rozumiem czemu?). 

2) Dołączam zdjęcie, czy macie jakieś sugestie co to ułożenia skały. (Skały były wysuszone)

3) Kiedy i jakie podłoże polecacie dodać. Chciałbym mieć tak tylko dekoracyjnie ok 1-2 cm. 

Z góry serdecznie wszystkim za podpowiedzi. 

 

1WjU1MpTTQGPYIhr9EH7Qg.jpg

Edytowane przez KECAJ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak właściwie to z dobrze działającego odpieniacza nie powinny uciekać bąble. Jaki model masz w akwarium? Niektóre bywają "fabrycznie zepsute" ?.
Skała moim zdaniem całkiem nieźle ułożona, chociaż na tym etapie bez życia trudniej oceniać, ale jak obsadzisz nabierze pełniejszego wyglądu. Kleiłeś czymś konstrukcje?
Na dno daj piach, najlepiej żywy. Zrobi dobrą robotę jeżeli startowałeś na suchej skale. Dodawać możesz od razu, ale nawet przy starcie na suchej skale zawsze spadnie z niej trochę zanieczyszczeń, odczekaj chwilę, pozbieraj to co spadnie i możesz zasypywać. Przy starcie na żywej skale ten okres dobrze jest wydłużyć ze względów czysto praktycznych, dużo łatwiej zbiera się to co z niej wyłazi ze szklanego dna niż piachu.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpieniacz to Tunze 9004. Rozmawiałem z byłym właścicielem podobno tak ma przez pierwszy tydzień. Mimo wszystko słabo to wygląda. 

Zastanawiałem się nad suchym piachem, bo podobno w żywym można dostać w "gratisie" coś czego nie chcemy. 

Jaki piasek żywy polecasz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żadne bąbelki "przez jeden dzień", nie powinny dostawać się do wody. Gdzieś jest problem może ze szczelnością albo z wirnikiem w pompie. Może była wymieniana na zwykłą obiegową i nie ma dostosowanego wirnika do odpieniacza. Mogę się mylić, to nie musi być regułą. Jednak u mnie miałam taki problem poprzednio po zmianie pompy w odpieniaczu i to było właśnie przyczyną.

Może za mocno sadzi ta pompa i nieszczelność na łączeniu przepuszcza do wody to co powinno zostać w komorze i generować pianę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej zrób zdjęcie którędy wydostają się te bąbelki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×